Suplementy na motywację

Motywacja w każdego rodzaju aktywności życiowej pozostaje elementem kluczowym. To ona bowiem ukierunkowuje nas na obrany cel i popycha do jego realizacji. To ona również staje się napędem do samorozwoju oraz pełnej satysfakcji. Nie pozwala się zatrzymać, poddać i odpuścić, czyni nas wartościowymi i daje dumę, kiedy już osiągniemy spektakularne rezultaty. Motywacja zakorzeniona jest głęboko w ludzkiej psychice i znajduje się tuż obok pragnień, niespełnionych celów, ambicji – bywa, że jest bardzo silna, jednak niekiedy potrzebuje swoistego wzmocnienia, aby mogła oddziaływać poprawnie.

Suplementy diety działające w sferze motywacyjnej są w pełni bezpieczne, choć bardzo często boimy się z nich skorzystać. Warto to uczynić, albowiem nie jest to najmniejszy powód do oddalania się od swojego celu, wręcz przeciwnie – czasami trzeba zachować dystans od szeroko pojętej opinii społecznej.

Muscle-Zone Sklep

BOOSTERY MÓZGU

Nazwa rzeczywiście nie brzmi przyjemnie, zwłaszcza, że my – jako społeczeństwo – wciąż obawiamy się głośno mówić o tym, że niemal każdy z nas posiada wątpliwości, lęki, problemy i załamania. Pomimo znacznego postępu cywilizacyjnego, często zamknięci w bańce mydlanej, boimy się nawet rozmawiać o suplementach wspomagających procesy myślowe. Niepotrzebnie, nie są to bowiem substancje w żaden sposób inwazyjne, niebezpieczne, czy też odurzające – wręcz przeciwnie! Boostery mózgu, to w pełni bezpieczne składniki odżywcze, które działają kojąco i regenerująco na pracę naszego mózgu, nie otumaniając go, ani nie destabilizując jego pierwotnej struktury.

Warto więc sięgnąć po adaptogeny (Ashwagandha, Ginkgo Biloba, Holy Basil, Żeń-szeń, mixy adaptogenów, Gotu kola), suplementy wspomagające metabolizm oraz krążenie mózgowe (DMAE, Cytrulina, BOOSTERY ATP, Acetylokarnityna, Hupercyna A), suplementy odpowiedzialne za regenerację układu nerwowego (Cholina, Lecytyna, środki neuroprotekcyjne), antydepresanty (tyrozyna, kofeina), stymulanty – które znacznie wzmocnią procesy motywacyjne, ukierunkują je i umocnią. To bardzo ważne, albowiem tylko silnie ugruntowana motywacja pozwoli nam na pełny obraz wizualizacji celów oraz na ich osiągnięcie.

Witaminy i minerały 

Witaminy i minerały tworzą nasz organizm, wypełniają niemalże wszystkie systemy w nim istniejące (immunologiczny, trawienny, a nawet oddechowy). Pozostają bardzo ważne również dla sfery psychofizycznej, w której bardzo silnie oddziałują na poziom nastroju, poprawiając go i kojąc nerwy. Zapobiegają występowaniu stanów lękowych, bezsenności, bólów głowy i migren – sprawiają, że odczuwamy spokój i szczęście, jesteśmy bardziej promienni, aktywni – mamy więcej energii.

Warto zatem zażywać witaminy z grupy B (Tiamina, Ryboflawina, Niacyna, Cholina, kwas pantotenowy, Pirydoksyna, Biotyna, Inozytol, Kwas foliowy), jak również witaminy: A, C, D, D3 i K2, E, K, K2 MK-7, Beta-karoten oraz minerały, takie jak: chrom, cynk, chelaty, kompleksy minerałów, magnez, pierwiastki śladowe, potas, selen, wapń i żelazo.