Suplementy na odchudzanie

Odchudzanie jest bardzo złożonym procesem, zwłaszcza jeśli mamy do zrzucenia dużą ilość tkanki tłuszczowej. Niestety wiele osób zabiera się do tego typu działań nieprawidłowo. Warto zaznaczyć, że chcąc schudnąć musimy wziąć pod uwagę nie tylko stosowanie odpowiedniej diety i wysiłku fizycznego. Dodatkowym „wspomaganiem” zrzucania zbędnych kilogramów mogą być suplementy diety. Jakie stosować, żeby odchudzanie przebiegło szybciej, a zarówno bezpiecznie?

Suplementy na odchudzanie — co to takiego?

Muscle-Zone Sklep

Jak wskazują statystki, suplementy na odchudzanie to jedne z najczęściej stosowanych preparatów bez recepty. Niestety wiele osób przyjmuje je nieświadomie i nie przestrzega pozostałych zasad, które wraz z suplementacją mogą przynieść naprawdę zadowalające efekty. Oczywiście suplementy mogą wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej, jednak ważne jest, abyśmy nie zapominali o regularnym ruchu i zmianie dotychczasowej diety. 

Spalacze tłuszczu

Wśród suplementów na odchudzanie wyróżniamy kilka typów preparatów, które mogą wspomóc proces zrzucania wagi. Osoby aktywne fizycznie bardzo często sięgają po spalacze tłuszczu, które jednocześnie są najbardziej popularnymi środkami na odchudzanie. Spalacze są nakierowane na jeden cel — przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej w połączeniu z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Istotną rolę odgrywają tu treningi, gdyż przyjmując spalacze tłuszczu bez stosowania ćwiczeń, możemy spodziewać się braku jakichkolwiek efektów. 

Najpopularniejsze spalacze tłuszczu to przede wszystkim L-karnityna, zielona herbata, kofeina i  guarana. Tego typu składniki wpływają na zwiększenie procesu termogenezy, czyli wydzielania się ciepła. Jest to ściśle związane ze wzmożonym wydzielaniem katecholamin i zwiększeniem aktywności białek. Dodatkowo spalacze wpływają także na wydolniejszy trening, pobudzają organizm do działania, zmniejszają uczucie zmęczenia oraz pozwalają na wykonywanie cięższych treningów. 

Suplementy hamujące łaknienie 

Suplementy na odchudzanie to nie tylko spalacze, ale także preparaty zmniejszające łaknienie. Są one przydatne zwłaszcza osobom, które mają problemy z przestrzeganiem diety i często nie potrafią opanować się przed podjadaniem. Dzięki suplementacji środków, które hamują łaknienie, możemy uniknąć jedzenia niezdrowych przekąsek między posiłkami. Do najczęściej stosowanych suplementów na łaknienie należą błonnik, witaminy i minerały (przede wszystkim chrom), a także guarana czy kofeina. Dodatkowo takie preparaty pobudzają nasz organizm i dodają nam energii, dzięki czemu chętniej uprawiamy aktywność fizyczną. 

Głównym celem suplementów na zmniejszenie łaknienia jest częściowe wypełnienie żołądka, co dzieje się dzięki pęcznieniu substancji pod wpływem wody. W wyniku tego ilość spożywanych pokarmów zmniejsza się, a my na dłuższy czas odczuwamy uczucie sytości. 

Supementy zmniejszające wchłanianie tłuszczów 

Istotną grupą preparatów na odchudzanie są suplementy blokujące wchłanianie tłuszczów. Tego typu środki działają poprzez blokowanie enzymów odpowiedzialnych za metabolizm tłuszczów w naszym przewodzie pokarmowym. Pozwala to na ograniczenie wchłaniania tłuszczu nawet o 30%. 

Do najpopularniejszych preparatów blokujących wchłanianie tłuszczu należą kwas linolowy, HCA, czy wcześniej wspomniany błonnik. Kwas linolowy (inaczej nazywany CLA), blokuje enzym odpowiadający za transport trójglicerydów do komórek. Kwas hydroksycytrynowy (HCA) oddziałuje na naszą gospodarkę węglowodanową i tłuszczową. Z kolei błonnik pęcznieje w naszym przewodzie pokarmowym, dzięki czemu następuje wiązanie tłuszczu i hamowanie wchłaniania go przez organizm.