Suplementy na masę

Pragnąc zwiększyć masę mięśniową poza odpowiednim zapotrzebowaniem kalorycznym, można również stosować suplementy diety. Z pomocą dla najbardziej opornych przychodzą odżywki typu gainer. Są to mieszanki oparte o białko i węglowodany, te drugie to składnik pokarmowy, którego głównym zadaniem jest funkcja energetyczna. Dodatkowo jednak w stanach wzmożonego wysiłku często pełni rolę ochraniającą tkankę mięśniową, jak również wspomagającą regenerację i budowę beztłuszczowej masy ciała. Nic więc dziwnego, że odżywki na masę zostały tak zaprojektowane, aby główną i zasadniczą ich częścią były właśnie węglowodany. W zależności od potrzeb osób aktywnych fizycznie suplementy z tej grupy zostały podzielone na kilka kategorii procentowych, gdzie proporcje klarują węglowodany i białka, a tło uzupełniające to dodatki w postaci wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, kreatyny, czy też aminokwasów.
Odżywki typu gainer to np. Whey Mass Builder, posiadający ok 20% białka oraz 70% węglowodanów. Jest wysoce pomocny w rozbudowie masy mięśniowej oraz jest bardzo dobrym wspomagaczem diety.
Kolejnymi produktami są odżywki typu bulk. Jedną z nich jest Hard Mass firmy Trec. Ta odżywka charakteryzuje się stosunkiem białka do węglowodanów w proporcjach ok 45% do 55%.

Hard Mass

Muscle-Zone Sklep

Dodatkowo warto wzbogacić swoją gamę produktów o odzywkę białkową. Produkt ten pozwoli uzupełniać braki białka w diecie. Wartym polecenia jest 100% Whey Gold Standard. Jest to światowej klasy odżywka białkowa. W swoim składzie zawiera aż cztery źródła białka, dzięki czemu masz pewność, że przyjmujesz produkt charakteryzujący się pełnym profilem aminokwasowym, zróżnicowanym czasem wchłaniania oraz wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych BCAA oraz glutaminy i jej prekursorów.

Do suplementacji niezbędna w walce o siłę i masę mięśni może się okazać kreatyna. To substancja wykazująca działanie anaboliczne. Można zdecydować się na pojedyncze formy, bądź na zaawansowane stacki kreatynowe. My polecimy połączenie kreatyny z magnezem w formie produktu Green Magnitude firmy Controlled Labs. Ten zaawansowany, wzbogacony o dodatkowe składniki suplement jest liderem rankingów skuteczności, jest polecany na całym świecie dla osób chcących zwiększyć swoją masę mięśniową i siłę.