Suplementy na obniżenie cukru

Obecnie bardzo wiele mówi się o chorobach cywilizacyjnych, które choć pozostają bardzo groźne, dotykają coraz większej liczby osób, w każdym wieku. Mowa np. o cukrzycy, o której słyszał w swoim życiu każdy z nas i której – bez wątpienia –  każdy chciałby się ustrzec. Mało kto, poza leczeniem farmakologicznym, sięga po suplementy diety, choć udowodniono, że ich właściwości przynoszą spektakularne efekty. Najwyższy czas zatem, by odmienić ten proceder i by świadomość posiadanej choroby, walki z nią lub po prostu zabezpieczenia się przed jej powstaniem – prowadziła nas do słusznych wyborów, jakimi bez wątpienia pozostają min. suplementy diety. Wieloletnie badania, konsultacje i analizy jednoznacznie wykazały, że preparaty zawierające witaminy i minerały, składniki mineralne, nutraceutyki oraz substancje pochodzenia roślinnego – to strzał w dziesiątkę. Możemy zatem powiedzieć, że istnieją wyraźne dowody na korzyści płynące z suplementacji witaminowej, mineralnej u cukrzyków. Dlaczego dla diabetyków suplementacja odgrywa tak ważną rolę? Na czym polega jej fenomen?

Suplementy przeciwko cukrzycy – odkrycie XXI wieku!

Wbrew wielu spekulacjom zaprzeczającym zdrowotnemu wpływowi suplementacji, warto jednoznacznie zaznaczyć, że regularne stosowanie określonych makro i mikroelementów jest w stanie skutecznie zwalczać objawy cukrzycy. Oto kilka powodów, dla których powinniśmy bliżej przyjrzeć się specyfikacji tego zagadnienia i rozważyć jego wdrożenie w swoje życie. Cukrzycy potrzebują min. dobrych przeciwutleniaczy, składników pokrywających niedobory. Obydwie te funkcje mogą zapewnić im właśnie suplementy diety. Przeciwutleniacze potrzebne są zwłaszcza wtedy, gdy następuje moment osłabienia organizmu u diabetyków, który jest pochodną długotrwałego podwyższenia poziomu glukozy we krwi. Taki stan może powodować min. rozwój powikłań cukrzycowych, które z kolei mogą wywoływać zapaści, związane z narastającym stresem oksydacyjnym. Suplementowanie przeciwutleniaczy znacznie wspomoże organizm w zahamowaniu aktywności chorobowej, a także działalności wolnych rodników, wirusów, bakterii i grzybów. Jeśli chodzi o niedobory, to zbyt podwyższony poziom glukozy zlokalizowanej w surowicy krwi, może być przyczyną utraty wielu kluczowych składników odżywczych takich jak: cynk, chrom, żelazo, magnez, wapń, poprzez nerki. Dlatego należy je niezwłocznie suplementować, to podstawa. 

Muscle-Zone Sklep

Warto suplementować również witaminę D3, witaminę E, a także naprawdę niezbędne kwasy tłuszczowe. Dzięki suplementacji jesteśmy w stanie zachowywać znacznie lepszą kontrolę poziomu glukozy, co w przypadku cukrzyków pozostaje szczególnie istotne. Niektóre grupy suplementów skutecznie poprawiają odporność insulinową organizmu, dzięki czemu lecznicza glukoza w znacznie łatwiejszy i bardziej produktywny sposób może docierać do wnętrza komórek. 

Dodatkowo, dzięki suplementom jesteśmy w stanie utrzymać prawidłowy poziom masy ciała, gdyż regulują ona apetyt i zmniejszają przyswajalność nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu nie odkładają się one w naszym organizmie. Ponadto, dzięki suplementacji posiadamy znacznie więcej energii, siły, a także dysponujemy dobrym nastrojem. Składniki, takie jak, kwasy omega-3, koenzym Q10, kwas foliowy, przy cukrzycy zapobiegają stanom depresyjnym, lękowym, bezsenności, wzmagają logiczne myślenie i wspomagają pamięć. 

Co jeszcze na obniżenie cukru? Zdecydowanie kwas R-alfaliponowy (R-ALA), benfotiamina, acetylo-L-karnityna, NAC, tauryna, sulforfan, L-karnozyna, miłorząb japoński, żeń-szeń. Kwas R-alfaliponowy (R-ALA), to doskonale rozpuszczalny w wodzie oraz w tłuszczach przeciwutleniacz zwiększający wrażliwość na insulinę oraz usprawniający poziom metaboliczny glukozy w przypadku osób z cukrzycą. Badania wykazały również, że substancja ta skutecznie zapobiega powstawaniu powikłań w przypadku struktur nerwowych, ocznych oraz nerkowych. Wszystkie wymienione powyżej substancje zapewniają odpowiedni poziom cukru we krwi, odżywiają i regenerują organizm, a co najważniejsze – zapobiegają wszelkim powikłaniom cukrzycowym i ich następstwom. 

Szczególnie w przypadku cukrzycy należy słuchać swojego organizmu, jego potrzeb i uwarunkowań. Nie wolno bagatelizować żadnej, nawet najmniejszej dolegliwości, warto pamiętać także, że same środki farmakologiczne nie będą w stanie zapewnić nam pełnej ochrony, wręcz przeciwnie. Suplementy powstały z myślą o organizmie, o jego bezpieczeństwie, o normalnym, komfortowym, bezproblemowym i produktywnym funkcjonowaniu. 

Suplementy to czynnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie najzwyczajniej zapomnieć o chorobie, cieszyć się codziennością. Wynika to z tego, że bezwiednie pokrywają one w organizmie wszystkie uchybienia będące konsekwencjami cukrzycy. Nie należy zapominać jednak pod żadnym pozorem o dostosowywaniu się do poleceń lekarza, o odpowiedniej diecie, o nawodnieniu organizmu, a także chociażby umiarkowanej aktywności. Pamiętajmy, że suplementy są spektakularne w działaniu, lecz w rzeczywistości pozostają dodatkiem do całości i tylko połączone z wymienionymi wyżej elementami są w stanie dać nam to, czego oczekujemy.