Suplementy na klimakterium

Okazuje się, że najbardziej w swoim życiu, mimo wszystko, boimy się zmian. Nasz organizm jest przecież śmiertelny i starzeje się z każdą chwilą, zatem musimy być przygotowani na to, że w pewnym momencie nastąpią w nim fizyczne i biologiczne przeobrażenia. Oczywiście nikt nie wymaga abyśmy to ignorowali, ale powinniśmy być tego jak najbardziej świadomi. W pewnym wieku nasza fizyczność, zdolności i uwarunkowania zostaną w sposób naturalny ograniczone i z pewnością nikt z nas w żaden sposób tego nie uniknie. Niewątpliwie, szczególny problem ze zmianami zachodzącymi w swoim ciele, organizmie i życiu mają kobiety, to właśnie one przeżywają pewne procesy i zaszłości najbardziej. 

O klimakterium słów kilka 

Menopauza jest procesem w pełni naturalnym i nieuchronnym w przypadku każdej kobiety. Wówczas w jej życiu dochodzi do przeobrażeń w wyniku których aktywność jej jajników osłabia się, co z kolei sprawia, że zachodzą liczne zmiany hormonalne. W czasie klimakterium znacznie wzrasta zapotrzebowanie organizmu na substancje mineralne, dlatego szczególnie warto zadbać o suplementację w tym czasie. To właśnie one pomogą w utrzymaniu prawidłowej formy oraz dobrego samopoczucia. Warto zaznaczyć, że menopauza wiąże się ze zmniejszeniem produkcji estrogenu, który w sposób oczywisty odpowiada za pracę narządów, jak również wpływa na sposób kształtowania się kobiecego wyglądu, zachowania dobrej logiki, percepcji, pamięci. Oczywistym i zauważalnym jest, że ciało kobiety podczas menopauzy w sposób gwałtowny się zmienia, mogą pojawić się liczne objawy. Dotyczą one częstych wahań nastroju, problemów ze skupieniem koncentracją, bezsennością, uderzeń gorąca, pogarszającego się cyklicznie samopoczucia. Kolejnymi zmianami są: spowolnienie zdolności metabolicznych oraz minimalizacja tempa przetwarzania składników odżywczych. Kobieta w okresie klimakterium powinna zatem szczególnie zadbać o swoją fizyczność oraz równowagę psychiczną, jak również dobrą i sprawdzoną suplementację, to właśnie ona pomoże jej przejść ten proces. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na menopauzę

 

Wiemy już, że w czasie przekwitania suplementy diety stanowią absolutną podstawę zdrowego, bezpiecznego i pełni efektywnego funkcjonowania. Ważnym jest, aby sięgać po suplementy, które w swoim składzie zawierają fitoestrogeny, albowiem wtedy niedobór tak ważnego dla organizmu estrogenu jest uzupełniany. Fitoestrogeny w sposób naturalny występują w roślinach i wykazują działanie podobne do zdolności hormonalnych, które posiadają jajniki. Można zlokalizować je również w produktach pochodzenia sojowego, czerwonym winie, jabłkach, jak również w marchwi, czy czosnku. Przyjmowanie suplementów zawierających najbardziej skoncentrowane zawartości tych składników znacznie wspiera łagodzenie nieprzyjemnych skutków menopauzy. Pomaga przejść przez klimakterium w sposób łagodny, nieco szybszy. 

Nie wolno zapominać również o witaminach i minerałach, które zwłaszcza w przypadku klimakterium posiadają zbawienną rolę. W okresie osłabienia organizmu, jakim jest menopauza, nie powinniśmy w żadnym wypadku zapominać o utrzymaniu prawidłowego poziomu witaminowo-minerałowego. Jest to czas niewątpliwie trudny dla kobiety, w tym okresie organizm pozostaje dużo bardziej narażony na różnego rodzaju dolegliwości układu krwionośnego, kostnego, nerwowego. Wobec tego, niezwykle ważnym jest, aby suplementować wówczas wapń oraz witaminę D. Dzięki ich właściwościom, jesteśmy w stanie zahamować rozwój osteoporozy, jak również doprowadzić do stabilnego poziomu pracy naczyń krwionośnych. Warto suplementować również: żelazo, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę B6 i B12, kwas foliowy, witaminę A, C, K, jak również takie preparaty ziołowe, jak: melisa. Warto zaznaczyć, że niezwykle korzystny i pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego układu nerwowego posiada przyjmowanie magnezu. Niedobór magnezu może z kolei wywoływać bolesne skurcze mięśniowe oraz zaburzenia rytmu serca. Ponadto odpowiednio zastosowana suplementacja w okresie klimakterium może w znaczny sposób poprawić nastrój i ukoić nerwy, jak również poprawić jakość snu. 

Należy zaznaczyć przy tym, że komfortowe i zdrowe radzenie sobie w czasie menopauzy wiąże się nie tylko z suplementacją, ale również z odpowiednim żywieniem. To musi podążać ze sobą w parze, nasze działania muszą się uzupełniać, w przeciwnym razie na próżno szukać będziemy rezultatów. Menopauza nie jest końcem świata, to zamknięcie pewnego okresu w życiu każdej kobiety, ale przecież wówczas nasze życie wcale się nie kończy – wręcz przeciwnie! Dzięki suplementom diety i odpowiednio skomponowanej diecie nasz organizm wraca do normy, przystosowuje się do nowego trybu i nadal się rozwija! Możemy cieszyć się życiem na każdym etapie biologicznego oraz psychofizycznego rozwoju, bez względu na klimakterium, czy też wszystkie inne czynniki.