Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowcówJako dodatki

Suplementy na masę

Suplementy na masę

Suplementy diety, różnego rodzaju rozwiązania żywieniowe oraz innowacyjne treningi – stały się obecnie „numerami jeden” pod względem światowej popularności, a nawet hierarchii wartości. Obecnie, to jak wyglądamy, jak się czujemy i do czego dążymy (pod względem naszej fizyczności), stawiamy na absolutnym piedestale listy „to do”. Z jednej strony to bardzo dobrze, a z drugiej, wciąż odnosimy wrażenie, że oczekując tak wiele – wciąż nie posiadamy wystarczającej wiedzy oraz świadomości, by osiągać spektakularne rezultaty.

Przede wszystkim, powinniśmy pamiętać, że chcąc osiągnąć cel, należy wdrożyć w życie wszystkie fundamentalne elementy, a nie jedynie ich poszczególne części. Oznacza to, że kiedy chcemy robić tzw. masę, konieczne są: zdrowa dieta, suplementacja i aktywność fizyczna. W przeciwnym razie, efekt nie będzie zadawalający, a my sami nie oczekujemy przecież połowicznej satysfakcji. 

Suplementy na masę – czy to dobry wybór? 

Suplementy diety na masę to w pełni bezpieczne (w odpowiednich ilościach) substancje, które mobilizują nasz organizm do tego, by wzmacniał on mięśnie, budował je, a także produktywnie rozwijał. Warto zaznaczyć, że odżywki na masę nie są szkodliwymi dla zdrowia sterydami anabolicznymi, nie uszkadzają narządów wewnętrznych i nie pozostają zakazane w profesjonalnym sporcie. Suplementy na masę, przyjmowane oraz dawkowane odpowiednio, są w stanie w znacznej mierze podnieść poziom kształtowania się wymarzonej sylwetki. 

Suplementacja na masę

  Masa mięśniowa zbudowana jest przede wszystkim z białek, czyli z protein. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu białka w organizmie powoduje, iż nasze mięśnie posiadają dostateczną ilość tzw. budulca. Warto zaznaczyć, że w najszybszym tempie wchłaniane jest białko zlokalizowane w serwatce. Z kolei odżywki na masę  z soi, według licznych badań oraz analiz, dodatkowo wspomagają obniżanie złego cholesterolu i niwelują jego negatywny wpływ na organizm. Współcześnie, mamy dostęp do niebotycznej ilości rozwiązań oraz możliwości, które dają nam narzędzia do tego, byśmy mogli podnosić komfort swojego życia. Preparaty witaminowe, jak również trening wspomagany suplementami, są np. traktowane, jako czynniki zdolne do podnoszenia wydolności organizmu i efektywności treningowej podczas wysiłku. Niedobór składników mineralnych, jak również witamin, może być przyczyną pogorszenia się kondycji, jak również słabszej wydolności i równowagi organizmu. 

Suplementy na masę – co najlepsze?

Białko i aminokwasy rozgałęzione BCAA 

Wielu z nas uważa, że budowa, a następnie rozwój masy mięśniowej można osiągnąć tylko poprzez zastosowanie suplementacji białkowej, jak również aminokwasowej. W istocie, odżywki białkowe i aminokwasy BCAA te stanowią absolutny fundament, początek i trzon. Natomiast, powinny być one wspierane przez inne preparaty. Dodatkowo, to systematyczny trening jest głównym stymulatorem dla rozwoju mięśni i to jego właśnie wspierają suplementy, nie odwrotnie. 

Kofeina na masę?

Ponadto, ważnym składnikiem suplementów podczas robienia masy pozostaje kofeina. Kofeina posiada zdolność zwiększania siły i szybkości organizmu, jak również poprawy koncentracji. Jej działanie sprawia, że organizm wkracza w stan gotowości do rozpoczęcia wysiłku. Kofeina powoduje też zwiększenie zdolności metabolicznych kwasów tłuszczowych, wśród głównych źródeł tego składnika wymienia się: kawę, herbatę, napoje energetyczne. 

Jeśli masa – to kreatyna!

 Kreatyna, to substancja kojarzona głównie z tkanką mięśniową oraz z intensyfikacją jej masy.  Pozostaje ona syntezowana przez nerki, wątrobę oraz trzustkę. Owa produkcja pokrywa ponad 50% ludzkiego zapotrzebowania na ten związek, nie jest to jednak wartość wystarczająca. Na czym polega jej wpływ na pracę organizmu? Otóż, kreatyna zwiększa siłę, intensywność, szybkość oraz moc organiczną. Dodatkowo, substancja ta posiada również właściwość wiązania wody oraz zatrzymywania jej wewnątrz organizmu. 

Karnityna na masę 

Kolejną substancją jest karnityna. Podobnie jak jej poprzedniczka, karnityna pozostaje wytwarzana w nerkach oraz w wątrobie. Jej właściwości polegają na wzmacnianiu struktur mięśniowych, mobilizacji ich siły oraz wytrzymałości. Dodatkowo, mówi się, że L-karnityna wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej, uczestniczy w intensyfikacji przemiany materii oraz wydalania substancji szkodliwych z organizmu. 

HMB na robienie masy 

Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie HMB, czyli b-hydroksy-b-metylomaślan, która pozostaje bardzo częstym składnikiem suplementów diety. Jest on bardzo znany, głównie z wyraźnie hamującego oddziaływanie na rozpad białek ustrojowych, co zdarza się niezwykle często w przypadku sportów siłowych. HMB dodatkowo, znacznie powiększa proces zużycia kwasów tłuszczowych jako głównego źródła energii, czyli chudniemy szybciej i zdrowiej. Dodatkowo, substancja ta minimalizuje uczucie stresu, nerwów, zmęczenia. 

Jak widać, budowanie masy mięśniowej nie jest banalnie prostym i niewymagającym procesem. Musimy przygotować się do niego zarówno pod kątem psychicznym, jak również fizycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *