Na dolegliwości

Suplementy na jędrną skórę

Współcześnie, w natłoku rozwiązań oraz różnorodności dostępnych opcji pielęgnacyjnych, nie musimy martwić się już o brak odpowiedniego dla nas wyboru. Niewątpliwie na wygląd skóry, na jej kondycję, a także poziom odżywienia i jędrność, największy wpływ mają: sposób żywienia, aktywność fizyczna oraz suplementacja. W przypadku kiedy zajmujemy się obszarem skóry, musimy zwrócić uwagę na jej szczególną delikatność oraz podatność na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Wiadomo, że marzymy o pięknej, idealnie odżywionej oraz nawilżonej, a także jędrnej skórze, która nie tylko poprawia pewność siebie (kontekst postrzegania własnej osoby), ale również podnosi znacznie wskaźnik atrakcyjności. W przypadku, kiedy chcemy zwrócić na nią szczególną uwagę i poprawić jej strukturalną budowę, warto sięgnąć po suplementy diety, albowiem są one w stanie w bardzo krótkim czasie oraz w sposób niesamowicie efektowny osiągnąć spektakularne efekty.

Witaminy na skórę

W kontekście jędrności skóry największą popularnością cieszą się: witamina A, E, C, witaminy z grupy B. Witamina A, czyli retinol – powoduje znaczne przyspieszenie procesów odnowy tkanek skóry, a także przywraca im równowagę i balans w trakcie rozwoju. Co więcej, tworzy nowe, zdrowe struktury, nie odtwarza części zniszczonych, a także spowalnia starzenie się, przy jednoczesnej intensyfikacji mechanizmów regeneracji. Witamina E z kolei zapobiega powstawaniu wolnych rodników (znacznie spowalnia proces starzenia) oraz wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Ponadto nazywana jest „witaminą młodości”, z tego względu, że dzięki niej skóra zachowuje młodzieńczy wygląd i jest pozbawiona wszelkich oznak zmęczenia, stresu. Witamina C posiada działanie przeciwutleniające, a jej działanie ma charakter naprawczy – jest niezbędna w przypadku uszczelniania, a także wzmacniania struktur naczyń krwionośnych i błon komórkowych. Warto wiedzieć, że niedobór tej witaminy w codziennej diecie może doprowadzić do zaburzenia procesu regeneracji uszkodzonych tkanek skórnych, a dodatkowo warunkuje ona także sprężystość kolagenu w skórze.

Muscle-Zone Sklep

Witaminy z grupy B (B5, B6, B2 oraz H) obfitują natomiast w bardzo pożyteczny dla skóry – pantenol, który zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie, a także łagodzi wszelkie podrażnienia. Doprowadzenie do niedoboru witaminy B6 skutkuje stanami zapalnymi skóry oraz wzmożonym łojotokiem. Natomiast niedobór witaminy B5 jest przyczyną rogowacenia skóry, z kolei niedostateczna zawartość witaminy B2 w organizmie, to nadmierne i bolesne pękanie kącików ust. W tej grupie witamin znajduje się także biotyna, czyli witamina H, która posiada niezaprzeczalnie najbardziej rozbudowany wachlarz pozytywnych opcji dedykowanych skórze, między innymi jest ona odpowiedzialna za doprowadzenie do stanu równowagi wydzielanie się łoju skórnego, a także znacznie poprawia wygląd oraz kondycję skóry.

Suplementy witaminowe są zazwyczaj wzbogacane o pewne pierwiastki, w celu spotęgowania ich działania oraz wzmocnienia i zabezpieczenia efektów. Do tych związków należą: selen (zatrzymuje procesy starzenia, hamuje degradację skóry), jod (nie dopuszcza do uczucia szorstkości skóry oraz usuwa skłonności do tłuszczenia się), żelazo (w sposób prawidłowy i równomierny dotlenia skórę), nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (które intensyfikują procesy zatrzymania oraz zagospodarowywania wody w naskórku).

Wśród szerokiej gamy zbawiennej dla skóry suplementacji, nie możemy pominąć kwestii najważniejszej – decydującej o naszym życiu. O czym mowa? O kwestii nawodnienia organizmu (minimum 2 litry płynów każdego dnia), bez tego bowiem nie jesteśmy w stanie przeżyć (dosłownie), ludzki organizm w 70% składa się bowiem z wody, dlatego tak ważne jest, aby nasze ciało zawsze było odpowiednio nawilżone, odpowiednio nawodnione, możemy liczyć wtedy na pięknie wyglądającą, odżywioną oraz jędrną skórę a także dobre zdrowie. Najważniejsze w pielęgnacji jest to, żeby nie zapominać o aktywności fizycznej oraz zdrowej, zbilansowanej diecie – to wszystko ma naprawdę ogromny wpływ na wygląd naszej skóry, a my bardzo często o tym zapominamy. Suplementacja jest o tyle korzystna, że zawiera wszystkie substancje stanowiące wybawienie i ratunek dla skóry, w pełnowartościowych proporcjach, o zintensyfikowanych właściwościach działania.