Suplementy na odchudzanie

Proces odchudzania to niełatwa przeprawa, która musi zostać wsparta poprzez odpowiednie działania, czynniki i bodźce – by była efektywna i długotrwała. By się odchudzić i osiągnąć spektakularne efekty oraz trwałe rezultaty – należy zastosować zdrową, pożywną dietę, odpowiednią suplementację oraz aktywność fizyczną. Systematyczność oraz zaangażowanie, jak też wiedza i świadomość własnego ciała, a dodatkowo jeszcze nauka odpowiedniej techniki wykonywania poszczególnych aktywności – ochroni nasze zdrowie, przed kontuzjami i wszelkimi negatywnymi konsekwencjami.

Zielona herbata na odchudzanie

Suplementy diety na bazie zielonej herbaty są wyposażone zazwyczaj również w niewielkie ilości kofeiny, która minimalizuje apetyt, nakręca metabolizm i przyspiesza odchudzanie. Zielona herbata posiada właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne, antynowotworowe – oczyszcza organizm z toksyn, działa moczopędnie. Należy pamiętać jednak, że suplementowanie ekstraktu z zielonej herbaty, choć niesamowicie pożądane i skuteczne, to musi odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta. 

Muscle-Zone Sklep

Inne suplementy na odchudzanie

Pomocne podczas odchudzania okazać się mogą również: jagody acai, guarana, solenostemon, garcynia cambogia. 

Jeśli chodzi o guaranę, to jest to kolejna (bardzo skuteczna) roślina, której suplementowanie jest szczególnie ważne przy odchudzaniu. Suplementowanie guarany dodaje energii, wigoru i siły, a dodatkowo intensyfikują procesy metaboliczne, zmniejszają apetyt, a dzięki temu waga znacznie spada. Nie można jednak przesadzać, ponieważ nadmiar tej substancji może prowadzić do bezsenności, napięcia i bólów głowy.

Suplementy z forskoliną odpowiadają za stymulację enzymów przyspieszających przemiany materii. Dodatkowo, forskolina wspomaga funkcje tarczycowe, uczestniczy w procesie rozbijania rozłogów tłuszczowych, hamuje formowanie tkanki tłuszczowej.

Garcinia cambogia, jako przydatny składnik suplementów diety na odchudzanie, odpowiada za zdolności organiczne zajmujące się hamowaniem procesów przetwarzających węglowodany w tłuszcze. W skutek tego dochodzi do gromadzenia się glikogenu w wątrobie, a mózg dostaje sygnał, by zmniejszyć łaknienie. Warto zaznaczyć przy tym jednak, że osoby chorujące na takie schorzenia jak demencja lub cukrzyca, a także kobiety w ciąży, nie mogą przyjmować suplementów odchudzających stworzonych na bazie tej rośliny.

Jagody acai natomiast, dzięki temu, że w ich składzie znajdują się kwasy tłuszczowe Omega-3, przyczyniają się do przyspieszenia przemiany materii, a błonnik dodatkowo minimalizuje apetyt i reguluje procesy trawienne. Suplementy diety zawierające jagody acai, działają antynowotworowo, antyoksydacyjnie, antybakteryjnie, antygrzybicznie. 

Dieta i aktywność fizyczna 

Oprócz suplementów diety na odchudzanie  niezbędne są także: zdrowa dieta, a także aktywność fizyczna. Jeśli chodzi o żywienie, to należy wprowadzić istotne zmiany, które będą rzutowały nie tylko na efekty, ale również długotrwałe wyniki utraty wagi. I tak np. warto wprowadzić w swoją codzienność zielone i sezonowe warzywa, a także owoce, ryby, jaja i mięso, pozyskiwane z lokalnych upraw. Ważne jest też wykluczenie białego cukru, wysoko słodzonych soków, nektarów, napojów, nadmiaru soli, potraw smażonych na głębokim oleju. Należy wybierać zdrowe odpowiedniki tłuszczy, które również są niezbędne dla naszego organizmu, np. awokado, pestki, orzechy, masło i olej kokosowy, olej lniany, olej słonecznikowy, tran. Dobrym rozwiązaniem byłoby również odrzucenie białego pieczywa i zastąpienie go żytnim odpowiednikiem. W diecie powinno znaleźć się miejsce również dla odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody mineralnej, zielonej i czerwonej herbaty.

Ćwiczenia fizyczne musi cechować systematyczność, świadomość i odpowiednie umiejętności techniczne. Nie musimy przesadzać, już 30 minut każdego dnia wystarczy, by osiągnąć sukces i spektakularne efekty. Jedno jest pewne, na pewno nie wolno poddawać się i rezygnować zbyt wcześnie, mimo, że wcale nie jest lekko i czasami może wydawać nam się, że nie damy rady. Wbrew pozorom, nasz organizm pozostaje bardzo silny, świadomy. A my musimy po prostu odkryć jego wewnętrzne możliwości, predyspozycje.