Na dolegliwości

Suplementy na gardło

Gardło jest bardzo ważnym narządem. Dzięki niemu możemy mówić i jeść. Kiedy panuje w nim stan zapalny bardzo trudno nam wykonywać te czynności, bowiem dokucza nam silny ból. Mamy problem także z suchością oraz może przez pojawić się męczący i dręczący kaszel. Rozwiązaniem na tego typu dolegliwość mogą być naturalne suplementy na gardło, które działając łagodnie zmniejszą zarówno stan zapalny, jak i towarzyszące mu objawy.

Miód

Muscle-Zone Sklep

Miód nie powinien kojarzyć się nam jedynie z domowymi ciastami na święta i Kubusiem Puchatkiem. Jest on wspaniałym środkiem na różne stany zapalne. Nie bez kozery nasze babcie i mamy stosowały go w trakcie przeziębień i grypy. Przede wszystkim miód działa bakteriobójczo, dzięki zawartemu w nim nadtlenku wodoru. Dla nieznających chemii można powiedzieć, że jest to substancja bakteriostatyczna, która w roztworze 3% jest wodą utlenioną – tą samą, którą przemywamy rany i zadrapania.

W miodzie zawarty jest lizozym, który znajdziemy w ślinie pszczół. Najwięcej jest go w ciemnych miodach, czyli tzw. spadziowych. Działają one na gronkowce, paciorkowce, prątki gruźlicy, a nawet grzyby typu Candidia, które są bardzo często przyczyną wielu dolegliwości. Zapalenie gardła jest najczęściej spowodowane bakteriami, dlatego miód będzie idealną odpowiedzią na tego typu problemy. Dzięki niemu zwalczymy stan zapalny, ale też złagodzimy objawy, takie jak opuchnięcie gardła, ból, uczucie pieczenia i swędzenia, „drapanie” i problemy z przełykaniem. Miód jest idealnym suplementem na gardło.

Szałwia

Szałwia kolejny bardzo znany suplement na stany zapalne gardła. Szałwia ma właściwości ściągające i pomaga nam zmniejszyć stan zapalny. Działa też bakteriobójczo i zmniejsza odczuwanie bólu. Jest w pewnym sensie naturalnym znieczuleniem i pomaga nam uporać się z bardzo nieprzyjemnym uczuciem drapania w gardle. Zmniejsza stan zapalny i także upora się z zaczerwienieniem i podrażnieniem gardła. Działa odkażająco, więc polecana jest także w formie płukanek do jamy ustnej. Ma bardzo przyjemny, ziołowy zapach.

Prawoślaz

Jak sama nazwa wskazuje prawoślaz wydziela śluz, który jest dla naszego gardła jak kompres. Zmniejsza ból i przyczynia się też do szybszego ustąpienia stanu zapalnego. Pobudza także wydzielanie się śluzów, dzięki czemu gardło nie jest wysuszone i dzięki temu daje mniejsze odczucia bólowe. Nawilża błony śluzowe, polepszając pracę także naszych strun głosowych. Jest to ważne dla osób, które „pracują głosem”, np. jako nauczyciele, czy lektorzy.

Rumianek

Tak jak szałwia ma właściwości bakteriostatyczne oraz kojące. Zmniejsza stan zapalny i związane z nim bóle. Działa przeciwzapalnie i jest bardzo łagodnym środkiem na chore gardło. Przyspiesza regenerację błon śluzowych, a także zmniejsza ból. Dzięki niemu gardło nie jest obolałe i łatwiej się nam przełyka.