Suplementy na libido

10Spadek libido to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jego skutki są odczuwalne przez oboje partnerów i niekorzystnie wpływają na wzajemne relacje, dlatego ważne jest to, aby szybko podjąć odpowiednie działania.

W przypadku kobiet w zwiększeniu libido mogą pomóc między innymi suplementy zawierające wyciąg z korzenia żeń-szenia. Jego korzystne działanie polega na zwiększaniu syntezy tlenu azotu, poprawie krążenia krwi oraz ograniczeniu zmęczenia. Żeń-szeń ułatwia zachowanie sprawności seksualnej, energii i witalności. Bardzo ważnym składnikiem suplementów poprawiających libido u kobiet jest także l-arginina. To aminokwas, który stymuluje produkcję tlenu azotu, odpowiadającego za podniecenie u kobiet. W podniesieniu kobiecego libidu pomogą również korzeń lubczyku i liście Damiana. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że tego typu suplementy nie działają natychmiastowo, ale dopiero po pewnym czasie regularnego stosowania.

Mężczyźni mają znacznie większy wybór suplementów podnoszących libido. Bardzo dobrym preparatem jest na przykład Horny Goat Weed firmy Now Food. Zawarte w nim naturalne składniki zwiększają poziom testosteronu i popęd płciowy, przyśpieszają i poprawiają erekcję i zapewniają lepsze doznania w trakcie stosunku. Dodatkowo zwiększa wytrzymałość i ma działanie energetyzujące.

Na uwagę zasługują również wieloskładnikowe suplementy podnoszące poziom testosteronu, na przykład Triazole Driver Sports. To suplement, który nie tylko podwyższa poziom testosteronu, lecz także obniża poziom estrogenu.