Na dolegliwości

Suplementy na cerę

Odżywiona, jedwabiście gładka i sprężysta skóra – to marzenie większości kobiet na całym świecie. Strefa twarzy, a zwłaszcza cera, otaczana jest swego rodzaju kultem, pragniemy bowiem, aby zachowała ona równie atrakcyjny wygląd zarówno w okresie młodości, jak i kiedy organizm zostanie dotknięty procesami starzenia. Na wstępie warto jednak podkreślić, że zachowanie perfekcyjnej kondycji  skóry wymaga od nas pracy, pewnego rodzaju wysiłku oraz samodyscypliny. Podstawowymi czynnikami, mającymi kluczowy wpływ na wygląd cery są przede wszystkim: zdrowy, odpowiednio zbilansowany i różnorodny sposób żywienia, a także jego nieodłączny element – czyli dobra suplementacja.

Suplementy na zdrową cerę – co wybrać?

Witamina A 

Muscle-Zone Sklep

Witamina A – to podstawa, a wręcz fundament wśród drabinki witamin i ich właściwości. Jej działanie jest kluczowe dla całego organizmu, a jej niedobór może powodować poważne skutki dla zdrowia, zarówno z sferze fizycznej, jak i psychicznej. W temacie skóry jednak, retinol znacznie usprawnia proces odnowy tanek skóry i powoduje przywrócenie ich odpowiedniej odnowy. Ponadto, co istotne, w sposób naturalny wspiera i koordynuje wszystkie procesy zmierzające do odtworzenia zniszczonych elementów skóry, pobudzając przy okazji jej szybką i sprawną regenerację (szczególnie podatna na działanie witaminy A, będzie skóra z objawami starzenia).

Witamina E

Witamina E działa na cerę niezwykle korzystnie, a wręcz zbawiennie, ponieważ jest antyoksydantem oraz jedną z najefektywniejszych substancji zapobiegających powstawaniu wolnych rodników. Nie bez przyczyny ta witamina określana jest na całym świecie – witaminą zapewniającą wieczną młodość (poprzez jej oddziaływanie na skórę, zachowuje ona promienny oraz młodzieńczy wygląd). Witamina E przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji.

Witamina C

Witamina C – przez wielu określana jest jako substancja, która naprawia wszelkie uszkodzenia powstałe na naszej skórze. Co więcej ten suplement jest niezastąpiony w przypadku uszczelniania naczyń krwionośnych, a także błon komórkowych. Niedostateczna zawartość witaminy w organizmie może skutkować spowolnieniem procesów regeneracyjnych uszkodzonych komórek skóry. Co więcej warto pamiętać, że owa witamina bardzo dobrze współpracuje z równie pozytywnie oddziałującą  witaminą E, wspólnie bowiem zapewniają i warunkują one sprężystość kolagenu zawartego w skórze.

 

Witaminy z grupy B (B5, B6, B2, H)

Witaminy z grupy B wyposażone są między innymi w pantenol (łagodzi on wszelkiego rodzaju podrażnienia skórne oraz odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry). Niedostateczny poziom witaminy B6 w organizmie wywołuje bardzo groźne stany zapalne skóry oraz nasila łojotok. Z kolei zbyt mała zawartość witaminy B5 – może zakończyć się nadmiernym rogowaceniem naskórka.

Co więcej, brak witaminy B2 skutkuje pękaniem kącików ust i ich krwawieniem, powodując przy tym ból i dyskomfort. Do rodziny witamin z grupy B należy również biotyna (czyli witamina H), która reguluje oraz koordynuje procesy wydzielania łoju skórnego, a także (co istotne!) znacznie poprawia wygląd oraz kondycję cery.

 

Witaminy wzbogacone pierwiastkami?

Opisane wyżej witaminy, to cudowne lekarstwa dla naszej skóry. To właśnie one sprawiają, że możemy cieszyć się jedwabiście gładką, dobrze odżywioną i sprężystą cerą, która pozbawiona jest wszelkich niedoskonałości. Warto zaznaczyć jednak, że w celu spotęgowania ich pozytywnych właściwości, suplementy witaminowe są wzbogacane o dodatkowe ilości pierwiastków, takich jak: jod (zapobiega on uczuciu szorstkości skóry i hamuje jej skłonności do zbytniego natłuszczania się), selen (hamuje procesy starzenia się organizmu), żelazo (w sposób naturalny i zdecydowanie najlepszy natlenia skórę), nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (to właśnie one poprawiają i uskuteczniają procesy zatrzymania odpowiedniej ilości wody w naskórku).

Oczekiwania, cele – realizacja

Od dawna marzysz o pięknej, zdrowej i idealnie odżywionej cerze,  starasz się poprawić kondycję swojej skóry, lecz nie do końca wiesz jak to zrobić? Musisz zacząć od podstaw! Tylko tak uzyskasz spektakularne efekty i pozbędziesz się jakichkolwiek niedoskonałości, wyprysków, wągrów oraz pierwszych oznak starzenia. Podstawą i fundamentem zmiany – jest sposób Twojego odżywiania, to w jaki sposób odżywiasz swój organizm, jakiego rodzaju wartości mu dostarczasz (rodzaj produktu, jego ilość) – jest niezwykle istotne.

Nieodłącznym elementem tego procesu jest suplementacja – głównie witaminowa, ale również ta – wzbogacona o aminokwasy. Do opisanych wyżej substancji, dla jeszcze lepszego efektu, warto dodać: beta-karoten i cynk. Beta-karoten, choć bardzo popularny, niezwykle często jest niedoceniany w swoich pro-odżywczych dla skóry właściwościach. Dzięki niemu na przykład, nasza skóra uzyskuje naturalną barwę oraz znacznie wolniej przebiegają wszelkie procesy starzenia. Co więcej nie należy zapominać, że to właśnie on odżywia wszystkie jej struktury i czyni je bardziej wytrzymałymi na wszelkiego rodzaju podrażnienia .