Suplementy na potencję

Seksualność to bardzo istotny element funkcjonowania człowieka, jego instynkt, z którym trudno jest walczyć. Ma ona wymiar psychiczny i fizyczny, dlatego też wszelkie problemy z nią związane są niełatwe do zaakceptowania i mogą wywoływać obniżenie samooceny. Sprawność seksualna i libido zależą między innymi od stanu naszego zdrowia, kondycji organizmu i jego wydolności. Stresujący tryb życia, szybkie tempo, ciągły pośpiech, zmęczenie i przepracowanie powodują, że popęd seksualny znacznie spada. W takiej sytuacji należy wesprzeć swój organizm, dbając o należyty tryb życia, w tym o dietę. Doskonałym rozwiązaniem jest sięgnięcie po suplementy na potencję, które w naturalny, bezpieczny, ale skuteczny sposób wyeliminują problemy seksualne. Wybór tego typu preparatów jest naprawdę szeroki, przy czym w większości opierają się one na naturalnych źródłach, na przykład na wyciągach z roślin. Jakie więc suplementy warto przyjmować w celu poprawy potencji?

Co na potencję?

Jednym z wariantów tego typu preparatów jest suplement z johimbiną, czyli z solą alkaloidu z afrykańskiego drzewa o nazwie Johimba lekarska. Przede wszystkim wpływa ona na wydzielanie adrenaliny i noradrenaliny, w związku z czym oddziałuje na ciśnienie krwi. Przyspieszając przepływ krwi dostarcza ją do wszystkich tkanek i organów, w tym do prącia, powodując wzwód. Johimbina posiada właściwości afrodyzujące, co związane jest z dominacją komponenty przywspółczulnej i z blokadą receptorów alfa-2-adrenergicznych. 

Muscle-Zone Sklep

Kolejnym suplement na potencję to epimedium, czyli Horny Goat Weed. Jego skuteczność wynika z faktu, iż wywołuje on inhibicję enzymu acetylocholino esterazy, co z kolei prowadzi do zwiększenia poziomu neurotransmiterów, które odpowiadają za popęd seksualny. Ponadto epicedium podwyższa syntezę testosteronu i hormonu gazowego tlenku azotu, co pozytywnie wpływa na erekcję. 

Ogromną popularnością wśród mężczyzn cieszy się także preparat zwany DAA, czyli kwas D-asparaginowy. Jest on polecany między innymi sportowcom, ale posiada cenne właściwości wpływające na poziom hormonów. DAA jest prawoskrętną formą kwasu asparaginowego, wykazującą większą aktywność anaboliczną aniżeli lewoskrętna forma. Co ciekawe, DAA naturalnie występuje w ludzkim organizmie i jest produktem przemian kwasu L-asparaginowego, przy czym największe ilości tej substancji znajdują się w gruczołach, które regulują poziom męskich gruczołów anabolicznych, tj. w podwzgórzu, przysadce mózgowej i w jądrach. W jaki sposób działa DAA? Przede wszystkim zwiększa on sekrecję LH, czyli hormonów luteinizujących. W ten sposób podnosi poziom testosteronu. Funkcje DAA można spotęgować suplementując także antyestrogeny, czyli inhibitory aromatazy oraz reduktory prolaktyny. Efekty stosowania kwasu D-asparaginowego przede wszystkim wzmagają produkcję męskich hormonów płciowych, co skutkuje poprawą kształtu sylwetki oraz zwiększeniem rezultatów treningowych oraz przede wszystkim poprawą libido i erekcji. 

Co jeszcze warto stosować w celu poprawy potencji? Na przykład preparaty z chlorowodorkiem argininy. Wpływają one korzystnie na układ krwionośny, ponieważ chlorowodorek argininy stanowi substrat podczas produkcji tlenku azotu. Przyjmowanie tego suplementu spowoduje, że mięśnie gładkie naczyń krwionośnych się rozluźnią i rozszerzą, dzięki czemu usprawnimy przepływ krwi. W tego typu preparatach z argininą znajdziemy też często żeń-szeń, którego skuteczność wynika głównie z wysokiej zawartości ginsenozydów. Żeń-szeń pozytywnie wpływa na układ hormonalny. Pozwala między innymi na podwyższenie ustrojowego poziomu testosteronu, przy czym może zmniejszać poziom estrogenów. Poza tym wspiera seksualność u mężczyzn i poprawia libido.

Dobrym rozwiązaniem jest także przyjmowanie takich boosterów testosteronu jak np. ZMA. Zawiera on kombinację cynku, magnezu i witaminy B6. Składniki te wzmagają aktywność biologiczną testosteronu. ZMA jest szczególnie polecane osobom trenującym, u których poziom cynku i magnezu może być obniżony, co wpływa między innymi na potencję.