Suplementy na mocne paznokcie

Paznokcie, to niewątpliwie sfera bardzo ważna dla każdej kobiety, albowiem budują one poczucie własnej wartości, pewności siebie oraz atrakcyjności. Pozostają one również bardzo ważną częścią ciała ze względu na swoją strukturę – to na nie bowiem najczęściej zwraca się uwagę np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub randki i to za ich pomocą definiuje się kobietę, jej poziom dbałości o własne ciało, a nawet o higienę. Nie mniej jednak, niedobór składników mineralnych oraz witamin w codziennej diecie, brak odpowiedniej suplementacji, sprawiają, że odczuwamy zdecydowanie niekorzystne i niekomfortowe zmiany zachodzące zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i w wewnętrznej kondycji paznokci. Pod wpływem wymienionych wyżej następstw, płytka staje się sucha, matowa,  łamliwa, krucha, dochodzi do jej rozwarstwiania, jest znacznie bardziej podatna na choroby i wirusy (np. grzybicę). Mogą pojawiać się na niej  także prążki oraz białe plamki, sygnalizujące proces wewnętrznej destrukcji. Receptą na zdrowe i piękne paznokcie pozostaje zatem suplementacja witaminowa oraz minerałowa, która ochroni je przed zagrożeniami, a także wzmocni i zahartuje na przyszłość.

Witaminy i minerały 

Muscle-Zone Sklep

Podstawowymi witaminami i minerałami ratującymi, tudzież wzmacniającymi i odżywiającymi nasze paznokcie są: żelazo, witaminy z grupy B, wapń, witamina A, biotyna, krzem, kwas foliowy, cynk oraz magnez, przy czym nie możemy zapominać również o nienasyconych kwasach tłuszczowych. 

Szczególną uwagę warto poświęcić dla wapnia, albowiem to jego niedobór powoduje to, że paznokcie są kruche, łamliwe, zadzierają się oraz rozwarstwiają. Podobnie sprawa wygląda w przypadku żelaza, które pozostaje niezbędne, a wręcz fundamentalne dla zdrowej i mocnej płytki. Żelazo, między innymi, utwardza całościową strukturę paznokcia, zapobiega łamaniu się, rozwarstwianiu oraz chorobom grzybicznym i stanom zapalnym. 

Witaminy z grupy B z kolei, to doskonałe i natychmiastowe rozwiązanie dla zdrowych, mocnych i pięknych paznokci. W szczególnie korzystne elementy wyposażone są: witamina B1, B2, B6, które chronią proces wzrostu paznokcia od środka, pilnując jednocześnie, aby nie zaatakowały go żadne drobnoustroje, wirusy i bakterie, a także aby proces tworzenia się, strukturyzacji i jakości płytki paznokcia – przebiegał bezproblemowo. 

Magnez, krzem oraz cynk – to pierwiastki, bez których płytka paznokcia rozdwaja się oraz rogowacieje. W przypadku niedoboru tych składników odżywczych, bardzo często pojawiają się różnego rodzaju zapalenia oraz grzybica. Ich działanie jest pobudzające i odżywiające wobec struktury paznokcia, a co więcej wzrost płytki przebiega znacznie intensywniej. 

W przypadku suplementacji mającej służyć paznokciom, warto rozpocząć kurację ziołową oraz taką, która bogata jest w najbardziej skoncentrowane dawki magnezu, krzemu i cynku – dobrym rozwiązaniem będzie spożywanie skrzypu polnego, np. w formie kapsułek lub w postaci herbatki ziołowej.

 Cynk, o którym bardzo często zapomina się w kontekście zdrowych paznokci, pozostaje przyczyną powstawania białych plamek na płytce w przypadku wystąpienia niedoboru.