Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychJako dodatkiNa dolegliwości

Suplementy na kaca

Suplementy na kaca

Weekend wiąże się często z solidną rozrywką. Nie rzadko spożywany jest alkohol a mniejszej lub większej ilości. Poranki po imprezach bywają bardzo trudne, szczególnie gdy dosięga nas zjawisko zwane kacem. Jest to zakłócenie homeostazy w naszym ciele powstałe wskutek spożycia dużej ilości alkoholu etylowego.

KAC powstaje w organizmie w skutek szeregu działań takich jak:

– odwodnienie, czyli gwałtowny spadek ilości płynów w ludzkim ciele, stąd ból głowy o poranku (mózg posiada wysoki stopień nawodnienia)
– spożywany etanol po odszczepieniu cząsteczki wodoru w wątrobie zmienia się w aldehyd octowy, którym zatruwa się nasz organizm
– utrata witamin i minerałów np. potas, wit. C
– obecność alkoholu metylowego w przewodzie pokarmowym, tak metanolu. W wódce dopuszczalne stężenie to 10 mg na 100 litrów produktu, w spirytusie 30 mg! Dlatego „rozrabianie” nie jest najzdrowszym działaniem.

Czym się leczyć?Na ból głowy po spożyciu alkoholu NIGDY nie stosuj paracetamolu, jest to środek obciążający wątrobę, a po etanolu jest ona zmuszona do bardzo wysilonej pracy.
Przede wszystkim podstawą jest uzupełnienie płynów i podniesienie poziomu glukozy we krwi.
Wartościowe mogą okazać się ISO ACTIVE, izotonik zawierający potas, magnez, witaminy z grupy B oraz węglowodany.
Następnie wskazane jest użycie Liver Detoxifier & Regenerator firmy NOW. To produkt zawierający najskuteczniejsze składniki aktywne odtruwające organizm po spożyciu alkoholu. Są to witamina C i N-Acetyl Cysteina. Acetylowana cysteina to najskuteczniejszy środek w walce z objawami zatrucia wątroby, a jak wiadomo to ona przejmuje największą prace po spożyciu alkoholu. Dodatkowo wspomagające działanie ostropestu oraz ostryż kojąco działający na przewód pokarmowy.

Pamiętajmy alkohol bywa niebezpieczny, używajmy go świadomie i z umiarem. Jeśli planujemy spożycie wysokoprocentowych alkoholi to pamiętajmy o odpowiedniej podaży płynów w trakcie oraz o spożyciu posiłku, aby nie pić na pusty żołądek. Na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *