Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Na dolegliwości

Suplementy na HPV

Suplementy na HPV

HPV – to bardzo niebezpieczny i jednocześnie niezwykle skomplikowany w swej strukturze wirus brodawczaka ludzkiego, który jest uważany za jedną z głównych przyczyn występowania raka szyjki macicy. Wirus ma charakter powszechny, jednak sposób zakażenia nie jest już tak oczywisty, następuje ono bowiem zazwyczaj podczas współżycia seksualnego (niezależnie od jego formy).

Wyróżnia się ponad 100 typów występowania HPV, część z nich, to łagodne zmiany skórne (brodawki, kurzajki, uwypuklenia lub niewielkie zniekształcenia występujące zazwyczaj na kończynach). Należy podkreślić, że wirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie i stosunkowo łatwo przebiega jego zdiagnozowanie. Bardzo ważne jest, aby działać szybko i efektowanie, dlatego w celu zabezpieczenia się przed zakażeniem wirusem HPV lub zminimalizowania jego dolegliwości, bądź całkowitego wyleczenia – polecane jest stosowanie suplementów diety. Niestety, zbyt często lekceważymy pierwsze symptomy rozwijającej się choroby, nie zdajemy sobie sprawy, że w rzeczywistości wszelkiego rodzaju brodawki (i inne zmiany skórne) są stanem przednowotworowym raka macicy oraz innych narządów. Nie możemy ryzykować własnego bezpieczeństwa, zdrowia, a nawet życia, w momencie kiedy mamy możliwość podjęcia działań – reagujmy!

Kwas foliowy

W wyniku licznych badań przeprowadzonych przez specjalistów na całym świecie wynika, że kwas foliowy w znacznym stopniu powoduje zmniejszenie nasilenia zakażenia i hamuje procesy komórek objętych wirusową replikacją. Każda kobieta, niezależnie od wieku, powinna w szczególny sposób dbać o swój system odpornościowy, który ochroni również szyjkę macicy przed wszelkiego rodzaju niepożądanymi czynnikami mogącymi w jakikolwiek sposób jej zaszkodzić (trzeba pamiętać, że rak szyjki macicy niemal uniemożliwia kobiecie zajście w ciążę w późniejszym czasie, a także może skutkować śmiercią). Dzięki suplementom diety, w którym zawarty jest kwas foliowy jest to możliwe, ponadto w swoich właściwościach pomaga zachować on pełną samokontrolę nad wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie.

Witamina B12 oraz D3

Witamina D3 ma przede wszystkim działanie przeciwzapalne, co sprawia, że nie dopuszcza ona do występowania jakichkolwiek stanów zapalnych np. w przypadku zmian skórnych (kwestia kluczowa w walce z chorobami autoimmunologicznymi). Niedobór tej witaminy powoduje bardzo poważne konsekwencje, które objawiają się między innymi w postaci słabej wchłanialności  żelaza i podwyższenia możliwości wystąpienia anemii. Suplementacja witaminą D3 sprawia, że nasze kości są mocniejsze, a tkanka mięśniowa znacznie bardziej elastyczna i silniejsza w swojej strukturze. To jednak nie wszystko, witamina D3 produkuje także hormony płciowe oraz obniża i normalizuje ciśnienie tętnicze, przez co zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe.

Witamina B12 zawarta w suplementach diety, ma działanie zbawienne dla prawidłowego funkcjonowania całego układu nerwowego. Wynika to z tego, że w pełni kompleksowa synteza krwinek czerwonych nie będzie możliwa bez odpowiedniego poziomu witaminy B12 w organizmie. Nie trzeba zbyt długo przekonywać, że właśnie działanie tej witaminy: odżywia naszą skórę i czyni jej struktury w pełni zdrowymi, zapobiega zmianom (upośledzeniom) poszczególnych tkanek skóry, a co więcej – nadaje jej pełnowartościowe cechy biologiczne oraz pożądaną sprężystość.

Aminokwasy

W kontekście tematu wirusa HPV i niezbędnej suplementacji, nie możemy pominąć kwestii obecności aminokwasów, których działanie również w sposób znaczny wpływa na proces zapobiegania lub leczenia tego rodzaju uszczerbku. Wiadomo, że organizm ludzki tworzy jedność i jest połączony wewnątrz różnego rodzaju siecią powiązań pomiędzy poszczególnymi organami, które tworzą ze sobą związki symbiotyczne. Oznacza to, że chcąc zachować dobre zdrowie, zwłaszcza w kontekście płciowości (organów płciowych), która przecież nierozerwalnie wiąże się ze sferą intymności – bardzo istotnej dla człowieka, musimy kontrolować cały organizm, a nie tylko jego poszczególne elementy. Dlatego tak istotne jest działanie aminokwasów, ponieważ są one zabezpieczeniem dla: tkanki mięśniowej (którą budują), tkanki łącznej (którą wzmacniają), kory mózgowej, układu kostnego, układu krwionośnego, serca, a także innych – równie ważnych – narządów wewnętrznych.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy i nie mamy świadomości, jak ważna jest regularna suplementacja w kontekście ochrony swojego zdrowia, a w konsekwencji – nawet własnego życia. Zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa dieta, a także aktywność fizyczna, które nie są wzbogacone o odpowiednią suplementację, nie mają równie korzystnych i tak spektakularnych wartości, jak w momencie, kiedy są ze sobą połączone. Można zatem powiedzieć, że w trosce o własne bezpieczeństwo zaleca się połączenie tych trzech elementów (które obecnie są niezwykle łatwo dostępne), a także regularne badania profilaktyczne, w celu wykluczenia wszelkich nieprawidłowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *