Na dolegliwości

Suplementy na gazy

Wiadomo, iż wszelkiego rodzaju gazy mogą w znacznym stopniu zmniejszyć komfort codziennego funkcjonowania lub też odwrotnie – pozwolić jelitom na oczyszczenie i powrót do normalnej pracy. Ich występowanie jest bardzo uciążliwe, ponieważ wywołuje stres oraz zdenerwowanie, a także uczucie wstydu i skrępowania, co więcej odczuwamy złe samopoczucie i uczucie obrzmienia, ból oraz nieprzyjemne mrowienie. Jednak z drugiej strony wydzielanie gazów jest konieczne, a ich nagromadzenie może powodować ból, a także znaczny uszczerbek na zdrowiu.

 

Muscle-Zone Sklep

 

Jak i gdzie powstają gazy? Otóż gazy powstają w naszym układzie pokarmowym w wyniku pasażu spożytych posiłków oraz procesu ich przetwarzania w energię. Trzeba podkreślić, iż każda osoba, niezależnie od wszystkiego – wytwarza i wydziela gazy, nie zmienia to jednak faktu, że ich częstotliwość oraz rodzaj zależy już od indywidualnych predyspozycji i zależności. W warunkach naturalnych, które nie są w żadnym stopniu odejściem, bądź odstępstwem od normy, gazy wydzielane są od 6 do 20 razy w ciągu doby i składają się z: azotu, tlenu, wodoru, dwutlenku węgla, metanu, siarkowodoru i amoniaku. Ponadto warto dodać, że charakterystyczna woń wydzielanych z organizmu gazów jest spowodowana poprzez działanie związków takich jak: metan, siarkowodór, amoniak, a także rodzaj spożywanego pożywienia (najbardziej nieprzyjemny zapach występuje najczęściej po uprzednim spożyciu mięsa, natomiast spożywanie owoców i warzyw najczęściej skutkuje bezzapachowo).

Nie ulega wątpliwości, że nadmierne gazy nie są sytuacją normalną oraz korzystną i należy im zapobiegać. Najbardziej skuteczne w przypadku chęci trwałego pozbycia się nadmiernego wydzielania gazów będą zdecydowanie suplementy diety! Dzięki nim w sposób naturalny, zdrowy, a także szybki i skuteczny pozbędziemy się uporczywych dolegliwości oraz uczucia dyskomfortu.

Suplementy vs gazy 

Bezapelacyjnie składniki zawarte w suplementach diety powodują ulgę oraz szereg pozytywnych korzyści dla organizmu. Bardzo ważne jest stosowanie enzymów trawiennych (zawartych właśnie w rozmaitych preparatach), ponieważ dzięki nim możliwe jest prawidłowe rozłożenie składników odżywczych zawartych w żywności, produkowanie korzystnych bakterii, a także powstawanie gazów, których wydzielanie w odpowiednich ilościach – jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Enzymy trawienne rozkładają cukry, aminokwasy, kwasy tłuszczowe oraz kwasy nukleinowe, a także sprawią, że będą one lepiej przyswajalne dla organizmu.

W przypadku kiedy zostanie nagromadzona zbyt duża liczba gazów i pojawią się związane z tym dolegliwości zdrowotne, warto sięgnąć po suplementy diety zawierające: nasiona kopru, kardamon, imbir, cynamon, nasiona selera, lukrecję, kminek, miętę pieprzową, skórkę pomarańczy. Wszystkie te substancje zmniejszają wzdęcia – przez co niwelują ucisk w jelitach oraz powodują oczyszczenie organizmu ze wszystkich zaległych toksyn, w tym z gazów. Ponadto są wsparciem dla zdrowej motoryki przewodu pokarmowego, a także powodują zwiększenie wchłaniania składników pokarmowych.

Funkcjonowanie oraz kondycję i strukturę jelit poprawia także magnez, który co najważniejsze – zapobiega wzdęciom, a zatem hamuje nadmierne wydzielanie i powstawanie gazów, a także usprawnia i normalizuje proces trawienia.

 

Problem z gazami 

Problem, tudzież samą kwestię występowania gazów należy rozpatrywać dwojako, ponieważ kwestia ta wcale nie jest jednoznaczna. Dlaczego? Otóż w przypadku naturalnej i w pełni korzystnej, a także unormowanej reakcji organizmu, każdy z nas wydziela gazy i rzeczywiście pomimo tego, że nie jest to czynność powszechnie jawna, dotyczy ona wszystkich, bez wyjątku. Drugą kwestią jest już zbyt duża ilość nagromadzonych gazów, która wydobywa się z organizmu nadmiernie przez co praktycznie uniemożliwia swobodne funkcjonowanie lub jest zatrzymywana w jelitach, przez co powoduje ból, a także wzdęcia. Po pierwsze nie można dopuścić do tego, aby proces gromadzenia się gazów w jelitach trwał zbyt długo, ponieważ może to zaszkodzić kondycji narządów wewnętrznych oraz ogólnej równowadze organizmu, po drugie należy działać szybko i skutecznie, w czym zdecydowanie pomogą nam suplementy z ziołami – np. mięta lub rumianek.

Jak widać bezpośredni wpływ na stan układu pokarmowego, a także na kondycję oraz proces funkcjonowania wszystkich najważniejszych organów wewnętrznych, a zwłaszcza jelit, wątroby i trzustki – ma sposób odżywiania, dieta. To, co jemy oraz to, w jaki sposób jemy, a także to, ile jemy – bezpośrednio oddziałuje na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Współcześnie bardzo dużą rolę przywiązuje się do zdrowego stylu życia oraz wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, w tym – odpowiednio zbilansowanej diety oraz jej nieodłącznego elementu, czyli suplementacji, to dobry znak, doskonała przesłanka oraz wybór, który zaowocuje w przyszłości, zwłaszcza w przypadku, kiedy chcemy żyć długo i szczęśliwie.