Suplementy na drogi moczowe

Dolegliwości związane z nerkami oraz z pęcherzem moczowym, to jedne z najbardziej bolesnych przypadłości. Nie ulega wątpliwości, że mogą one w znacznym stopniu utrudnić lub też całkowicie uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Mogą być one wywołane przez wiele różnych czynników, między innymi przez: niewłaściwe żywienie, siedzący tryb życia, różnego typu zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Jak wykazują statystyki, coraz większa liczba osób posiada problemy z nietrzymaniem moczu, często dokuczającymi infekcjami, jak również z prostatą. Bardzo ważne jest, aby skutecznie i szybko uporać się z problemami, które związane są z funkcjonowaniem dróg moczowych, gdyż ich powikłania mogą przełożyć się bezpośrednio na resztę naszego życia. 

Najlepszym sposobem na ochronę dróg moczowych będą zdecydowanie suplementy diety. Stanowią one nie tylko doskonałe odżywienie, regenerację, uzupełnienie niedoborów, stabilizację, jak również intensyfikację dla procesów i przemian. Suplementy na układ moczowy dostępne są zarówno w formie tabletek, syropów, maści, jak również ziołowych preparatów, których działanie określa się jako silnie moczopędne, łagodząco-korygujące i przeciwbakteryjne. Zdecydowanie warto użyć metod nieinwazyjnych, bezpiecznych i przede wszystkim naturalnych. 

Muscle-Zone Sklep

Najlepsze suplementy na drogi moczowe

 W przypadku układu moczowego, najlepszym rozwiązaniem będzie suplementowanie składników, które w swoim składzie zawierają: żurawinę, dziurawiec, brzozę, pokrzywę, skrzyp polny, babkę lancetowatą, czy też arnikę. Niezwykle istotne jest również suplementowanie witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Witamina C, A, D, E, K i witaminy z grupy D, podobnie jak magnez, potas, żelazo i cynk – działają zbawiennie na układ moczowy i na jego kondycję. Wszystkie właściwości skupiają się na odśrodkowym funkcjonowaniu jednego  z najważniejszych układów będących częścią ludzkiego organizmu. Mają one na celu normalizację jego struktury i przywrócenie poprawnego funkcjonowania. Zarówno witamina C, jak również żurawina, zazwyczaj stosowane są razem, wynika to z ich podwojonej siły działania, jak również niesamowitej dawki pozytywnych substancji odżywczych.

Suplementy diety zawierające wyciąg z owoców żurawiny oraz wszelkiego rodzaju herbaty przeznaczone do zaparzania, soki z żurawiny – są wskazane w przypadku działań profilaktycznych, jak również pomocniczych, np. w przypadku nawracających zapaleń dróg moczowych. Żurawina wielkoowocowa zawiera proantocyjanidyny, które hamują przyleganie bakterii do błony śluzowej. Surowiec ten posiada również substancje traktowane jako naturalne wspomagacze, które oczyszczają niekorzystne bakterie z dróg moczowych, poprzez ich wypłukanie. Normalizują one także prawidłową kondycję flory bakteryjnej i zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych w układzie moczowym, dzięki temu, że posiadają zdolności zakwaszające mocz. Ponadto związki obecne w żurawinie są przyczyną maksymalizacji procesów wydalniczych, polegających na tym, że wraz z moczem wydala się również kwas szczawiowy oraz moczowy. Co warto podkreślić, dzięki żurawinie i witaminie C, jesteśmy w stanie w pełni ochronić swój organizm przed tworzeniem się w nim niebezpiecznych i niezwykle bolesnych kamieni nerkowych.