Na dolegliwości

Suplementy na infekcje intymne

Infekcje intymne są bardzo problematyczne i kłopotliwe. Przez nie często nie mamy ochotę na zbliżenia z naszym partnerem, ponieważ krępujemy się zapachu z miejsc intymnych, a także denerwuje nas ciągłe swędzenie i pieczenie. Istnieją różne przyczyny powstawania takich infekcji.

Czemu powstają infekcje intymne?

  • nieodpowiednia higiena i brak odpowiedniego środka do mycia miejsc intymnych
  • uprawianie seksu bez prezerwatywy
  • częste wizyty na basenie i nie domywanie się po nim
  • nie zmienianie bielizny w trakcie miesiączki
  • dieta bez nabiału, w którym zawarte są bakterie mlekowe

Objawy infekcji intymnej:

  • świąd miejsc intymnych
  • pieczenie
  • upławy, które mają często szarawo-żółty kolor
  • problemy z pęcherzem moczowym
  • zaczerwienienie miejsc intymnych

Wszystkie te objawy powinny nas zaalarmować. Możemy zmniejszyć te dolegliwości płukankami z rumianku, który działa ściągająco, ale przede wszystkim powinnyśmy udać się do ginekologa. W leczeniu takiej infekcji pomogą nam także specjalnie do tego przygotowane suplementy diety:

 

Muscle-Zone Sklep

Probiotyk

Przede wszystkim probiotyk zmniejsza świąd, który jest bardzo dokuczliwy oraz redukuje upławy. Sprawia, że zmniejsza się nieprzyjemne napięcie w pochwie i obniża suchość błony śluzowej, przez co czujemy się bardziej komfortowo. Dzięki dobremu nawilżeniu pochwy dochodzi w mniejszym stopniu do mikrourazów, które jeszcze bardziej zwiększają podrażnienie oraz pieczenie w miejscach intymnych. Probiotyk posiada pH o wartości między 3,8 a 4,5 , które sprawia, że środowisko fizjologiczne w pochwie ma odpowiednie – kwaśne pH i przez to zmniejsza się w nim stan zapalny. Takie środowisko zmniejsza ryzyko powstania kolejnego zakażenia, dzięki czemu okolice intymne chronione są przed bakteriami i grzybami.

Mają one również inne bardzo pozytywne działanie: polepszają trawienie, zmniejszają podrażnienie jelit, pomagają w wypróżnianiu i zmniejszają ilość grzybów w naszym organizmie. Są polecane do zwalczania grzyba Candida, który często zasiedla się w układzie pokarmowym i ma negatywny wpływa na nasze funkcjonowanie. Prowadzi do biegunek, zaparć, problemów trawiennych, ale też do słabego samopoczucia. Pojawiają się też wykwity skórne oraz zmienność nastrojów, która może być bardzo dla nas uciążliwa.

 

Witamina E

Witamina E zwalcza groźne wirusy i bakterie, również te, przez które mamy problemy z infekcjami intymnymi. Jest bardzo silnym przeciwutleniaczem i przeciwdziała wolnym rodnikom. Bierze udział w  w syntezie substancji przeciwkrzepliwych, utrzymaniu odpowiedniej przepuszczalności błon komórkowych. Chroni nasze czerwone krwinki, dzięki czemu nasz organizm ma więcej siły do walki z niechcianymi intruzami. Zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów w żyłach. Jest bardzo dobra jako witamina osłonowa przeciw grzybom i działa na nie niszcząco. Jest więc często dodawana do suplementów dla kobiet, które mają na celu wspomóc ich zdrowie i witalność. Zmniejsza także stres oksydacyjny, który przyczynia się do zmniejszenia odporności i przez to doprowadza do powstawania częstych infekcji intymnych.