Suplementy na grzybicę

Grzybica większości z nas nie kojarzy się zbyt dobrze. Jej objawy oraz sam fakt, że w ogóle może wystąpić wzbudza w nas lęk oraz obrzydzenie. Nie ulega jednak wątpliwości, że należy ona do grona najczęściej występujących przypadłości XXI wieku i należy sobie z nią poradzić w sposób szybki i kompleksowy. Obecnie nie musimy już jednak sięgać po skomplikowane oraz inwazyjne środki potrzebujące długich interwencji, ponieważ mamy coś takiego jak suplementy diety. Są one doskonałym wyjściem w przypadku wystąpienia stanów grzybiczych lub nawracających ich postaci. Suplementy nie tylko odżywiają, odkażają, koją, regenerują, wzmacniają, ale również koordynują pracę właściwie całego organizmu. Nie ulega wątpliwości jednak, że przy leczeniu grzybicy ważna jest nie tylko suplementacja, ale również zdrowa dieta. Czy jednak dieta antygrzybiczna w istocie jest wskazana? 

Kiedy męczą nas kłopoty ze snem, bolesne zaparcia, nieodparty popęd do słodyczy, a także niestrawność – mogą być objawy drożdżycy. Wówczas najważniejszym elementem zapobiegania rozwojowi tego stanu, jak również jego usunięcie, będzie rozpoczęcie suplementacji i zmiana nawyków żywieniowych. Tylko w ten sposób możliwe jest szybkie oraz łatwe pokonanie mikrobów, jak również odzyskanie sił. Zdrowa dieta oraz suplementowanie składników odżywczych są zalecane przez specjalistów oraz lekarzy na całym świecie, zwłaszcza w przypadku występowania stanów zapalnych, takich jak grzybica. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementacja na grzybicę

 W przypadku grzybicy, głównym winowajcą tej choroby jest grzyb Candida, który w sposób naturalny i całkowicie nieinwazyjny występuje jako składnik prawidłowej flory jelitowej. Nie mniej jednak, prawdziwy problem pojawia się wówczas, kiedy ten drobnoustrój zaczyna się w sposób niekontrolowany rozmnażać, zaburzając tym samym naturalną równowagę organiczną. Jego upośledzony rozwój polega na tym, że zwiększa on swoją objętość w jelicie, przez co dochodzi do perforacji jego ścianek. Następnie w sposób błyskawiczny i w zasadzie niekontrolowany rozprzestrzenia się on po całym organizmie wraz z krwią, pozyskując przy tym energię oraz potrzebne składniki pokarmowe. Właśnie dlatego w przypadku grzybicy tak ważna jest suplementacja witamin z grupy B, ponieważ to ich niedobór wówczas występuje w największej mierze. Niezbędnym elementem kuracji pozostają zdrowa i dobrze zbilansowana dieta oraz suplementy, które uzupełnią niedobory pokarmowe, powstałe w wyniku infekcji. 

Składnikami, które warto zawrzeć w suplementacji, są elementy pochodzenia roślinnego. Należy do nich, między innymi czosnek pospolity, który dzięki zawartym w nim bogatym pokładom związków siarki działa silnie bakteriobójczo, przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybiczo. Wyciąg z czosnku pospolitego jest bardzo popularnym suplementem stosowanym na infekcje lub zapalenia grzybicze skóry. Podobnie działa także szałwia lekarska, czyli surowiec, którego działanie polega na zabijaniu czynników grzybiczych. Tego rodzaju suplement stosuje się raczej w formie naparu przeznaczonego do płukania gardła oraz jamy ustnej.

Lebiodka pospolita, czyli powszechnie znane Oregano, natomiast jawnie wspomaga nasze ciało w walce z grzybicą i wszelkimi innymi jej objawami. Przede wszystkim działa ona kojąco, minimalizuje ból, pieczenie oraz świąd, działa doraźnie, likwiduje plamy i przebarwienia. 

Skutecznym preparatem  jest również  ekstrakt z liści  drzewa oliwnego. Z uwagi na jego bogaty skład jest bardzo polecany w walce z bakteriami, wirusami oraz grzybami, a także z wszelkimi innymi drobnoustrojami atakującymi skórę. Ekstrakt z nasion grejpfruta jako składnik suplementów diety stanowi również bardzo korzystne wsparcie w walce z pleśniowcami, czyli grzybami, które niezwykle rzadko występują na skórze, jak również w błonach śluzowych. Dodatkowo w suplementacji stosować można kwas kaprylowy, który doskonale przywiera do ścianek grzyba oraz powoduje ich całkowity rozpad. Powoduje to całkowite oczyszczenie jelit oraz przewodu pokarmowego.