Suplementy na jędrną skórę

Stan skóry bardzo często odzwierciedla to, co dzieje się wewnątrz organizmu. Często wydaje się nam, że istotna jest jedynie odpowiednio dobrana pielęgnacja zewnętrzna, by cieszyć się piękną skórą. Niestety, w rzeczywistości wszystkie żele, kremy czy peelingi to tylko wierzchołek góry lodowej. Tak naprawdę najważniejsze jest to, co zjadamy. Jeżeli nie będziemy jeść zdrowo, nasza skóra nie będzie również tak wyglądać. Jej jędrność także zależna jest od naszej diety. Warto więc spożywać mnóstwo warzyw i owoców, a także innych produktów bogatych we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Doskonałym rozwiązaniem jest również stosowanie suplementów na piękną skórę. Dostarczenie jej wszystkich witamin przeciwdziała procesowi starzenia się, a więc zapobiega wiotczeniu skóry. Dodatkowo suplementy wpływają także na jej nawilżenie  i elastyczność oraz wspomagają proces regeneracji. 

Jeżeli nie dostarczymy sobie wszystkich istotnych składników odżywczych, wówczas nasza skóra się zbuntuje. Staje się ona przez to sucha, a często pojawiają się także zaburzenia funkcjonowania gruczołów łojowych, co objawia się trądzikiem lub łuszczeniem się. Suplementacja w dużej mierze ułatwi nam dbałość o skórę, jednak należy pamiętać, iż trzeba tu uzbroić się w cierpliwość i być systematycznym, ponieważ widoczne efekty pojawiają się dopiero po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania preparatów. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na piękną skórę

Pierwszym z suplementów, który warto stosować w celu poprawy stanu skóry jest witamina A, potocznie zwana retinolem. Przyspiesza ona regenerację tkanki skórnej oraz spowalnia jej starzenie się, co wpływa na dłuższe zachowanie jędrności. Podobne właściwości posiada witamina E. Również działa ona antyoksydacyjnie i zapobiega niszczeniu komórek skóry przez wolne rodniki. Co ciekawe, nazywa się ją witaminą młodości, ponieważ znacząco spowalnia ona starzenie się skóry i zapobiega jej wiotczeniu, dzięki czemu przez długie lata jej ona napięta i jędrna.

Skuteczna w tej kwestii jest także witamina C, która – podobnie jak poprzedniczki – ma właściwości przeciwutleniające. Dodatkowo uszczelnia ona naczynia krwionośne oraz błony komórkowe, co jest szczególnie ważne dla osób, które borykają się z problemem pękających naczynek. W przypadku niedoboru witaminy C może dochodzić do spowolnienia procesu regeneracji skóry, co skutkuje utrudnionym gojeniem się ran i wyprysków oraz wzrostem wrażliwości skóry. Należy pamiętać, iż przyjmowanie witaminy C razem z witaminą E zwiększa sprężystość skóry poprzez stymulancie syntezy kolagenu. 

Ważnym elementem suplementacji dla jędrnej skóry jest też kompleks witamin z grupy B. To właśnie z nimi związana jest obecność pantenolu, który działa łagodząco na podrażnienia skóry i doskonale ją nawilża. Wszelkie niedobory mogą skutkować poważnymi stanami zapalnymi oraz łojotokiem, co następnie przeradza się w trądzik. Poza tym przez zbyt małe ilości tych substancji w organizmie dochodzi do nadmiernego rogowacenia, a także do powstawania pęknięć w kącikach ust. Tak więc suplementowanie witamin z grupy B jest szczególnie istotne w leczeniu trądziku oraz ran skórnych, a ponadto tym wpływa również na elastyczność i jędrność skóry, ponieważ wszelkie podrażnienia powodują, iż jest ona podatna na różnego rodzaju zniszczenia. 

W preparatach przeznaczonych do stosowania w celu poprawy jędrności skóry znajdziemy także bardzo często selen, żelazo, jod czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Zazwyczaj zawarte są one w jednym suplemencie, nierzadko wraz z wymienionymi wcześniej witaminami. Takie połączenie przede wszystkim przeciwdziała procesowi starzenia się skóry, eliminuje jej szorstkość oraz tendencję do przetłuszczania się oraz dotlenia skórę. Poza tym pierwiastki te mają wpływ na lepszą gospodarkę wodną w obrębie skóry, dzięki czemu nie traci ona nawilżenia i jest dzięki temu bardziej gładka oraz elastyczna.

Połączenie należycie dobranej suplementacji z odpowiednią pielęgnacją zewnętrzna skóry pozwoli zachować młodość przez długie lata i cieszyć się bezproblemową cerą. Ponadto wpłynie to na stan skóry w obrębie całego działa i już po kilku tygodniach suplementacji odczujemy znaczącą poprawę jędrności.