Suplementy na lepsze samopoczucie

Poniedziałkowy poranek, brak energii do pracy, wieczorem trening, ciężki tydzień, jak go zacząć zdrowo ale energicznie.
Podstawą jest odpowiednia pobudka, wyrwanie się ze snu.

Kawa jako kofeina może nie okazać się w pewni do tego efektywna ze względu na powolny proces aktywacji neuroprzekaźników.
Z pomocą przychodzą bardziej kompleksowe produkty jak np. Energon X1000, który w składzie poza kofeiną zawiera guaranę czy żeń-szeń.

Pomimo odczuwalnego działania istnieją również produkty działające bardziej kompleksowo.

Poza kofeiną wysoką skuteczność w pobudzeniu i wywoływaniu dobrego samopoczucia wykazuje również cholina. Rola choliny jako prekursora acetylocholiny jest pod ścisła obserwacją, bowiem egzogenna cholina jest stosowana w leczeniu problemów z układem nerwowym.
Cholina znajduje się w wielu kompleksowych produktach pobudzających, jednak jej synergistyczne działanie z ginkgo biloba to najskuteczniejsze połączenie.

Naturalna substancja pochodząca z miłorzębu japońskiego poprawia krążenie żył obwodowych i mózgowych. W połączeniu z witaminą K2 zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych, hamuje połączenia płytek krwi, zwiększa przepływ substancji neuroaktywnych, usprawnia pamięć i wzmaga procesy koncentracji.
Numerem jeden na rynku suplementów w usprawnieniu działania funkcji koncentracyjnych jest produkt firmy MAN – Brain Bridge.

Brain Bridge
Optymalnym środowiskiem dla prawidłowej pracy mózgu i zachodzących procesów w tkankach mięśniowych jest organizm o odpowiedniej kwasowości. Diety wysokobiałkowe wykazują predyspozycje do zakwaszania organizmu, stąd odpowiednia równowaga może być osiągnięta dzięki suplementom diety. Wysoką skutecznością cechują się naturalne wyciągi z warzyw i owoców. Liderem w rankingach jest Vita Greens and Fruits, który zawiera ekstrakty z pomidorów, papai czy brokułów.
Suplement poza działaniem zasadowym na organizm posiada również wiele oddziaływań na organizm takich jak właściwości antyutleniające, antynowotworowe(!) oraz przeciwzapalne, co skutkuje dobrą regeneracją po mocnych treningach siłowych.

Poza preparatami pochodzenia naturalnego wysoką skutecznością głównie w blokowaniu wydzielania kortyzolu, a także predyspozycji do produkcji serotoniny wykazuje się 5-HTP (5-hydroksytryptofan). Środek zapewnia zarówno bardzo korzystny wpływ na procesy regeneracyjne jak sen, jak i na funkcje mózgu odpowiedzialne za prawidłowe wybudzenie i prędkość aktywacji mózgu. Zalecana efektywna dawka to 100 mg (1 tab.) w przypadku suplementu 5-HTP firmy NOW.