Suplementy na energię

Wiele osób w wiosenno-letnim sięga po suplementy na energię. Dzięki nim może szybko odzyskać potrzebne siły. Są dostępne w wielu sklepach ze zdrową żywnością oraz odżywkami białkowymi. Sprawdźmy, jakie suplementy na energię są teraz popularne.

PQQ

PQQ inaczej nazywany jest również methoxatin. Działa on na poziomie mitochondriów. Dba przede wszystkim i ich dobre funkcjonowanie oraz kondycję. Udowodniono, że znacznie opóźnia procesy starzenia się, a także przy regularnym stosowaniu może zmniejszyć ryzyko powstania takich chorób, jak Alzheimer, czy Parkinson. Wpływa pozytywnie na mitochondria oraz zwalcza wolne rodniki, które działają niszcząco na komórki. Wspiera naszą pamięć, a także inne funkcje kognitywne mózgu. Jeśli chodzi o ochronę naszego układu odpornościowego, to jest on nawet kilka tysięcy bardziej skuteczny od popularnej witaminy C. Zmniejsza ryzyko powstania zawału, czy udaru serca, a także zmniejsza jego negatywne skutki na nasz organizm. Działa również kardio oraz neuroprotekcyjnie, wspierając szybkość przekazywania informacji pomiędzy neuronami. Redukuje bardzo groźny dla nas stres oksydacyjny. PQQ należy do tzw. witamin rzekomych – jest kofaktorem, czyli zapewnia odpowiednią aktywność enzymatyczną i jest niezwykle trwały. Nie poddaje się szybko procesowi rozpadu molekularnego, dlatego jego działanie antyoksydacyjne jest takie skuteczne i szybkie. Dodatkowo PQQ nie tylko chroni nas przed wolnymi rodnikami z zewnątrz, ale również skutecznie hamuje wytwarzanie wolnych rodników, co wpływa na znacznie lepsze funkcjonowanie mitochondriów, które są energetycznymi centrami komórek. Wsparcie dla mitochondriów ma swoje przełożenie na znacznie lepsze funkcjonowanie układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego. PQQ nie jest wytwarzane przez nasz organizm i należy dostarczyć go z zewnątrz. Można znaleźć go w zielonej herbacie, ale również w pietruszce oraz owocach kiwi. Aby odczuć efekt terapeutyczny PQQ należy dziennie przyjąć dawkę 20 mg. 

Muscle-Zone Sklep

Cytrulina   jabłczan

Powstaje on w cyklu ornitynowym. Jest aminokwasem o wysokiej biodostępności, czyli łatwo się wchłania. Sprawia on, że neuroprzekaźniki działają znacznie szybciej, co wpływa bezpośrednio na naszą pamięć oraz koncentrację. Cytrulina prowadzi do zwiększonego przepływu krwi, co daje bardzo pozytywne efekty, jeśli chodzi o odżywienie całego organizmu. Zwiększa się również wydolność mięśniowa, przyspieszone są procesy regeneracyjne, co bardzo pozytywnie wpływa na nasz poziom energii. Polecany jest osobom trenującym, zwłaszcza siłowo. Reguluje również pH naszego organizmu.

Siarczan agmatyny

Jest używany bardzo często jako termogenik, który nasila zachodzące podczas treningu procesy lipolizy. W ten sposób bardzo skutecznie przyspiesza spalanie i wydalanie tkanki tłuszczowej. Uwalnia tym samym również zapasy, które są wysokoenergetyczne. Daje nam to dodatkową energię podczas ćwiczeń. Jest to substancja wysoko aktywna, a także naturalnie biosyntezowana w reakcji dekarboksylacji edogennej argininy. 

Kofeina bezwodna

Wiele osób szukających naturalnego pobudzenia sięga po bardzo zwyczajny i codzienny napój, jakim jest kawa. W suplementach diety stosowana jest jednak inny rodzaj kofeiny, a mianowicie kofeina bezwodna, która łączona jest dla lepszego efektu z cytrynianem kofeiny. To bardzo ważny składnik, który stymuluje układ nerwowy oraz nasila procesy metaboliczne, w tym lipolizę oraz glikolizę. Jest to inhibitor cAMP-fosfodiesterazy. Kiedy ten enzym jest zablokowane, nasilona jest jednocześnie biosynteza katecholamin dopaminy, adrenaliny oraz noradrenaliny, które stymulują nasz układ nerwowy do działania. 

Dwuwinian DMAE

Jest substancją bardzo podobną w swojej budowie do choliny. Bardzo szybko wchłania się w układzie nerwowym, gdzie działa jako substrat w biosyntezie acetylocholiny, która jest jednym z najważniejszych przekaźników w układzie nerwowym. Wpływa na aktywność naszych mięśni. Działa stymulująco na układ nerwowy, przez co przyspieszone są funkcje kojarzenia i zapamiętywania. Nie podnosi przy tym ciśnienia krwi i jest w pełni naturalny. DMAE jest polecany dla osób, które codziennie mają wzmożony wysiłek umysłowy i czują znaczny spadek energii. 

Żeń szeń

Żen-szeń jest rośliną, która od wieków uznawana jest za roślinę długowieczności. Wpływa on na nasze kojarzenie oraz zapamiętywanie, zwiększa energię oraz działa nawet przeciwnowotworowo. Jest polecany mężczyznom, ponieważ stymuluje produkcję testosteronu. Jest w pełni naturalny i bezpieczny. Może być stosowany z innymi suplementami diety i nie podnosi ciśnienia krwi, jak np. kofeina.