Suplementy na mięśnie brzucha

Kto z nas nie marzy o pięknie wyrzeźbionym i płaskim brzuchu? Komu nie śni się po nocach smukła talia pozbawiona wszelkich niedoskonałości? Otóż część ciała jaką jest brzuch niewątpliwie od zawsze budziła szczególne emocje, głównie ze względu na to, że pozostaje ona najbardziej problematyczną zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.  Zacznijmy od tego, że brzuch stanowi źródło pewności siebie, można powiedzieć nawet, że koreluje on poczucie własnej wartości, dążenie do realizacji, sprawia, że jesteśmy bardziej odważni, zdecydowani.

Jego fenomen jest niesamowity – w jaki sposób jedna część ciała może budzić aż tyle skrajnych uczuć? Nie mniej jednak, coraz częściej decydujemy się zmienić swoje życie na lepsze, bardziej zdrowe i aktywne. Zastanawiamy się wówczas nad rodzajem treningu, sposobem odżywiania i – co najważniejsze – nad suplementami diety, jakie powinniśmy zażywać.

Muscle-Zone Sklep

W przypadku, kiedy naszym celem stają się mięśnie brzucha, powinniśmy zacząć od redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej (pomogą w tym suplementy na redukcję, które zintensyfikują procesy przemiany materii, procesy trawienne, a co za tym idzie – szybciej i trwalej spalą tłuszcz), tak aby miały one przestrzeń oraz sposobność ku temu, by się tworzyć, uwidaczniać oraz rozrastać.

Aminokwasy  BCAA

Są to aminokwasy rozgałęzione, które swoje zastosowanie znajdują nie tylko w przypadku zawodowych dyscyplin sportowych, czy też sportów typowo siłowych i wytrzymałościowych, ale również w kontekście osób niezaawansowanych, uprawiających sport amatorsko. Ich zastosowanie ma miejsce w przypadku budowania tkanki mięśniowej i kształtowania jej masy, ale również podczas redukcji tłuszczu i poprawy sfery wytrzymałościowej organizmu. BCAA intensyfikują proces regeneracji po wysiłku oraz usprawniają go, czyniąc łagodniejszym i nieinwazyjnym.

Boostery treningowe

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że prawdziwy proces kształtowania masy mięśniowej niezależnie od części ciała, którą ćwiczymy – rozpoczyna się po zakończonym wysiłku, a więc w sferze regeneracyjnej. Dlatego bardzo ważne jest, aby stosować odżywki zarówno okołotreningowe, jak i potreningowe, po to, aby wspomagać zachodzące w naszym organizmie procesy budulcowe. Dobrym rozwiązaniem będą również Boostery Azotowe (Jabłczan Argininy, Jabłczas Cytruliny), ponieważ to właśnie one dotleniają mięśnie i dają im natychmiastowe warunki do wzrostu, nie pozwalając na tworzenie się szkodliwych przestrzeni międzytkankowych.

Witaminy i minerały

Nie jesteśmy w stanie funkcjonować w sposób poprawny, jeśli w naszym organizmie zaistnieje niedobór witamin lub minerałów. Witaminy z grupy B, a także witamina D, E, C i A – tworzą strukturę połączonych ze sobą procesów naprawczych, a także wzmacniających, które nie tylko pomagają w tworzeniu masy mięśniowej, ale również zapewniają jej sprężystość, silną strukturę i doskonałą jakość. Podobnie sprawa wygląda w przypadku minerałów, czyli: cynku, chloru, azotu, magnezu, potasu – wspierają one wszelkie przemiany organiczne i procesy wewnętrzne, usprawniają oraz intensyfikują pracę narządów wewnętrznych, dbają o to, by nasza skóra była zdrowa i promieniście rozświetlona, byśmy mogli cieszyć się mocnymi i niełamliwymi paznokciami i włosami.

Odżywki białkowe

Nie ma nic skuteczniejszego na mięśnie, czyli tzw. masę – od skoncentrowanego białka. W suplementacji możemy zdecydować się na jego wiele form i każda okaże się równie skuteczna, gdyż będzie stanowiła najwyższą i najbardziej zintensyfikowaną jakość. Białka jaja, białka roślinne (sojowe, pszeniczne), białka wolnowchłanialne (ale dłużej uwalniające się, zatem mają dłuższy okres działania), białka serwatkowe (WPC – koncentrat WPC,WPI – izolat WPI, WPH – hydrolizat WPH), bulk, gainery, zamienniki posiłków MRP, kazeina, izolat i koncentrat białka – wszystkie te substancje pomogą nam zbudować silne i wyraziste mięśnie brzucha, które będą posiadały twardą strukturę oraz znakomitą jakość budulcową.