Suplementy na nadczynność tarczycy

Zapewne wielu z nas boryka się z tym problemem i zapewne dla wielu z nas mówienie o nim głośno i otwarcie wcale nie jest proste. To oczywiste, my ludzie znacznie chętniej wolimy ukrywać i tłumić nasze problemy, aniżeli dzielić się nimi z innymi, którzy być może znajdują się w tej samej lub podobnej sytuacji. Posiadamy zwyczaj wstydzenia się tego co nam doskwiera, co jest w rzeczy samej nonsensem, albowiem przecież wbrew pozorom wcale nie jesteśmy z tym sami, jest bardzo wiele osób, które tak jak my zastanawiają się – i co dalej? Nadczynność tarczycy jest schorzeniem, które polega na znacznej produkcji hormonów tarczycy. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest sam gruczoł, najczęściej to właśnie w nim samym dochodzi do autoimmunologicznej przemiany polegającej na pobudzeniu do pracy receptorów tarczycy. Skutkuje to właśnie za dużym wydzielaniem tyroksyny oraz trójjodytroniny. Organizm sam w sobie nie jest w stanie w pełni skontrolować tego zjawiska.

Nadczynność tarczycy wiąże się z zaburzeniami przysadki, których powodem mogą być także nowotwory oraz gruczolaki, których objawy obserwujemy właśnie w nadmiernej stymulacji tarczycy. Warto wiedzieć jednak, że obecnie wcale nie jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na inwazyjne środki farmaceutyczne, gdyż z pomocą przychodzą nam suplementy na tarczycę. Nie tylko regenerują oraz łagodzą, ale także odżywiają oraz wspierają nasz organizm, wszystkie przemiany, tanki, kości, mięśnie, stawy, narządy wewnętrzne i skórę, odpowiadają również za hormony. Suplementy diety zawierające w swoim składzie np. zioła, znacznie wpływają na proces leczenia nadczynności tarczycy, łagodzą jej objawy, a także koordynują proces leczenia. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na bazie ziół

 Suplementując ekstrakty oraz wyciągi z ziół wprowadzamy spokój, ład i harmonię do własnego organizmu. Następuje wówczas stabilizacja hormonalna i regeneracyjna, dzięki czemu nawet tak skomplikowane przypadłości jak nadczynność tarczycy wcale nie są nam straszne. Do substancji, które warto suplementować należy między innymi Morszczyn pęcherzykowaty, ponieważ posiada on bogate związki fenolowe, chlorofil, fukozan, karotenoidy, polisacharydy oraz minerały. Co więcej zawiera on również jod, selen, związki organiczne, witaminy (A, B1, B2, C), pierwiastki (potas, wapń, chlor, miedź, cynk, brom, mangan).  Morszczyn Pęcherzykowaty normalizuje cykl wypróżnień, pobudza do pracy tarczycę, pomaga przy procesie redukcji masy ciała, wspomaga przy bólach o podłożu reumatycznym, a także artretycznych, ponadto ujędrnia, rozświetla i wygładza skórę. To jednak nie wszystko, substancja ta skutecznie reguluje poziom ciśnienia we krwi, hamuje progresywność zmian miażdżycowych, normalizuje pracę układu odpornościowego, jest moczopędna, przeciwdziała obrzękom – a jaj działanie pozostaje zbawienne w przypadku nadczynności tarczycy. 

Podobnie w przypadku nadczynności gruczołów tarczycowych zachowuje się ziele nostrzyka, które posiada bardzo wiele właściwości prozdrowotnych. Dzięki jego adaptacji organicznej możliwe jest zmniejszenie krzepliwości krwi (co zapobiega również zatorom, zawałom itd.), umocnienie naczyń żylnych oraz limfy, wsparcie procesów gojenia się ran. Co więcej substancja ta ma też zdolności uspokajające, regenerujące, zmniejszające przepuszczalność, tak zwanych, naczyń włosowatych.  

Wartym suplementowania jest też ziele skrzypu polnego, doskonale znane i powszechnie stosowane od wielu pokoleń. Działa ona moczopędnie, remineralizująco, antyoksydacyjnie, antydegenerująco, ściągająco i hamująco.  Ponadto, pobudza przemianę materii i normalizuje tarczycę, dzięki czemu jej nadczynność pozostaje zatrzymana. Ziele przetacznika oraz kora dębu także wykazują dość niezrozumiałe, ale za to niezwykle silne i korzystne właściwości adaptacyjne. Charakteryzują się one moczopędnym, usprawniającym procesy trawienne, regenerującym żołądek i jelita, a także poziom hormonów – działaniem.  Sprzyjają one detoksykacji organizmu oraz jego naturalnej, biologicznej odbudowie.  Dodatkowymi atutami kory dębu jest to, że leczy ona biegunki oraz choroby jelit i żołądka. Doskonale radzi ona sobie również z leczeniem zatruć pokarmowych, a także żółtaczki.

Korzeń lukrecji oraz kłącze perzu, pod względem skuteczności suplementacji, w żadnym wypadku nie odstają od poprzedników, zwłaszcza w przypadku nadczynności tarczycy. Posiadają one działanie raczej antyzapalne, wykrztuśne, przeciwkaszlowe, osłaniające, przeciwzapalne, antybakteryjne, odkwaszające, regulujące pracę narządów wewnętrznych, przemian i procesów. Ponadto są moczopędne, uspokajają, goją, zapobiegają nadmiernej potliwości, wspomagają przemianę materii oraz trawienie. Nie należy pomijać również bardzo ważnego faktu, a mianowicie – przy nadczynności tarczycy, bardzo dużą rolę odgrywają nie tylko suplementy diety, ale również aktywność fizyczna, zdrowa i nieprzetworzona dieta, a także… witaminy i minerały. To właśnie ich w sposób szczególny nie powinno nam zabraknąć nigdy.