Na dolegliwości

Suplementy na lepsze samopoczucie

Złe samopoczucie może mieć wiele przyczyn. Najczęściej jest ono połączone z konkretnym schorzeniem, ale często pojawia się niezależnie od niego. Jeśli czujemy się słabo, kręci nam się w głowie lub mamy silne bóle głowy może to oznaczać, że w naszym organizmie brakuje konkretnych składników odżywczych.

Jakie są najczęstsze przyczyny złego samopoczucia?

  • anemia
  • nieodpowiednia dieta (zbyt mała ilość witamin)
  • mała ilość świeżego powietrza
  • brak ruchu
  • ciągle towarzyszący nam stres
  • przemęczenie pracą zawodową

Aby lepiej się poczuć, należy pamiętać o odpoczynku i prawidłowej diecie. Dzięki niej dostarczymy wszystkich ważnych witamin i minerałów do naszych narządów. Będą one lepiej funkcjonować i dzięki temu nie będziemy czuli się słabi.

Muscle-Zone Sklep

Witaminy i minerały – jakie suplementować?

Witamina D

Witamina D wzmacnia nasz organizm. Sprawia, że mamy lepszą odporność, rzadziej chorujemy. Wzmacnia nasze kości oraz naczynia, dzięki czemu więcej składników odżywczych dostaje się do naszych narządów. Jesteśmy mocniejsi i mamy więcej energii. Dodatkowo witamina D odpowiada za mocne kości i zęby. W okresie zimowym konieczna jest suplementacja tej witaminy, ponieważ w tym czasie jest mniej słońca, które jak wiadomo znacznie wpływa na jej produkcję.

 

Magnez

Magnez odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Pomaga także w  przedostawaniu się składników odżywczych do komórek oraz w zmniejsza kurcze mięśni. Magnez poprawia funkcjonowanie neuroprzekaźników, dzięki czemu łatwiej jest nam się skupić i myśleć. Jest to bardzo ważny pierwiastek dla organizmu człowieka, gdyż wpływa na poprawę ogólnego funkcjonowania. Suplementowanie magnezu pomaga nam zwalczyć chandrę, ale też zmniejsza ochotę na niezdrowe przekąski.

 

Potas

Potas reguluje naszą gospodarkę wodną oraz kwasowo-zasadową. Zmniejsza bóle głowy i działanie stresu. Polecany jest osobom, które są przepracowane, często towarzyszy im uczucie zmęczenia oraz w ich życiu często występują sytuacje stresowe. Potas wpływa na kurczliwość i rozkurczanie się mięśni. Z tego względu polecany jest podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Poprawia koncentrację i logiczne myślenie, dlatego też często stosowany jest przez osoby uczące się, np. przez studentów podczas sesji egzaminacyjnej.

 

Witamina E

Witamina E jest silnym antyoksydantem. Zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu pozbywamy się niepotrzebnych metabolitów, które źle wpływają na nasze samopoczucie.  Przeciwdziała również powstawaniu zakrzepów krwi i zwiększa wydolność mięśni. Niedobór witaminy E objawia się: anemią, zmęczeniem, problemami z kośćmi, częstymi infekcjami, zaburzeniem koncentracji.

 

Witamina C

Witamina C wzmacnia nasze ścianki naczyń. Pomaga w zmniejszeniu ryzyka zachorowania na grypę i przeziębienie, a także wpływa na szybsze wyzdrowienie. Wzmacnia nasz organizm i sprawia, że skóra jest promienna i dobrze odżywiona.

 

Guarana 

Guarana dodaje organizmowi energii i podnosi ciśnienie krwi. Robi to znacznie łagodniej niż kawa, po wypiciu której nasze ciśnienie szybko spada. Guarana poprawia również procesy myślowe, zwiększa koncentrację, dlatego też stanowi suplement, który często jest stosowany przez studentów. Jest polecana dla osób bardzo przepracowanych i chcących polepszyć swoją wydolność. Przede wszystkim jest pozytywna dla układu nerwowego, gdyż jest pomocna w przekazywaniu impulsów elektrycznych.