Na dolegliwości

Suplementy na łaknienie

Mimo, iż  temat redukcji wagi jest poruszany znacznie częściej aniżeli jej zwiększenie, to problem ten istnieje i wcale nie dotyczy małej grupy osób. Coraz częściej zabierają głos ci, którzy pragną zwiększyć poziom swojego łaknienia, albowiem chcą przytyć – jeszcze do niedawna patrzono na nie dość krzywo, z zazdrością wywołaną przez osoby walczące z nadwagą lub otyłością. Obecnie jednak zauważono, że obydwie te skrajności mają dość rozbudowaną specyfikę i obydwie potrzebują pomocy. W zwiększeniu łaknienia i zdrowej poprawie masy ciała, pomoże nam niewątpliwie suplementacja, to właśnie dzięki niej zrealizujemy swoje cele i osiągniemy swój wymarzony wygląd.

Co na zwiększenie łaknienia?

Suplementacja powinna być oparta o witaminy z grupy B, ponieważ są one znane ze swoich doraźnych właściwości, polegających na odżywieniu ciała, a zwłaszcza poprawy łaknienia i zwiększenia poziomu apetytu. Witaminy z grupy B, to związki (obecne w przemianach metabolicznych), które nierozerwalnie związane są z białkami, tłuszczami i węglowodanami. W przypadku osób żyjących aktywnie, uprawiających sport – prawidłowy metabolizm polega na jego szybkim tempie i intensywnej regeneracji powysiłkowej. Suplementacja polegająca na poprawie poziomu łaknienia jest o tyle ważna dla osób trenujących (sportowców), że poprzez wysiłek fizyczny, ciężkie wyzwanie wydolnościowe oraz siłowe – tracą energię, zdolność koncentracji, logicznego myślenia, równowagi, czy percepcji – i należy to odbudować (zwrócić, tudzież uzupełnić w organizmie). Warto pamiętać, że przy tego rodzaju wysiłkach, gdzie występują intensywne treningi, układ pokarmowy jest wręcz upośledzony, zatem potrzebuje szczególnego rodzaju ochrony oraz opieki.

Muscle-Zone Sklep

Dzięki witaminom z grupy B, następuje nie tylko poprawa łaknienia, ale również jest to doskonałe wręcz lekarstwo na zwiększenie masy ciała w sposób, jak najbardziej, bezpieczny oraz zdrowy. To również, swego rodzaju, terapia, która wspomaga organizm w walce z chorobami, takimi jak: anoreksja lub bulimia. Bardzo często nie mówimy o tym, jak bardzo owe dolegliwości, spustoszyć mogą organizm, tym bardziej, że atakują one zarówno sferę fizyczną, cielesną, jak i psychiczną (postrzeganie rzeczywistości, samego siebie).

Suplementy zawierające wyciągi roślinne z korzenia Jeżówki Purpurowej i Spilanthes Acmella, zostały stworzone z myślą o współczesnej cywilizacji, w której coraz więcej osób ma problemy z apetytem. Jest to najczęściej spowodowane przez odczuwanie ciągłego, chronicznego zmęczenia, stresu, zdenerwowania lub lęku, wówczas my po prostu nie jesteśmy w stanie zmusić się do spożycia odpowiedniej ilości posiłków. Dzięki właściwościom wspomnianych roślin, możemy przy okazji poprawić jakość naszego trawienia oraz jego szybkość.

Anoreksja i bulimia – a łaknienie

Coraz więcej młodych osób boryka się z zaburzonym obrazem własnego ciała, własnej sylwetki. Zaczyna się to zazwyczaj dość niewinnie, od chęci schudnięcia lub braku apetytu, który równie mocno uprzykrza życie. Obydwie choroby zazwyczaj wynikają z siebie, ponieważ są połączone więzami psycho-fizycznymi, które opierają się na paranoicznym głodzie, a następnie równie silnym poczuciu winy, które można zaspokoić jedynie poprzez zwrócenie spożytego posiłku. W walce z anoreksją i bulimią, bardzo ważna jest suplementacja, albowiem wycieńczony i znajdujący się zazwyczaj na skraju wyczerpania organizm, nie jest w stanie samotnie poradzić sobie z zaistniałą sytuacją i poddaje się.

 

W przypadku anoreksji, uczucie głodu właściwie zanika lub też, oczekiwanie na tzw. burczenie, staje się obsesją, która zostaje zaspokojona dopiero wówczas, kiedy naprawdę zaczynamy odczuwać silny głód, jednak wytrzymujemy na poście i to daje nam największą satysfakcję – jednym słowem, to uczucie kojarzone z tym, że osoby cierpiące na tą chorobę, po prostu uwielbiają być głodne, ponieważ wtedy coś, według nich, zmienia się na lepsze. Podczas leczenia anoreksji, czyli mówiąc wprost – ratowania życia, zaczyna się od zastosowania suplementacji bogatej w witaminy, minerały oraz inne składniki odżywcze, również dlatego, aby osoba cierpiąca nie miała poczucia zbytniego przejedzenia, które doprowadziłoby do niepożądanych skutków. Stopniowo, podczas suplementacji poprawiającej uczucie łaknienia, a raczej przywracającej go w tym przypadku, mamy do czynienia z samoistnym krokiem w stronę odzyskania zdrowia. Organizm zaczyna na nowo funkcjonować i zaczynają mieć miejsce zdrowe procesy, toteż w sposób naturalny, nie paranoiczny, osoba chora zaczyna odczuwać łaknienie, jednak jest ono niewielkie, stopniowe, tak, aby mogła ona oswoić siebie (a zwłaszcza swój mózg) z tym, że niedługo będzie już spożywać normalne, zdrowe posiłki w odpowiednich dla niej ilościach.