Suplementy na cholesterol

Podwyższony cholesterol może być przyczyną wielu schorzeń, między innymi miażdżycy oraz chorób serca. Na wysoki poziom cholesterolu wpływa szczególnie niewłaściwa dieta, dlatego w celu obniżenia go należy zastosować odpowiednie suplementy.

W regulacji poziomu cholesterolu we krwi pomagają przede wszystkim zdrowe kwasy tłuszczowe, czyli NNKT. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe nie są syntezowane w organizmie człowieka, dlatego muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Najważniejszą rolę odgrywają kwasy Omega-3, które regulują poziom lipidów i wspomagają krążenie krwi, zapobiegając tym samym rozwojowi chorób sercowo-naczyniowych. Do suplementacji można wykorzystać między innymi taki preparat jak Omega-3 firmy Olimp. Suplement ten zawiera zestaw

kwasów tłuszczowych, które przeciwdziałają osadzaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych. W walce ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu bardzo pomocny jest kwas linolenowy, którego cennym źródłem jest soja. Warto zatem zwrócić uwagę również na taki suplement jak Soya Pro firmy Activlab. To łatwo przyswajana odżywka, będąca źródłem zarówno kwasu linolenowego, jak i lecytyny, która także zapobiega podwyższeniu poziomu cholesterolu oraz gromadzeniu LDL w wątrobie.

W regulacji poziomu cholesterolu może pomóc także witamina E. Witamina ta nie tylko zapobiega podwyższeniu cholesterolu, lecz także ogranicza tworzenie się blaszek miażdżycowych. Odgrywa zatem bardzo ważną rolę w profilaktyce miażdżycy. Osobom mającym problem z podwyższonym cholesterolem zaleca się stosowanie kompleksów witamin i minerałów, które poza witaminą E mają w swoim składzie witaminę B3 i B5 oraz chrom, ponieważ one także wpływają na regulację poziomu cholesterolu we krwi. Takim suplementem jest na przykład Vitamin A-Z Hi Tec Nutrition.