Suplementy na łamliwe paznokcie

Bez wątpienia, wygląd zewnętrzny pozostaje bardzo ważnym elementem naszej codzienności, albowiem to on właśnie jest głównym wyznacznikiem poziomu atrakcyjności oraz pewności siebie. Można powiedzieć nawet, iż to jak wyglądamy bardzo wyraźnie kształtuje naszą osobowość, charakter oraz podejście do bardzo wielu codziennych spraw. Szczególną sferą kobiecości okazują się być paznokcie, na które zwracają uwagę zarówno inne panie, jak i naprawdę przeważająca liczba mężczyzn. To przestrzeń zdecydowanie komplementogenna i istotna dla przedstawicielek płci pięknej.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że na kondycję paznokci mają wpływ takie czynniki jak: sposób żywienia, tryb życia, nałogi oraz różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Pamiętajmy, iż dieta uboga w podstawowe składniki odżywcze, za to bogata toksyny, zbyt mała ilość snu, stres, lęki, choroby oraz różnego typu zabiegi wpływają destrukcyjnie na ich strukturę i wytrzymałość. W momencie, kiedy nasze paznokcie stają się bardzo widocznym problemem, są łamliwe, cienkie, a także podatne na infekcje (np. w postaci przebarwień lub zmian grzybiczych) – zaczynamy szukać dla nich ratunku.

Muscle-Zone Sklep

Doskonałą formą pomocy są zdecydowanie suplementy na paznokcie, albowiem to właśnie one stanowią budulec odżywczy organizmu i zabezpieczają jego wszelkie procesy, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Na jakie preparaty warto zwrócić uwagę?

BIOTYNA

Biotyna to witamina z grupy B, niezbędna w tworzeniu silnych mechanizmów tkankowych oraz procesów wzmacniających wszystkie układy ludzkiego organizmu. W przypadku dostarczenia odpowiedniej ilości składników odżywczych, struktura naszych paznokci zostaje wyposażona we wszystkie niezbędne aminokwasy oraz witaminy i dzięki temu może tworzyć nierozerwalne oraz odpowiednio skoordynowane procesy wzrostowe. Biotyna chroni paznokcie przed objawami kruchości, a także zapobiega zjawisku degradacji płytki.

SKRZYP POLNY i POKRZYWA ZWYCZAJNA

Skrzyp polny to bez wątpienia obfite źródło krzemionki (związków krzemu), która szczególnie odpowiada za sferę kondycyjną paznokci. Przede wszystkim składnik ten zapobiega rogowaceniu płytki oraz stabilizuje dostateczną elastyczność nabłonkową. Dzięki skrzypowi polnemu posiadamy zatem zdrowe, silne oraz wyposażone w odpowiedni koloryt  paznokcie. Podobnym działaniem charakteryzuje się również pokrzywa zwyczajna, która jest niesamowicie bogata w różnego rodzaju związki witaminowe, np. jest naturalnym źródłem witamin C, K, a także witamin z grupy B. Ponadto w jej składzie znajdziemy również składniki mineralne i bioflawonoidy, które doskonałe wzmocnią nasze włosy, skórę, a przede wszystkim paznokcie.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy bierze udział w niemalże wszystkich procesach integracyjnych, które dotyczą tkanki łącznej właściwej i tanki chrzęstnej. Dzięki temu działaniu, zmiany zachodzące w tych obszarach mają charakter, nie tylko spajający, ale również odżywiający. Działanie tegoż kwasu pozwala na uniknięcie ubytków wewnątrztkankowych, dzięki czemu stają się one znacznie silniejsze oraz odporniejsze, co sprawia, iż płyn tkankowy przepływa bezproblemowo i komórki wspomnianych tkanek są w pełni odżywione i natlenione.

Pamiętajmy również, że suplementacja nie jest w żaden sposób inwazyjna, oznacza to, że może być  stosowana z innymi lekami, a także nie zagraża naszemu życiu i zdrowiu – wręcz przeciwnie. Przy okazji nie zapominajmy o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów każdego dnia, albowiem nasz organizm w aż 70% składa się z wody. Poziom nawodnienia istotnie wpływa na kondycję naszych paznokci. Suplementacja powinna zawierać również takie związki, jak: żelazo, cynk, magnez, chlor, ponieważ to one tworzą silne podstawy organizmu i warunkują struktury jego poszczególnych narządów.