Na dolegliwości

Suplementy na miażdżycę

Współczesny świat osiągnął już bardzo wiele, wciąż jednak zaskakuje nas czymś nowym, jeszcze bardziej innowacyjnym i niepowtarzalnym. Bardzo często słyszymy, że różnorodność suplementów diety dostępnych na rynku jest wręcz porażająca. W dobie, kiedy każdy z nas marzy o pięknej, zdrowej i smukłej sylwetce jest to ogromnie istotne, gdyż poszukujemy antidotum na trapiące nas dolegliwości. W przypadku miażdżycy, która nie jest chorobą prostą i krótkoterminową,  a wręcz pozostaje podstępna, suplementy diety spełniają wyjątkowo korzystną rolę. Symptomy miażdżycy nie są jednoznaczne, gdyż choroba ta zwykle objawia się bardzo niewinnie, na przykład nieco szybciej odczuwamy zmęczenie, częste bóle nóg, posiadamy problemy z koncentracją lub pamięcią. Zmiany miażdżycowe, które nie będą leczone, mogą skutkować  zawałem serca, udarem mózgu, amputacją kończyn, a nawet śmiercią. Dlatego tak ważne jest badanie swojego organizmu, aby znać jego uwarunkowania oraz stan fizyczny w którym aktualnie się znajduje.

Najlepsze suplementy na miażdżycę 

Miażdżyca to najpoważniejsza i jednocześnie najczęściej występująca choroba tętnic. Powstaje  na skutek pewnego rodzaju upośledzenia organicznego, które objawia się tym, że wewnątrz tętnic powstają tłuszczowe blaszki. Utworzenie się tłuszczowych blaszek w sposób praktycznie całkowity utrudnia przepływ krwi, a to powoduje, że do stanu krytycznego minimalizuje się poziom tlenu w tkankach i narządach, przez co ich struktura, praca, a także wszystko co z nimi związane zostaje upośledzone. W przypadku miażdżycy bardzo ważne jest, aby w codziennym rytmie znalazły się: aktywność fizyczna (nawet umiarkowana, np. spacer), suplementacja, a także zdrowa i nieprzetworzona dieta. 

Muscle-Zone Sklep

Składniki takie jak: sterole roślinne, kwasy tłuszczowe omega-3, allicyna, resweratrol, flawonoidy, błonnik, lecytyna, kwas foliowy, witaminy z grupy B, witamina A, E, D – to podstawowe czynniki suplementacyjne w przypadku choroby miażdżycowej. Wiadomo, że współczesność, która pod względem czystości powietrza lub w kontekście oddziaływania atmosfery na nasze zdrowie pozostawia wiele do życzenia, a jednocześnie niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji .W przypadku miażdżycy te czynniki, które determinują ryzyko zachorowania na tę chorobę opierają się o podwyższony poziom złego cholesterolu (LDL), nadciśnienie tętnicze, otyłość, podwyższony poziom cukru we krwi, nałóg tytoniowy, znikomą ilość aktywności fizycznej, długotrwały stres, małą ilość snu, niedobory witamin (zwłaszcza witaminy A, C, E) oraz minerałów.

Suplementy diety są w stanie w sposób całkowity i kompleksowy ustabilizować organizm w taki sposób, aby działał on w pełni sprawnie i bezproblemowo. Są one również w stanie pomóc w przypadku tak ciężkich chorób jak miażdżyca, a także wielu innych dolegliwości. Dzięki suplementacji pozbywamy się wszelkich niedoborów związanych z niedociągnięciami żywieniowymi, a także wynikających z trybu życia jaki prowadzimy. Poza tym suplementy warunkują i uczestniczą we wszystkich najważniejszych procesach zachodzących w naszym organizmie. 

Leczenie miażdżycy nie jest łatwe również pod względem psychicznym, albowiem choroba ta całkowicie zaburza nasz rytm życia. Rolą suplementacji jest doprowadzenie organizmu do stanu równowagi i korygowanie jego zaburzeń w taki sposób, aby bezpiecznie powracał on do zdrowia. Dużą pracę w tym przypadku wykonują kwasy tłuszczowe omega-3, które pozostają najlepszym i najwartościowszym budulcem dla naszych kości, komórek, tkanek i skóry. To właśnie ich działanie chroni przed chorobami nowotworowymi, a także chorobami układu krążeniowo-oddechowego i układu nerwowego. Poza tym dzięki nim możemy zachować wigor, dobry nastrój, energię i młodość.

Kwasy omega-3 są budulcem naszych komórek, w związku z czym dzięki nim znacznie lepiej zaczyna funkcjonować błona komórkowa, co finalnie usprawnia wszystkie procesy życiowe. Wszystkie właściwości suplementów diety, wpływu żywienia, a także wysiłku fizycznego pokazują jak ważna w życiu jest równowaga. Pamiętajmy, że znacznie lepiej zapobiegać aniżeli leczyć. Każdy z nas marzy o długim i szczęśliwym życiu, nigdy nie jest za późno aby zacząć sukcesywnie do tego dążyć i ten plan realizować dyskomfortu.