Na dolegliwości

Suplementy na kaca

Wszelkie preparaty, które mają skutkować złagodzeniem lub całkowitym pozbyciem się skutków nadmiernego spożycia alkoholu – traktowane są jako swego rodzaju wybawienie. Kac, czyli zbiór wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości, to nic innego, jak wynik skonsumowania zbyt dużej ilości etanolu. Objawia się przede wszystkim: niemożnością zaspokojenia pragnienia (ilość wypijanych płynów w tym okresie jest naprawdę znaczna), bólami oraz zawrotami głowy (zazwyczaj jest to ból w okolicy skroni), nadwrażliwością na światło i hałas (które tego dnia wydają nam się wyjątkowo nieznośne i zbyt jaskrawe), problemami ze skupieniem oraz percepcją, obniżeniem kondycji psychicznej i fizycznej, występowaniem mdłości oraz wymiotów. W dobie mediatyzacji, stworzono bardzo wiele teorii, które mówią o różnorodnych metodach zwalczania znienawidzonego kaca, według badań i opinii naukowców jednak, najlepszymi i najbardziej skutecznymi środkami, które z całą pewnością w szybki i kompletny sposób pozbędą się niechcianych dolegliwości – są suplementy diety.

Szybkie pożegnanie kaca

Wbrew pozorom, to naprawdę jest możliwe, zwłaszcza kiedy wiesz, jakie suplementy diety powinieneś zastosować, aby szybko i skutecznie złagodzić, a następnie całkowicie pozbyć się dręczącego Cię problemu. Nie jest to w żaden sposób skomplikowane, co więcej – suplementacja wspomagająca leczenie skutków weekendowej imprezy – wcale nie jest kosztowna. Co nam pomoże? Otóż do zdecydowanych liderów należą preparaty zawierające takie substancje jak: kwas bursztynowy, kwas fumarowy, witaminę C, elektrolity  (sód, magnez, potas, chlor), L-cysteinę, ekstrakty ziołowe (wyciągi z żeń-szenia, kudzu), cukry (glukoza, fruktoza), kwas acetylosalicylowy. Kwasy: bursztynowy oraz fumarowy, powodują przyspieszenie procesów metabolicznych etanolu, przez co w znacznie szybszym tempie spożyty wcześniej alkohol jest wydalany z organizmu. Podobne działanie wykazuje również witamina C, która dodatkowo uzupełnia niedobory powstałe w wyniku konsumpcji etanolu, a także dostarcza niezbędną fruktozę, w związku z czym łagodzi ewentualne dolegliwości „dnia poprzedniego”. L-cysteina natomiast jest aminokwasem, który produkuje glutation, czyli jeden z najważniejszych przeciwutleniaczy wewnątrzustrojowych.

Muscle-Zone Sklep

Preparaty typowo elektrolitowe z kolei, stanowią trzon substancji zawartych w suplementach diety, które regulują gospodarkę wodną organizmu, w momencie kiedy odczuwa ona niezrównoważone pragnienie. Niewątpliwie są one najbardziej pożądanymi elementami suplementacji, ponieważ doprowadzają stan organizmu do poziomu jego względnie normalnej równowagi, czyniąc go stabilnym i gasząc dalekie od normy uczucie pragnienia spożycia jak największej ilości wody. Suplementy diety, które mają pomóc nam w uniknięciu kaca są polecane do stosowania zarówno przed spożyciem alkoholu (około 30-60 min), jak i po jego spożyciu (możemy wybrać dowolną porę, która jest zależna od naszego samopoczucia).  Nie zapominajmy także o tym, co daje nam siłę. W momencie kiedy odczuwamy objawy kaca, nasz organizm jest znacznie osłabiony, dlatego warto wspomóc go elektrolitami, czyli magnezem, chlorem, potasem, cynkiem. To niezwykle istotne, substancje te zdecydowanie wspomogą proces regeneracji organizmu, uzupełnią wszelkie niedobory, poprawią witalność, poziom percepcji, koncentracji. Warto podkreślić, że tego rodzaju suplementy diety są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia fizycznego oraz równowagi psychicznej i nie powodują właściwie żadnych negatywnych skutków ubocznych.