Suplementy na metabolizm

Metabolizm, czyli tempo przemiany materii stanowi bardzo ważną funkcję organizmu. Wówczas to następuje wchłanianie substancji odżywczych oraz zużywanie energii, która liczona jest w kilokaloriach. Tempo przemiany materii zwykle jest zależne od organizmu, choć istnieją pewne jego ramy obliczone dla danego wieku, płci czy trybu życia. Jednakże zdarza się, że metabolizm zostaje zaburzony.

Jest to szczególnie uciążliwe, gdy postawimy sobie za cel zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, ponieważ wówczas spalanie tkanki tłuszczowej staje się trudniejsze. Spowolniony metabolizm powoduje, że zmniejsza się zapotrzebowanie organizmu na energię, dlatego zużywamy jej wtedy mniej. Jeżeli więc zależy nam na tym, by schudnąć, koniecznie trzeba skupić się na pokręceniu metabolizmu.

Muscle-Zone Sklep

Jak przyspieszyć metabolizm?

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie tempa przemiany materii. Polecana jest przede wszystkim aktywność fizyczna. W ogromnej mierze wpływa ona na to, ile kilokalorii zużywamy w ciągu dnia, ponieważ spalamy je nie tylko w czasie treningu, ale również po nim. Bywa jednak tak, że nie mamy wystarczająco dużo czasu na regularne ćwiczenia i wtedy warto spróbować na przykład chodzić do pracy pieszo lub jazdę autem zamienić na rower.

Niezwykle istotna przy podkręcaniu metabolizmu jest dieta. Wysoko przetworzone, słodzone i bogate w tłuszcze trans produkty na pewno nie pomogą nam w tym,  by schudnąć. Na szczęście mamy do wyboru mnóstwo rzeczy, które możemy włączyć do swojej diety z korzyścią dla tempa przemiany materii. Są to głównie ostre przyprawy, takie jak papryka chilli, a także imbir czy cytryna. Dodatkowo nie można zapominać o piciu minimum dwóch litrów wody dziennie, by „rozruszać” swój organizm. Odpowiednio zbilansowane posiłki pomogą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a także – jeżeli naszym celem wcale nie jest zrzucenie kilku kilogramów – przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nie są one jednak jedynym sposobem na poprawę metabolizmu. Najlepszym rozwiązaniem są bowiem suplementy diety.

Jakie suplementy na metabolizm?

Wśród suplementów diety przyspieszających metabolizm znajdziemy takie, które charakteryzują się dużą zawartością błonnika. Normalnie jest on zawarty w warzywach i owocach, jednakże z powodzeniem można stosować go na przykład w formie tabletek. Pozwala on zachować uczucie sytości po posiłku na dłużej, zapobiega podjadaniu oraz sprawia, że zostaje zachowany stały poziom cukru we krwi. Kolejnym doskonałym sposobem na przyspieszenie tempa przemiany materii jest sięganie po zieloną herbatę, zarówno w formie płynnej, jako gorący napój, jak i w formie suplementów diety w kapsułkach. Zielona herbata posiada szereg niezwykle cennych właściwości. Zawiera ona katechiny, które przyspieszają utlenianie tłuszczu oraz termogenezę po  posiłkach. Jest ona przede wszystkim jednym z najlepszych antyoksydantów, zapobiega więc niszczeniu komórek, co wpływa na jędrność skóry. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn, które niejednokrotnie są powodem braku progresu w odchudzaniu.

Wiele suplementów diety wpływających na metabolizm posiada w swoim składzie całą mieszankę ziół, które wspomagają procesy trawienne. Działa to korzystnie na proces odchudzania, gdyż szybsze trawienie powoduje, że zbędne kilokalorie nie są odkładane w formie tkanki tłuszczowej. Preparaty te usprawniają perystaltykę jelit, a także działają jak swego rodzaju detoks.

W czasie stosowania prozdrowotnych czy odchudzających diet bardzo często eliminujemy tłuszcz. Nie jest to jednak prawidłowe podejście. Owszem, tłuszcze trans należy ograniczyć, aczkolwiek kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo zdrowe i nie można ich wykluczyć z diety. Regulują one poziom cukru we krwi i wpływają na uczucie sytości, gdyż zmniejszają oporność komórek na substancję zwaną leptyną. Kwasy tłuszczowe omega-3 zwarte są między innymi w rybach, jednakże aby zachować ich właściwy poziom w organizmie warto sięgać po suplementy diety. Wysokiej jakości suplementy z omega-3 są łatwo przyswajalne i zapewnią właściwą ilość tych cennych substancji każdego dnia.

Zastosowanie się do kilku ważnych zasad pozwoli na uregulowanie metabolizmu. Tymi zasadami są przede wszystkim: aktywność fizyczna, zbilansowana dieta oraz wysokiej jakości suplementy.