Na dolegliwości

Suplementy na depresję

Współczesny skok cywilizacyjny, dynamiczny rozwój wszystkich dziedzin nauki, wzrost tempa codziennego życia, wielość wykonywanych każdego dnia obowiązków, rutyna, monotonia – to wszystko sprawiło, że tematy zaburzeń psychicznych, różnorodnych stanów depresyjnych oraz wszelkiego typu dolegliwości lękowych stały się niezwykle aktualne. Nie ulega wątpliwości, że depresja (związana nierozerwalnie ze złym stanem psychicznym) musi być koniecznie leczona, nie można być wobec niej obojętnym. W przeciwnym razie będzie ona stanowić istotne zagrożenie dla życia i zdrowia. W leczeniu pomogą zarówno leki farmaceutyczne (które przepisze nam specjalista), a także odpowiednia suplementacja.

 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na depresję – jak działają?

Warto podkreślić, że wszelkiego rodzaju zaburzenia psychiczne są niezwykle trudne w leczeniu, jak i samej diagnostyce, lecz nie należy przechodzić wobec nich obojętnie – wręcz przeciwnie! Dostępne obecnie na rynku suplementy diety (jest ich bardzo wiele i są naprawdę doskonałej jakości) mają wręcz zbawienne działanie na tego rodzaju dolegliwości, między innymi dlatego, że aktywnie wspomagają one cele fizyczne, a także równowagę wewnętrzną organizmu (nastrój, samopoczucie, odbieranie bodźców, poziom wrażliwości). Według specjalistów, w walce z depresją, najwłaściwszymi wyborami będą: tryptofan oraz inozytol. Obydwie te substancje bardzo korzystnie wpływają na stan naszej psychiki oraz jej ogólny rozwój. Suplementy o zwiększonej zawartości witaminy D3 i minerałów, takich jak: cynk, magnez czy potas (nawadnianie) – również sprawią, że nasz stan ulegnie znacznej poprawie (nie tylko doraźnej).

 

Witaminy w depresji

Co prawda, witaminy same w sobie, nie sprawią, że depresja po prostu zniknie, ale na pewno wspomogą proces leczenia i sprawią, że skutki odczuwanej choroby będą znacznie łagodniejsze. Witaminy to element fundamentalny, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu, na każdym etapie jego rozwoju, szczególnie w momencie, gdy dotknie nas jakiekolwiek schorzenie. Kompleks witamin, który wzbogacony jest o dodatkowe ilości składników, takich jak: cynk, witaminy z grupy B, witaminę D, magnez – umożliwi nam pokonanie bardzo długotrwałej i skomplikowanej choroby. Dzięki temu możliwe będzie odzyskanie harmonii, spokoju i stabilizacji, a także codziennej radości i życia na pełnych obrotach, samorealizacji, spełniania celów, marzeń, osiągania kolejnych sukcesów, tworzenia szczęśliwej rodziny, związków, dobrych relacji z otoczeniem.

Warto zwrócić uwagę na działanie magnezu, który widocznie wzmacnia osłabiony organizm i sprawia, że dostaje on dodatkową dawkę energii, przez co może funkcjonować w sposób dostatecznie normalny. Białko z kolei dba o budowę układu kostnego oraz stan układu mięśniowego. W przypadku depresji, oba te układy narażone są na liczne deformacje i niedobory, dlatego białko będzie w stanie poradzić sobie z problemami powstałymi w tym niezwykle istotnym obszarze.

Poleca się odżywki, które zawierają wszystkie te składniki w jednej dawce, na przykład preparaty witaminowo-białkowo-węglowodanowe (przeznaczone docelowo jako wzmocnienie potreningowe dla wycieńczonego organizmu sportowców). Będą one dobrym pomysłem dla osób cierpiących na choroby depresyjne, ponieważ poziom wycieńczenia i zmęczenia ich organizmu – jest porównywalny do stanu organizmu maratończyka bądź osoby wykonującej długotrwały, ciężki wysiłek fizyczny.

Podstawowym celem suplementacji jest wewnętrzna oraz zewnętrzna odbudowa, odnowa organizmu i jego pojedynczych struktur, gdyż wiadomo, że przy zaburzeniach natury psychicznej na uszkodzenia narażone są wszystkie poszczególne elementy organizmu, także narządy wewnętrzne. Warto zadbać przede wszystkim o regenerację, wyciszenie, powrót do równowagi i normalności (chodzi o normalny, zdrowy stan ciała i ducha). Co więcej w leczeniu depresji dużą rolę odgrywa także sposób, w jaki się odżywiamy – zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta oraz różnorodność spożywanych posiłków i ich skład, stanowią dość sporą część sukcesu. Suplementacja jest co prawda nieodłącznym elementem diety i muszą one istnieć w symbiozie, współpracować ze sobą dla osiągnięcia pożądanych rezultatów.

 

Witamina B3 (Niacyna)

Działanie witaminy B3 jest porównywalne ze znaczeniem wapnia dla kości. Jej niedobór powoduje utratę pamięci, zaburzenia koncentracji, ogólną apatię, nerwowość, lęk. Niacyna posiada nie tylko działanie antydepresyjne, ale także hamuje powstawanie zmian miażdżycowych i zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, zapobiega przy tym tworzeniu się otyłości. Co więcej zaobserwowano także pozytywne działanie witaminy B3 w sferze procesów metabolicznych (które mają bardzo duży wpływ na problemy depresyjne), a także w przypadku chorób takich jak cukrzyca (pomaga w produkcji insuliny).