Dla sportowców

Suplementy na masę

Obecnie każdy z nas marzy o pięknej, idealnie wyrzeźbionej, smukłej oraz zdrowej sylwetce. Świadomy i racjonalny, a przede wszystkim aktywny tryb życia, stał się nie tylko modą, ale również wartością i celem, który większość osób stawia na piedestale. Jednak największe zainteresowanie roztacza się wokół masy mięśniowej, a dokładnie jej wzrostu. W tym przypadku zdecydowanie najlepszym wyborem będą dla nas suplementy diety, które stymulują procesy i przemiany prowadzące do powstania, zwiększenia, a także regeneracji tkanki mięśniowej – przed wysiłkiem, w trakcie aktywności, jak i zaraz po niej.

Kreatyna

To jeden z najczęściej stosowanych na świecie suplementów diety, wspomagających strukturyzację, regenerację, a także przyrost masy mięśniowej. Kreatyna intensyfikuje poziom energii ATP w tkance mięśnia, a co za tym idzie – zwiększa możliwości wytrzymałościowe, wydolnościowe, a także siłowe podczas aktywności fizycznej.

Muscle-Zone Sklep

Aminokwasy rozgałęzione BCAA

BCAA, tworzą trzy podstawowe i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu aminokwasy, mianowicie: walina, izoleucyna oraz leucyna. Patrząc z perspektywy aktywności oraz redukcji i przemian zachodzących w ciele pod wpływem wysiłku, każdy z wymienionych aminokwasów pozostaje niezwykle produktywny. Mówiąc wprost, aminokwasy rozgałęzione BCAA, to niezwykle istotne „paliwo” dla tkanki mięśniowej, które pozwala na jej wzrost, a także odpowiednią regenerację. BCAA wspierają również syntezę białek w organizmie oraz regulują poziom hormonów  tak, aby były one stabilne.

Glutamina

  Glutamina, co prawda, nie posiada działania natychmiastowego, którego efekty możemy obserwować niemal od razu, jednak każdy, kto poważnie podchodzi do tematu aktywności fizycznej i jest świadomy swojego ciała, wie, iż jest ona niezbędna dla prawidłowego przyrostu masy mięśniowej. Jej działanie opiera się o intensyfikację procesów regeneracyjnych w tkance mięśnia, za pomocą wzrostu poziomu glikogenu zlokalizowanego w jego wnętrzu. Poprzez swoje właściwości, glutamina sprawia, że posiadamy znacznie więcej energii podczas wysiłku, dzięki czemu proces ćwiczenia mięśnia ulega wydłużeniu i jest on bardziej podatny na przyrost masy.

Arginina

Arginina odpowiada za niemalże wszystkie partie i fazy mięśniowe. Jej właściwości pozwalają na odpowiednie oraz zrównoważone wypełnienie przestrzeni międzytkankowych, co sprawia, że zachowujemy dobre zdrowie i unikamy wszelkiego rodzaju dolegliwości, które powodują dyskomfort. Dzięki argininie, unikamy min. skurczy, urazów, kontuzji, bóli, deformacji oraz upośledzeń stawowych, mięśniowych, czy kostnych, a nawet trwałego kalectwa. Przyrost masy mięśniowej przebiega sprawnie oraz bezboleśnie, a co więcej – niezwykle szybko widzimy pierwsze zadawalające efekty.

ZMA i odżywki serwatkowe

ZMA, to przede wszystkim skompleksowana i najbardziej wartościowa forma skupiająca w sobie odpowiednią  ilość witamin oraz minerałów, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej kondycji tkanki mięśniowej, a także stymulację wzrostową jej masy. Działanie białka serwatki polega na dynamicznym dotarciu do mięśnia i spowodowaniu jego spulchnienia, a także na uzupełnieniu wszelkich niedoborów powstałych w organizmie w wyniku wysiłku fizycznego. Białko jest podstawowym budulcem mięśnia i to ono właśnie decyduje o jego strukturze, wytrzymałości, masie, a także sposobie regeneracji.

Białko kazeinowe

Wchłania się odpowiednio wolniej aniżeli białko serwatkowe, ale jego działanie chroni nasz organizm przed licznymi niedoborami w postaci wszystkich niezbędnych aminokwasów. Białko kazeinowe stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie na przyszłość (może być traktowane jako dodatkowy posiłek w nocy lub środek regenerujący mięśnie właśnie podczas snu).