Na dolegliwości

Suplementy na pracę serca

Nasze serce jest niezwykle ważnym narządem, dlatego aby działać prawidłowo potrzebuje odpowiedniego wsparcia. Niestety niewłaściwa dieta czy stres powodują, że najważniejszy narząd w naszym organizmie pracuje gorzej. Na szczęście istnieją suplementy na serce, które pozytywnie wpływają na jego funkcjonowanie.

Koci pazur

Jest to roślina, która posiada niezliczoną ilość właściwości zdrowotnych. Przez lata była wykorzystywana  w leczeniu wielu schorzeń. Przede wszystkim działa osłonowo na serce, ponieważ zapobiega powstawaniu zawału. Zmniejsza także ilość złego cholesterolu we krwi, dzięki czemu nasze tętnice są czyste i nie są zagrożone pojawieniem się blaszek miażdżycowych. Dzięki suplementom z kocim pazurem mięsień sercowy będzie pracować równo, a nasze ciśnienie krwi nie odbiegnie od normy.

Muscle-Zone Sklep

Koci pazur pomaga także w leczeniu hemoroidów, pasożytów, przy zespole nieszczelnego jelita, półpaśca, w zespole chronicznego zmęczenia, zapalenia stawów, przy astmie, przy problemach z katarem siennym, w przypadku bólu kości, podczas chorowania na rzeżączkę, wrzodów żołądka i dwunastnicy, w leczeniu stanów zapalnych układu pokarmowego (np. zapalenie jelita grubego).

Arginina

Arginina reguluje funkcjonowanie serca, zwłaszcza kiedy podawana jest wraz z tauryną. Dzięki takiemu połączeniu zmniejszają się epizody bardzo niebezpiecznej dla życia arytmii. Arginina Obniża też ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe i ból związany z nieprawidłowym działaniem serca. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na miażdżycę i pomaga wrócić do formy po zawale.

Głóg

Głóg stosujemy w chorobach serca, przede wszystkim przy arytmii i chorobie wieńcowej, a także przy zaburzeniach rytmu serca. Związki flawonoidowe, które są zawarte w głogu – w jego kwiatach oraz owocach działają rozkurczowo na naczynia wieńcowe serca. Dzięki temu zwiększa się dopływ krwi, która ma w sobie więcej tlenu. Suplement z głogiem sprawi,iż nasze serce będzie pracować efektywniej. Jednocześnie zmniejszą się nieprzyjemne dolegliwości jak duszności oraz ból w klatce piersiowej.

Procyjanidy zawarte w głogu obniżają ciśnienie krwi, dlatego jest on szczególnie polecany osobom, które mają nadciśnienie tętnicze. Zmniejsza także nerwowość oraz ból i zawroty głowy. Nie zaleca się stosowanie suplementów z głogiem niskociśnieniowcom.

Melisa

Jest bardzo łagodnym, a jednocześnie naturalnym suplementem, który pozwoli nam się uspokoić. Ta roślina to idealny sposób na  leczenie nerwicy i bezsenności. Zmniejsza ciśnienie krwi, obniża  ryzyko zachorowania na problemu układu sercowo-naczyniowego. Melisa pomaga także w oczyszczeniu organizmu z toksyn i działa rozkurczająco, dlatego jest polecana kobietom w trakcie bolesnej menstruacji.