Na dolegliwości

Suplementy na gazy

Gazy są bardzo wstydliwym problemem i wiążą się z nieprawidłową pracą jelit. Najczęściej powstają po zjedzeniu bardzo ciężkostrawnych potraw, ale czasem pojawiają się także z innych przyczyn, np. pod wpływem stresu czy picia gazowanych napoi, które powodują wzdęcia. Na szczęście istnieją naturalne suplementy, które pozwolą na pozbycie się tego problemu raz na zawsze.

 

Ostropest plamisty

Muscle-Zone Sklep

Jest to roślina, która sprawia, że łatwiej nam pozbyć się złogów w jelitach. Dzięki suplementowi z ostropestem szybciej trawimy pokarmy, nawet te ciężkostrawne, dzięki czemu redukują się gazy. Pomaga w wytwarzaniu się kwasów żołądkowych i dlatego szybciej trawimy pokarmy. Ostropest pomaga w zmniejszeniu uczucia pełności żołądka.

 

Węgiel aktywny

Węgiel przede wszystkim poprawia funkcjonowanie jelit. Wspomaga ich perystaltykę, zmniejsza gazy i dzięki temu nasze jelita czują się o wiele lżej, a mu unikniemy krępującej sytuacji. Węgiel pomaga także w metabolizmie cholesterolu i trójglicerydów, dzięki czemu zmniejsza też ilość tłuszczy we krwi. Usprawnia proces trawienia i zmniejsza dolegliwości bólowe, także po przejedzeniu.

 

Błonnik

Błonnik jest tzw. zapychaczem, ponieważ pęcznieje w naszym żołądku, dzięki czemu łatwiej jest mu trawić pokarmy, a my szybciej jesteśmy syci. Pomaga również na wzdęcia, ponieważ znacznie usprawnia pozbywanie się złogów jelitowych. Błonnik sprawia, że nasze jelita są chronione, dlatego też nie następuje podrażnienie błony śluzowej i nie powstają wzdęcia. Przeciwdziała też pojawieniu się bólu.

 

Koper włoski

Koper włoski jest raczej kojarzony z małymi dziećmi, jednak dorośli również mogą korzystać z jego wspaniałych właściwości. Zawiera on bardzo duże ilości błonnika oraz witaminy C. Zmniejsza gazy, łagodzi dolegliwości żołądkowe spowodowane stresem, nieodpowiednim jedzeniem, czy przejedzeniem. Suplement z koprem włoskim wspomaga procesy trawienne i dzięki niemu pozbywamy się skurczów żołądka czy zaparć. Ma działanie detoksykujące, a także przeciwnowotworowe.

 

Len

Len stanowi barierę ochronną układu pokarmowego. Działa przeciwzdymająco, przez co zmniejsza gazy. Osłania przede wszystkim błony śluzowe i zmniejsza bóle żołądkowe. Jest bardzo łagodny i zawiera wiele dobroczynnego błonnika. Po pomieszaniu z wodą wydziela śluzy, dzięki którym szybciej pozbywamy się dokuczliwych złogów jelitowych. Zmniejszają także dolegliwości jelitowe i pomagają w zaparciach. Jest w pełni bezpieczny i może być stosowany z innymi suplementami.

 

Imbir

Ten korzeń nie tylko działa przeciwzapalnie, ale także przeciwbakteryjnie. Wspomaga trawienie i dzięki temu zapobiega gazom. Zmniejsza także inne dolegliwości, np. ból, problemy z zaparciami i nadmiernym gromadzeniu się gazów w jelitach. Suplement z imbirem przyspiesza metabolizm i jest bardzo pomocny dla osób, które chcą polepszyć pracę jelit.