Suplementy na masę i siłę mięśni

Kto z nas nie słyszał o suplementach diety? Kto z nas, choć jeden raz w życiu, nie marzył o tym, aby zmienić swoje nawyki, swoje ciało i sposób postrzegania samego siebie? Współczesny świat, pomimo rozwoju, innowacyjności i szybkiego wzrostu, wcale nie jest dla nas tak bardzo łaskawy. W niezwykle zabieganej codzienności, wielości ról, obowiązków, oczekiwań i wyzwań, jakie każdego dnia są przed nami stawiane – łatwo jest zapomnieć o zdrowiu, o tym co nas tworzy. Nie łatwo jest mówić o dobrej kondycji, komforcie i długowieczności w momencie, kiedy nie czynimy w zasadzie żadnych kroków ku temu, by wszystko to rzeczywiście się ziściło. Każdy z nas marzy przecież o zdrowej, idealnie wyrzeźbionej oraz smukłej sylwetce, o solidnie ugruntowanym poczuciu spełnienia, atrakcyjności i pewności siebie. Aby to osiągnąć, należy rozpocząć od podstaw, bez których nie będziemy w stanie ustabilizować swojego życia. Najważniejsza pozostaje wiedza i świadomość własnej fizyczności. Musimy być w pełni odpowiedzialni za swoje ciało oraz za składniki, jakich mu dostarczamy. 

Jak zadbać o siłę swojego organizmu? 

Jeśli chodzi o osiąganie spektakularnych rezultatów, to jedyną drogą do ich realizacji jest: wprowadzenie zdrowej, naturalnej oraz racjonalnej diety, suplementacja, a także aktywność fizyczna. Wówczas możemy myśleć zbudowaniu masy, jak również o spotęgowaniu swojej siły. Suplementy diety nie tylko odżywiają, wzmacniają, regulują, jak również uzupełniają niedobory, ale także uczestniczą w przemianach i procesach, dbają o równowagę psychofizyczną organizmu. Odżywki na masę, siłę oraz wytrzymałość pozostają w pełni bezpieczne i ogólnodostępne, jest to jedna z najlepiej przyswajalnych i najbardziej produktywnych form suplementacji. Suplementy mobilizują, jak również obligują organizm to tworzenia oraz wzmacniania mięśni. Nie należy mylić ich ze sterydami anabolicznymi, które wykazują szkodliwy wpływ na organizm i mogą być źródłem poważnego uszkodzenia wątroby, serca, nerek, jak również wykluczenia z uprawiania profesjonalnego sportu. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na masę i siłę mięśni – które najlepsze? 

Warto rozpocząć od tego, że masa mięśniowa, czyli tzw. pompa, tworzy się w momencie, kiedy do organizmu dostarczymy odpowiednią ilość białka, jak również protein. Z racji tego, że białko pozostaje naturalnym budulcem dla mięśni oraz tkanek, warto dodatkowo zastosować je w suplementacji. Wiadomo również, że aktywnie obniża ono zły cholesterol, jak również jest źródłem składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Ważną część suplementacji podczas robienia masy są także witaminy i minerały, między innymi: witaminy z grupy B, witamina A, C, E, D i K, jak również magnez, potas, żelazo, chlor, cynk. Suplementami na masę i siłę są również aminokwasy rozgałęzione BCAA, albowiem znacznie stymulują one rozwój tkanki mięśniowej i wzmacniają jej podstawy. Odżywką służącą masie jest również kofeina, która pobudza siłę i szybkość, jak również w znaczący sposób usprawnia koncentrację i sprawia, że organizm staje się gotowy do wysiłku fizycznego. Kofeina znacznie zwiększa metabolizam kwasów tłuszczowych, jak również ma działanie moczopędne. 

Powinniśmy stosować również kreatynę, niezwykle odżywczą i bogatą w minerały substancję. Jej wpływ na organizm opiera się o intensyfikację siłową, szybkościową, ulepszenie mocy i koncentracji. Dodatkowo, bardzo korzystną jest również karnityna, która zwiększa poziom spadku masy ciała w przypadku procesu odchudzania. Poza tym, że sprawnie redukuje ona tkankę tłuszczową, to jeszcze doskonale odżywia i pobudza tkankę mięśniową. Dzięki szybkiej i produktywnej regeneracji organizmu sprawia ona również, że odczuwamy zwiększoną dawkę siły i chęci do działania. 

    Podobnie działają również odżywki HMB, czyli tak zwane b-hydroksy-b-metylomaślan, który na co dzień pozostaje aktywnym składnikiem suplementów diety. Jego właściwości służą wywieraniu wpływu na procesy rozpadowe białek ustrojowych, co często ma miejsce w przypadku sportów siłowych. HMB intensyfikuje pobór kwasów tłuszczowych jako głównego źródła energii, co znacznie przyczynia się do minimalizacji nagromadzonych w obwodach organicznych zapasów. HMB aktywnie łagodzi skutki nerwów oraz stresu, jaki może wywoływać długotrwały i wymagający wysiłek fizyczny. W zasadzie, mogłoby nam się wydawać, że popularne odżywki na masę mięśniową to absolutna podstawa w dążeniu do spektakularnych rezultatów zewnętrznych, nie mniej jednak, w istocie, największy wpływ wywierają one na nasze wnętrze. Dlatego tak istotna pozostaje wiedza i świadomość podejmowanych działań, nie należy ignorować własnego organizmu. Suplementy diety są w stanie zapewnić nam właśnie to, o czym marzymy i co bardzo często zajmuje nasze myśli. Otóż, zazwyczaj pragniemy po prostu zdrowia i szczęśliwej, bardzo długiej i komfortowej przyszłości, w gronie najbliższych. O to właśnie powinniśmy zabiegać w sposób szczególny.