Suplementy na odchudzanie

Producenci oferują coraz większą liczbę suplementów na redukcję wagi. Po które z nich warto tak naprawdę sięgnąć, aby cieszyć się szybkimi i trwałymi efektami? W tym artykule znajdziesz opis wskazujący, jakie składniki powinny znajdować się w preparatach typu suplementy na odchudzanie i dokładne działanie tych składników na nasz organizm.

Oczywiste jest to, że na rynku jest wiele suplementów diety o różnym składzie, ponieważ w dobie ciągłego pośpiechu trudno jest nam znaleźć czas na pozyskiwanie optymalnych ilości niektórych składników odżywczych bezpośrednio z pożywienia. W zależności od zawartych składników preparaty mogą dawać zróżnicowane efekty w procesie redukcji masy. Należy jednak przy stosowaniu suplementów pamiętać o tym, że nie wystarczy jedynie jego spożywanie. Zazwyczaj producent podaje w instrukcji dodatkowe zalecenia, takie jak zwiększony wysiłek fizyczny przy zażywaniu preparatu.

Muscle-Zone Sklep

Oto jedne z najbardziej popularnych i skutecznych składników stosowanych w suplementach diety. Często występują one jako jedyny składnik odżywki, ale także mogą występować jako jeden z elementów mieszanki zastosowanej w suplemencie. 

  1. Chrom

Chrom jest pierwiastkiem, który odpowiada za wiele procesów zachodzących w organizmie ludzkim. Jest on wchłaniany między innymi w jelicie cienkim, gdzie następnie łączy się transferryną – rodzajem białka. 

Pierwiastek ten jest odpowiedzialny za przemiany metaboliczne zachodzące w naszym organizmie. Warto zaznaczyć, że ten składnik odpowiada w dużym stopniu za prawidłową aktywność enzymów regulujących procesy metabolizmu tłuszczów. Pobudza aktywność insuliny zarówno na poziomie ustrojowym, jak i ogólnoustrojowym, przez co jest stosowany jako składnik suplementów diety. Ze względu na duży udział w procesie spalania węglowodanów i lipidów świetnie sprawdza się jako wspomagacz w procesie odchudzania. Jedną z zalet chromu jest to, że redukuje uczucie głodu. Nasila pracę białka pod nazwą GLUT4, która jest odpowiedzialna za transport glukozy do komórek, aby następnie resyntezować glikogen mięśniowy. Dzięki temu wyrównuje poziom cukru we krwi do odpowiedniego poziomu. Poza pozytywnym wpływem na metabolizm chrom zwiększa ilość tryptofanu w naszym organizmie, który jest jednym z podstawowych elementów potrzebnych do syntezy serotoniny, potocznie nazywanej hormonem szczęścia. Podobnie jak GLUT4 serotonina hamuje apetyt, ułatwiając porzucenie niezdrowej żywności. Chrom także wzmacnia nasz układ odpornościowy, przez co łatwiej jest uniknąć chorób podczas redukcji masy. 

  1. Ekstrakt z zielonej herbaty

Ten składnik zawarty w suplemencie diety posiada wiele korzyści, które pomogą w redukcji tłuszczu. Katechina lub jej pochodne zawarte w zielonej herbacie w połączeniu z insuliną to silny antyoksydant oraz dobry wspomagacz utraty masy ciała. Skutecznie aktywują proces termogenezy. Zielona herbata powoduje znaczną utratę tkanki tłuszczowej, nawet przy diecie z dużą ilością tłuszczów. Katechina jest odpowiedzialna za hamowanie procesu wchłaniania tłuszczu oraz węglowodanów dzięki blokowaniu aktywności enzymów, które są odpowiedzialne za rozkład wielocukrów i kontrolę emulgacji żółciowej. Jeszcze jedną z zalet ekstraktu z zielonej herbaty jest to, że chroni przed miażdżycą, wykazuje właściwości antynowotworowe oraz pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. 

  1. Chitosan

Jest to polisacharyd, który otrzymywany jest z chityny – to naturalny składnik zbudowany z włókien chitynowych. Chitosan jako błonnik pokarmowy pomaga organizmowi w procesie odchudzania. Jego zażywanie ogranicza wchłanianie tłuszczy. Redukuje przy tym także liczbę spożytych kalorii. Chitosan hamuje apetyt  błonnik wywołuje uczucie sytości, sprawiając, że nie czujemy głodu przez dłuższy czas. Najlepiej spożywać chitosan przed każdym posiłkiem. Ten naturalny składnik wiąże tłuszcze i uniemożliwia ich wchłanianie w jelicie cienkim przez kosmki jelitowe. Niestrawione tłuszcze następnie są wydalane przez organizm. Chitosan jest przeznaczony dla osób ze zwiększoną wagą, które pragną mieć zgrabną sylwetkę z małą ilością tkanki tłuszczowej. 

  1. Johimbina

Johimbina to sól alkaloidu, która jest pozyskiwana z afrykańskiego drzewa, Johimby lekarskiej. Wpływa na nasilenie procesu spalania tłuszczu lipolizy. Poprzez blokowanie receptorów alfa2-andrenergicznych w synapsach obwodowych zwiększa wydzielanie hormonu noradrenaliny we krwi. Zwiększona ilość hormonu w organizmie sprawia, że proces lipolizy jest bardziej intensywny. Tym samym proces spalania tłuszczów zachodzi szybciej. Dodatkowo Johimba poprawia nastrój i samopoczucie dzięki zwiększeniu ilości katecholaminu w mózgowiu.