Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychJako dodatkiNa dolegliwości

Suplementy na jelita

Suplementy na jelita

Nieprawidłowa praca jelit stanowi częsty powód trudności z utrzymaniem właściwej masy ciała, a także innych nieprzyjemnych dolegliwości. Ważne jest zatem podjęcie odpowiednich działań, między innymi zastosowanie suplementów diety wspomagających pracę jelit.

W leczeniu stanów zapalnych jelit ważną rolę odgrywa witamina D. Najnowsze badania potwierdzają jej wpływ na łagodzenie objawów alergii pokarmowych, a zwłaszcza celiakii. Witamina D chroni jelita w przypadku zaburzeń funkcjonowania układu immunologicznego. Wiosną i latem witamina D jest produkowana przez organizm na skutek promieniowania słonecznego, jednak jesienią, a zwłaszcza zimą, zaleca się jej suplementację.

Spośród minerałów szczególne znaczenie ma cynk. Ten składnik mineralny wpływa na przemianę materii i łagodzi objawy zapalenia jelit. Jego niedobór sprzyja schorzeniom jelit, dlatego w przypadku diety ubogiej w cynk wskazana jest jego suplementacja.

Na prawidłową pracę jelit wpływa również błonnik. Żywność bogata w błonnik pokarmowy umożliwia wyeliminowanie takich dolegliwości jak wzdęcia i problemy z wypróżnianiem. Błonnik sprzyja także odbudowie flory bakteryjnej jelit.

W przypadku jelita grubego istotne znaczenie mają także kwasy omega-3. Zgodnie z najnowszymi badaniami, kwasy te odgrywają ważną rolę w profilaktyce wielu chorób, między innymi raka jelita grubego. Codzienną dietę warto zatem wzbogacić o suplementy zawierające zdrowe kwasy tłuszczowe, na przykład o preparat firmy Trec Nutrition- Omega 3-6-9. Suplement ten zawiera jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe z naturalnych źródeł. Istotne jest także to, że ma postać łatwo wchłanianych żelowych kapsułek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *