Na dolegliwości

Suplementy na gęste włosy

Suplementy diety dedykowane włosom to preparaty, które przede wszystkim mają na celu całkowite pozbycie się wszelkiego rodzaju problemów związanych z kondycją, strukturą oraz budową włosa. Utrata włosów, wypadanie, łysienie, rozdwojone końcówki oraz nieprzyjemna w dotyku szorstkość – to bardzo często występujące dolegliwości, które dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w każdym wieku, na całym świecie. Niewątpliwie każdy z nas marzy o pięknych, idealnie odżywionych, gęstych i zdrowo wyglądających włosach, ponieważ znacznie wpływają one na postrzeganie własnej atrakcyjności oraz na pewność siebie. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z tego typu problemami, a niewątpliwie najlepszym w tym przypadku wyborem będzie zastosowanie suplementów diety, które oddziałują szybko i skutecznie.

Witaminy oraz minerały 

Bez udziału witamin i minerałów, nie jest możliwe dojście do skutku w zasadzie żadnego procesu w ludzkim organizmie, ponieważ to one tworzą jego strukturę. Co za tym idzie, w momencie kiedy nie dostarczymy sobie odpowiedniej ilości tych substancji, możemy jedynie pomarzyć o gęstych i lśniących włosach. Najbardziej korzystne dla naszych włosów, będą suplementy diety zawierające: witaminę A (reguluje wydzielanie sebum, jej niedobór powoduje łupież oraz łuszczenie się skóry głowy), witaminę B (doskonale reguluje ogólną kondycję skóry głowy oraz włosów), witaminę H (inaczej nazywana – biotyną, jej niedobór powoduje wypadanie włosów oraz ich łamliwość), witaminy C i E (poprawiają ukrwienie, powodują szybszy wzrost włosów, wzmacniają ich strukturę i nadają blasku). Minerały takie jak: magnez, potas, żelazo oraz cynk – są producentami dobrych hormonów, które znacznie poprawiają kondycję skóry głowy, nie powodują łupieżu oraz nadmiernego przesuszenia (co może doprowadzić do łuszczenia się naskórka).

Muscle-Zone Sklep

Zioła na włosy

Zioła są naturalnymi i niezwykle dobrze przyswajalnymi źródłami przeciwutleniaczy, które dzięki temu, że likwidują wolne rodniki – spowalniają procesy starzenia się organizmu. Suplementy diety zawierające zioła, zapewniają nie tylko doskonałą kondycję włosów, ale także cery i paznokci. Najczęściej występujące w różnego rodzaju suplementach – zioło – to skrzyp polny, który jest doskonałym źródłem krzemu, potasu oraz wielu innych składników odżywczych. Posiada on działanie antybakteryjne, antyzapalne, regenerujące i kojące. Regularne stosowanie suplementacji zawierającej krzem opóźnia powstawanie siwizny na włosach, a także zapobiega ich wypadaniu.

Kolejną ważną dla kondycji włosów substancją jest pokrzywa, która pomaga głównie w przypadku nadmiernego przetłuszczania się włosów (nadmiernego wydzielania się łoju skórnego), a także w momencie kiedy włosy są łamliwe i cienkie (wzmocnienie, regeneracja, odbudowa). Warto także zwrócić szczególną uwagę na nagietek oraz melisę, ponieważ bardzo szybko i skutecznie wzmacniają one strukturę włosów oraz zapobiegają uczuciu suchości i rozdwojeniu końcówek. Suplementy diety dostępne na rynku zawierają także inne zioła, nie mniej skuteczne i nie mniej korzystne, które wzmacniają włosy cienkie, łamliwe i wypadające, co więcej zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu się, leczą łupież, należą do nich: liście gruszy, rumianek, nasturcja, mięta, rozmaryn, liście brzozy, kora dębu szypułkowego, lawenda, arnika, korzeń łopianu, liście chmielu.

Faktem jest, że obecnie możemy wyróżnić bardzo rozległą gamę sposobów, które mają pomóc naszym włosom, jednak należy stwierdzić i wyraźnie podkreślić, iż najskuteczniejszą metodą zadbania o kondycję oraz wygląd naszych włosów jest właśnie suplementacja. Nie tylko ze względu na to, że jej działanie rozpoczyna się od wewnątrz organizmu, a zatem jest to doraźne oddziaływanie na pożądany region przeznaczenia, ale również ze względu na fakt, że jest to sposób skuteczny, niezwykle szybki i pozbawiony jakichkolwiek negatywnych skutków ubocznych, co jest bardzo ważne. Dbałość o wygląd, bardzo poprawia ogólne samopoczucie, poziom atrakcyjności oraz stopień postrzegania własnej osoby przez pryzmat wyglądu. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że właściwie wszystkie pojedyncze aktywności wykonywane każdego dnia, mają wpływa na to jak wyglądamy, jak się czujemy, a co za tym idzie – w jakiej kondycji są nasze włosy, paznokcie, cera. Działa to na zasadzie koniecznej wzajemności, to znaczy, że tak jak nasze ciało potrzebuje pożywienia – aby przeżyć, tak samo nasze włosy, a także wszystkie inne elementy naszego organizmu, koniecznie potrzebują niezbędnego odżywienia (za pomocą suplementów diety) aby móc poprawnie funkcjonować oraz regenerować się.