Na dolegliwości

Suplementy na energię

Brak energii może być spowodowany różnymi czynnikami, często od nas niezależnymi. Najczęściej czujemy się przemęczeni, kiedy mamy dużo obowiązków i nie dosypiamy. Zmęczenie objawia się także wtedy, gdy w organizmie występuje dużo niedoborów, w tym żelaza, magnezu i witaminy B. Możemy czuć się niedobrze także wtedy, kiedy mamy niskie ciśnienie krwi. Istnieją jednak suplementy, które pomogą nam wrócić do dobrej formy i mieć więcej sił na nowe wyzwania.

Kofeina

Kofeina jest bardzo znany środkiem pobudzającym. Można znaleźć ją w produktach naturalnych w m.in. ziarnach kawy oraz herbacie czarnej. Bardzo skutecznie przeciwdziała zmęczeniu i jest niezwykle popularna. Działa na nasz organizm na kilka sposobów. Przede wszystkim pobudza układ nerwowy do pracy. Pobudza ośrodki wegetatywne – oddechowe, naczynioruchowy oraz nerwu błędnego – tzw. błędnika, który odpowiada za równowagę. Dzięki temu mamy o wiele lepsze wyniki podczas treningów. Znacznie poprawia pracę kory mózgowej, dzięki czemu sprawniej i szybciej myślimy, ale także łatwiej zapamiętujemy. Pozwala także na o wiele szybszy metabolizm. Dzieje się tak, ponieważ kofeina hamuje rozpad cAMP, dzięki czemu wzmacniają się procesy termogeniczne w organizmie. Spalamy znacznie więcej tłuszczu przy tych samych ćwiczeniach. Zwiększa się ciepło w organizmie, co przekłada się na szybsze spalanie kalorii.

Muscle-Zone Sklep

Tyrozyna

Tyrozyna to aminokwas, który pełni niezliczoną ilość ważnych funkcji w naszym ciele. Przede wszystkim znajduje się w białkach oraz jest ważnym prekursorem neuroprzekaźników – dopaminy, noradrenaliny i epinefryny. Dzięki niej znacznie zwiększamy nasze możliwości fizyczne oraz psychiczne. Jesteśmy bardziej skoncentrowani i witalni. Jest to aminokwas, który buduje białka i jest endogenny, co oznacza, iż nasz organizm naturalnie go produkuje. Stres może powodować jednak, że jest go zdecydowanie za mało, dlatego warto zadbać o jego dodatkową suplementację. Tyrozyna znacznie wspomaga pracę mózgu, dzięki czemu szybciej myślmy i kojarzymy. Poprawiamy koncentrację oraz pamięć. Nie czujemy się zmęczeni, ale też niezdrowo pobudzeni, ponieważ tyrozyna nie podnosi ciśnienia krwi. Mamy również o wiele większą odporność na stres, co jest bardzo przydatne dla osób, które bardzo dużo pracują umysłowo. Jeśli mamy problemy z zasypianiem, to tyrozyna również nam pomoże, dlatego że znacznie przyspiesza produkcje melaniny, odpowiedzialnej za zdrowy i głęboki sen. Zmniejsza również napięcie nerwowe i pomaga się zrelaksować.

Jest przeznaczona zwłaszcza dla osób silnie przemęczonych, dlatego jej działanie odczują wyczynowi sportowcy oraz ci, pracujący fizycznie. Nie tylko jednak jej działanie jest widoczne w momentach silnego przemęczenia, bowiem osoby z problemami z tarczycą również powinny ją zażywać. Dzieje się tak, ponieważ tyrozyna wykorzystywana jest przez trzustkę do produkcji tyroksyny, która z kolei uruchamia syntezę białek, co wpływa pozytywnie na nasz metabolizm. Zmniejsza się również ilość złego cholesterolu we krwi oraz stymuluje produkcja hormonu wzrostu, nazywanego też hormonem młodości. Ma on wpływ na szybszą regenerację, ale również przyrost masy mięśniowej. Dla osób trenujących siłowo będzie odczuwalne to, że znacznie poprawi się siła mięśniowa oraz zdolność mięśni do skurczu beztlenowego, który spotykany jest zwłaszcza w treningu z ciężarami. Poprawi się także wytrzymałość mięśni. Tyrozyna zwiększa także wydzielanie dopaminy, która pomaga w szybszym myśleniu oraz skupieniu, zwłaszcza podczas treningu.

Guarana

Guarana przede wszystkim znacznie przyspiesza spalanie tłuszczu, ale także jest idealnym źródłem naturalnej kofeiny i najbogatszym na świecie źródłem alkaloidów purynowych, które pozytywnie wpływają na naszą koncentrację. Kofeina w niej zawarta jest jednak niezwykła, ponieważ znacznie przedłuża działanie katecholamin, do których należą adrenalina i noradrenalina. Dzięki temu odczuwamy znaczny wzrost siły, ale również o wiele większe skupienie i koncentrację. Pomaga ona również polepszyć nasz trening, który dzięki niej jest o wiele bardziej efektywny. Odczuwamy mniejsze zmęczenie, ale nie kosztem zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Znacznie poprawia się także wydolność organizmu. Guarana ma bardzo dobre działanie na nasz mózg. Pomaga w przewlekłym zmęczeniu i wspiera organizm podczas bardzo trudnego treningu. Może być także pomocna, jeśli uczymy się do ważnego egzaminu. Zmniejsza stres oraz potęguje nasze siły witalne. Jest przy tym w pełni naturalna oraz bezpieczna dla żołądka. Polecana jest szczególnie osobom trenującym.