Suplementy na mózg

Jak udowodniły badania, najważniejszym punktem, stanowiącym absolutny fundament naszego życia jest praca mózgu. Dostrzegamy to między innymi w prawidłowości, która mówi o tym, że zgon można stwierdzić dopiero wówczas, gdy obumrze mózg, nie zaś serce, czy jakikolwiek inny narząd. To bardzo ważne, tym bardziej, że codziennie jesteśmy poddawani wielu intelektualnym wyzwaniom, musimy myśleć logicznie, skupiać się, mówić, analizować, zapamiętywać – za to wszystko odpowiedzialny jest nasz mózg. Jeśli zauważyłeś więc, że Twój mózg „gotuje się” i nie jesteś w stanie wykrzesać jakiejkolwiek myśli, albo że masz problemy z koncentracją, efektywnością, snem, miewasz częste bóle głowy – koniecznie musisz coś z tym zrobić. Najlepszym rozwiązaniem, będącym odżywieniem, regeneracją, a przede wszystkim bezpiecznym i nieinwazyjnym lekarstwem dla pracy i kondycji Twojego mózgu, będą suplementy diety. 

Suplementy vs mózg – o co chodzi?

 Warto bliżej przyjrzeć się powodom dla których suplementy diety będą zdecydowanie dobrym rozwiązaniem dla naszego mózgu. Mają one na celu usprawnienie jego pracy, wzmożenie koncentracji, poprawę pamięci, percepcji, psychofizycznej równowagi. Dzięki nim właśnie, jesteśmy w stanie osiągnąć długotrwałe skupienie, stabilizację, dobry nastrój, możemy zapobiegać też spadkom energii, bezsenności, jak również wszelkim stanom depresyjnym. Warto stawiać na suplementację opartą o naturalne, pełnowartościowe składniki odżywcze, mikro oraz makroelementy, witaminy i minerały. Nasz mózg jest wbrew pozorom bardzo wrażliwym i delikatnym narządem, do którego docierają wszystkie pozostałości zanieczyszczeń powstających w organizmie. Nie mniej, niekiedy problemy związane z zaburzoną koncentracją, brakiem pamięci, migreną, bólami głowy i wieloma innymi, są skutkiem zwykłego zmęczenia, wyczerpania. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że na nasz mózg oddziałują wszystkie decyzje, aktywności jakie podejmujemy. Nieregularny tryb życia, zła dieta, niedobory, brak aktywności, to wszystko sprawia naprawdę niemałe problemy. 

Muscle-Zone Sklep

Co brać na mózg?

Kofeina na układ nerwowy

Najpopularniejszy suplement na pracę mózgu to zdecydowanie kofeina, która podnosi poziom energii, dodaje wigoru, poprawia koncentrację, logikę, poprawia nastrój. Nie jest ona tylko pobudzeniem, ale również gwarantem usprawniającym przemianę materii, przyspieszającym spalanie tkanki tłuszczowej. 

Guarana na pracę mózgu

Oprócz kofeiny, zdecydowanie warto sięgnąć również po guaranę. Stanowi ona niebywałe odżywienie, orzeźwienie, a dodatkowo działa nieco dłużej niż wspominana przed chwilą kofeina. Dodatkowo, guarana wiąże się z mniejszym obciążeniem dla żołądka i nie powoduje nagłych spadków energetycznych, działa miarowo, uwalniając energię przez cały dzień.

Yerba Mate

Kolejnym suplementem wartym uwagi jest yerba mate, znana od tysięcy lat, choć doceniona dopiero niedawno. Substancja ta znacznie pobudza naszą efektywność i wydajność, czyni mózg bardziej odżywionym, gotowym do pracy, do działania. Nie obciąża go, można powiedzieć, że dzięki jej właściwościom, całe nasze ciało staje się jakby odmłodzone. Poza tym, że wypoczywamy bardziej efektywnie, szybciej się wysypiamy, jesteśmy szczęśliwsi – poziom złego cholesterolu zostaje obniżony, zabezpiecza nas też przed wystąpieniem tzw. stresu oksydacyjnego. 

Kwasy omega-3

Co jeszcze dla pracy mózgu? Na pewno powinniśmy zwrócić się ku niezwykłemu działaniu kwasów omega-3. Są one niebywałym wsparciem dla pracy mózgu, dla jego kondycji i ogólnej struktury. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, który oddziałuje bezpośrednio na pracę mózgu. Kwasy omega-3 zapewniają znacznie lepsze ukrwienie mózgu, usprawniają przekazywanie przez niego impulsów nerwowych oraz poprawiają poziom koncentracji. 

Inne suplementy na mózg

Suplementować należy też: lecytynę, żeń-szeń, magnez, glicynę, tyrozynę. Składniki te bowiem posiadają bardzo duży wpływ na naszą pamięć, koncentrację, na to co dzieje się w naszym mózgu, na procesy i przemiany oddziałujące bezpośrednio na jego kondycję. 

Mózg jest fundamentem naszego organizmu, niejako to on właśnie wyznacza rytm naszego życia, jego komfort i długość. Musimy więc zadbać, aby pozostawał on w dobrej kondycji, aby był produktywny, odżywiony, efektywny i zdrowy. Dbajmy o siebie dopóki jest na to czas, bądźmy świadomi tego, w jaki sposób zbudowany jest nasz organizm i czego właściwie on potrzebuje.