Na dolegliwości

Suplementy na cholesterol

Tempo rozwoju współczesnej cywilizacji, wzrost efektywności ludzkiego życia, wielość wykonywanych codziennie ról, pośpiech, ogromna dostępność produktów, rozwiązań, różnorodne trendy, mody, przyzwyczajenia – to wszystko spowodowało, że obecnie temat problemów związanych z cholesterolem jest bardzo aktualny. Pierwszymi krokami w walce z tą przypadłością są przede wszystkim: zmiana dotychczasowego stylu życia (zwiększenie lub pojawienie się w codzienności – aktywności fizycznej, ruchu), zdrowa i pełnowartościowa dieta (wyeliminowanie produktów bogatych w duże ilości tłuszczy oraz cukrów prostych, zastąpienie ich produktami zielonymi, które zawierają znikome ilości cholesterolu, a także ogromny wachlarz właściwości odżywczych) oraz  jej nieodłączny element – czyli odpowiednia suplementacja.

 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy stworzone na bazie ziół

Warto wiedzieć, że sama farmakologia – nie jest koniecznym i jedynym wyznacznikiem walki z groźnym cholesterolem. Najbardziej skuteczne w działaniu suplementy diety, dostępne na rynku są stworzone w oparciu o preparaty ziołowe. Istnieją bowiem naturalne metody i okazje ku temu, aby zminimalizować lub całkowicie usunąć dyskomfort wywołany niewłaściwym poziomem cholesterolu. Okazuje się, że bardzo pomocne w tego rodzaju przypadłości jest ziele karczocha, połączone z ekstraktem z liścia miłorzębu japońskiego, który dodatkowo usprawnia i reguluje procesy krążeniowe.

Ponadto mniszek lekarski obniża zawartość lipidów i usprawnia funkcjonowanie wątroby, w której magazynowany jest cholesterol. Nie można zapomnieć także o lucernie, która posiada saponie (związki obniżające zawartość LDL, hamujące magazynowanie się w naczyniach krwionośnych blaszek miażdżycowych).

Suplementacja – co oprócz ziół?

 Głównym celem w walce z cholesterolem, który znacząco zagraża zdrowiu oraz powoduje dyskomfort życia – jest jego redukcja. Ważne jest, aby codzienną dietę wesprzeć o suplementy, które w swoim składzie zawierają dwa podstawowe, naturalne składniki, czyli: sterole roślinne oraz monakolinę K.

Sterole roślinne powodują zahamowanie wchłaniania złego cholesterolu  do krwi, a przy tym obniżają poziom jego zawartości. Monakolina K, z kolei, jest pozyskiwana z czerwonego, fermentowanego ryżu i według badań, pomaga ona w utrzymaniu odpowiedniego poziomu dobrego cholesterolu we krwi. Co więcej liczni eksperci stwierdzili, że to właśnie za jej przyczyną Japończycy żyją tak długo i wciąż cieszą się dobrym zdrowiem.

Połączenie obydwu tych substancji, wzbogacone o obecność witamin z grupy B – jest niezwykle korzystne, a wręcz zbawienne dla naszego organizmu. Należy dodać, że właśnie witaminy z grupy B, usprawniają metabolizm energetyczny, przemianę procesów metabolicznych, a także ich strukturę i szybkość.

Co więcej – ekstrakt z zielonej herbaty jest nie tylko idealnym wspomagaczem dla spalania zbędnej tkanki tłuszczowej, ale także pomaga i zapewnia wręcz, utrzymanie prawidłowego poziomu dobrego cholesterolu w organizmie. Kolejnymi bardzo przydatnymi suplementami, są chlorella oraz pokrzywa zwyczajna, które wspólnie koordynują procesy detoksykacji, co jest niezwykle istotne, ponieważ odpowiednie oczyszczenie organizmu z toksyn to podstawa przy zachowaniu jego dobrej kondycji i zdrowia, nie tylko fizycznego, ale również psychicznego.

Więcej o sterolach roślinnych – czyli „cudzie z natury”?

Wiadomo, sterole roślinne, to główne składniki niemal wszystkich suplementów diety dostępnych na rynku. Nie dzieje się tak bez przyczyny, albowiem ich właściwości oraz działanie – okazują się być zbawienne dla organizmu, jego poszczególnych elementów. Sterole to związki krystaliczne, zaliczane do grona lipidów oraz steroidów, będące jednocześnie częścią błon strukturalnych roślin. Ich główną funkcją jest oczywiście zniwelowanie poziomu złego cholesterolu we krwi, przez co przywracają organizmowi jego naturalną równowagę i balans. Co więcej to nie jedyne pozytywne właściwości tych związków, ponieważ są one dodatkowo wyposażone w działanie antynowotworowe oraz przeciwutleniające. Zapobiegają tworzeniu się, powstawaniu komórek tzw. rakowych oraz ich późniejszym, ewentualnym podziałom. Nie trzeba zbyt długo przekonywać, że ich działanie ma korzystny wpływ na cały organizm, nie tylko na cholesterol, albowiem dzięki ich obecności dostarczamy sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, przez co nasza skóra jest odżywiona, nawilżona i jędrna, a włosy i paznokcie zachowują perfekcyjną kondycję (działanie zapobiegające łamliwości oraz kruchości).

Wszelkie działania zapobiegające rozwojowi niebezpiecznych sytuacji, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrozić naszemu organizmowi, jedną z nich jest na przykład zbyt duży poziom cholesterolu we krwi, powinny zostać natychmiast opanowane, nie można ich ignorować. Powikłania, konsekwencje i negatywne skutki braku reakcji mogą okazać się dla nas po prostu katastrofalne, może być za późno na uratowanie sytuacji i już nic nie będziemy w stanie zrobić. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza, nawet zapobiegawcza forma suplementacji, ponieważ zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć.