Suplementy na energię

Brak energii to zazwyczaj sygnał, że organizmowi brakuje dobrego wypoczynku. Niekiedy jednak uczucie zmęczenia może wynikać z niedoboru pewnych składników odżywczych, dlatego konieczne jest ich uzupełnienie.

Muscle-Zone Sklep

Osłabienie często jest objawem niedoboru magnezu. W takiej sytuacji niekiedy można zaobserwować także nerwowość oraz skurcze mięśni i zmniejszenie ich wytrzymałości. Suplementację magnezu zaleca się w szczególności sportowcom, osobom prowadzącym intensywny tryb życia oraz tym, którzy piją dużo kawy. Brak energii może być także objawem niedoboru żelaza i witaminy B6, która jest niezbędna dla jego dobrego wchłaniania. Szybkie uzupełnienie tych niedoborów jest bardzo ważne, ze względu na wysokie ryzyko rozwoju anemii.

Niekiedy zdarza się, że badania krwi wykluczają niedobór składników mineralnych i witamin. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety zawierające guaranę. Guarana to roślina, która jest naturalnym źródłem kofeiny. Zwiększa energię i poprawia koncentrację, a także przyśpiesza regenerację mięśni po wysiłku fizycznym. Bardzo dobrym suplementem z guaraną jest preparat firmy Scitec Nutrition- Super Guarana.

W przypadku osób uprawiających sport spadkowi energii można przeciwdziałać poprzez przyjmowanie odżywek i aminokwasów. Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie na przykład preparatu firmy Activlab- CarboMax Energy Power. To mieszanka węglowodanów, dostarczających organizmowi energii niezbędnej w takcie intensywnych treningów, wzbogacona o witaminy i minerały, które odgrywają szczególną rolę dla osób prowadzących aktywny tryb życia.