Dla sportowców

Suplementy na fibromialgię

Fibromialgia to bardzo uciążliwa choroba, która objawia się silnymi bólami mięśni. Najczęściej jest to promieniując ból wzdłuż krzyża, przez co często mylona jest z zapaleniem stawów. Jest to ciągły stan zapalny tkanek miękkich, który daje nieswoiste objawy, ponieważ raz mogą boleć mięśnie, a drugi raz jedna konkretna część ciała. Jest trudna do wykrycia i musi być leczona niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Istnieją jednak suplementy, które mogą istotnie wspomóc walkę z tą chorobą.

 

Magnez

Muscle-Zone Sklep

Magnez bardzo pomaga chorym na fibromialgię. Zmniejsza dolegliwości bólowe przez to, że działa kojąco na układ nerwowy. Wspiera jego regenerację i zmniejsza skurcze mięśni, które sprawiają, że choroba jest jeszcze trudniejsza do zniesienia. Magnez znacznie wpływa na spowolnienie rozwoju choroby.

 

HTP 5

HTP5 jest naturalnym antydepresantem, który radzi sobie z większością problemów wywołanych niedoborami (lub dysfunkcjami) serotoniny, w tym z bezsennością spowodowaną depresją. Tym niemniej jego wpływ na jakość i ilość naszego snu jest znacznie większy –  5HTPgeneralnie wyrównuje nastrój, wydłuża fazę REM, ułatwiając też zasypianie.

 

Elektrolity

Elektrolity to wodne roztwory soli, które mają ujemne i dodatnie ładunki elektryczne. Są zarówno w naszej krwi, jak i osoczu, a także płynach ustrojowych. Jony potasu odgrywają bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie, bowiem przewodzą impulsy nerwowe, dzięki czemu sprzyjają dobrej pracy układu nerwowego. Są niezwykle ważne dla mięśni szkieletowych, mięśni serca, a także dla mózgu. Biorą także udział w produkcji kwasu solnego, który jest głównym składnikiem soku żołądkowego. Dzięki elektrolitom osoby chore na fibromialgię odczuwają mniejszy ból.

Witamina K2

Witamina K2 wpływa na krzepnięcie krwi i odpowiada za osteokalcynę, które jest białkiem GLA. Suplementacja tej witaminy jest bardzo istotna w przypadku problemów z mineralizacją kości. K2 wzmacnia ich strukturę i przeciwdziała złamaniom. Dzięki niej kości są mocne i zdrowe. Polepsza kondycję kości osób chorujących na fibromialgię.