Suplementy na ból głowy

Suplementy diety ostatnimi czasy nie tylko stały się niezwykle popularne, ale również zyskały miano nadzwyczaj zdrowych i pożądanych. Wynika to przede wszystkim z tego, że my sami nabieramy coraz większej świadomości oraz wiedzy na temat swojej fizyczności, struktury swojego organizmu, jego zależności i potrzeb. Nie ukrywajmy, że każdy z nas marzy o pięknej, umięśnionej i idealnie smukłej sylwetce, świetnym kolorycie skóry, mocnych włosach, paznokciach, dobrym oraz długim życiu. Nie mniej, codzienność może przytłaczać. Każdego dnia bowiem narażeni jesteśmy na bardzo duży stres, posiadamy wiele obowiązków, mamy również ogrom oczekiwań, którym należy sprostać – to wszystko może przyprawiać nas o ból głowy. Jeśli już o bólu mowa, to on sam często  powodowany jest przez wiele neurologicznych czynników. Jaki by nie był, zdecydowanie chcemy go unikać, ponieważ znacznie utrudnia nam funkcjonowanie, powoduje dyskomfort i zaburza codzienny rytm. 

Ból głowy – jak jemu zapobiegać? 

Ból głowy może powstawać przez zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie krwi, przez zmęczenie, przepracowanie, niewyspanie, zbyt rażące światło. Często powodem jest również promieniowanie od innych ośrodków bólowych wewnątrz organizmu. Warto wiedzieć zatem, w jaki sposób radzić sobie z bólem głowy, bez użycia szkodliwych środków farmaceutycznych, które w dłuższej perspektywie mogą nawet uzależniać. Doskonałym sposobem na zdrowe, racjonalne i w pełni bezpieczne zapobieganie bólom głowy są suplementy diety. To właśnie one w najszybszy oraz najmniej inwazyjny sposób działają na ból i usuwają go. Na jakie suplementy zwrócić uwagę w tym przypadku? Co powinniśmy mieć swojej apteczce na co dzień? 

Muscle-Zone Sklep

Najlepsze suplementy na ból głowy 

 Witaminy na bóle

Ból głowy nie jest do końca oczywisty, ponieważ może on wynikać z bardzo wielu czynników. Jednym z nich może być np. niedobór witamin i minerałów. Warto zatem suplementować witaminy z grupy B (zwłaszcza witaminę B6 oraz B12), jak również witaminę D i kwas foliowy. To właśnie one wzmacniają oraz budują odpowiednie połączenia neuronów nerwowych, które sterują wewnętrznym układem ośrodkowym odpowiadającym min. za ból, czy skurcze mięśniowe.

Doskonałe suplementy na ból głowy, to również: żeń-szeń, ekstrakt z liści zielonej herbaty, rumianek, melisa, czy też złocień miruna.

Ból głowy a kolagen

Dodatkowo, w przypadku bólów głowy, warto zastosować znany nam wszystkim kolagen. Wbrew pozorom, to właśnie ten składnik pozostaje podstawowym oraz najbardziej wartościowym białkiem stanowiącym centrum naszego organizmu, a w tym układu nerwowego. To właśnie kolagen buduje struktury skórne, połączenia stawowe, ścięgna, kości, rogówkę oka oraz płaty mózgowe, które bezpośrednio odpowiadają za odczuwanie tzw. bólu głowy przez nasze ciało, podświadomość. Odpowiada on również za procesy produkcyjne w przypadku tak zwanej mazi stawowej, jak również za utrzymanie elastyczności i twardości chrząstki, nawilżenie skóry i odpowiednie regenerowanie się jej naskórka. Co ważne, kolagen odpowiada także za spoistość, wytrzymałość oraz odpowiednią elastyczność tkanki łącznej, a w tym neuronów nerwowych.

Kofeina na ból głowy

Na ból głowy świetnie sprawdzą się również suplementy zawierające kofeinę oraz kwas acetylosalicylowy. Są to środki przeznaczone docelowo w przypadku każdego rodzaju bólu o słabym lub średnim natężeniu (bóle głowy, reumatyczne, migrena, bóle mięśniowe, a także nerwobóle, czy ból zęba), okażą się skuteczne również przy stanach gorączkowych, jak również objawowym leczeniu przeziębień i grypy. 

Suplementy o tyle skuteczniejsze i zdrowsze niż powszechne farmaceutyki, że nie powodują w zasadzie żadnych skutków ubocznych, o ile stosowane są według zaleceń, a także nie pozostawiają w naszym organizmie najmniejszych niedoborów, nie są dla niego inwazyjne – tylko w pełni bezpieczne. Dlatego, zanim przy bólu głowy, sięgniemy po środki farmakologiczne, warto zdecydować się na racjonalną suplementację, która pomoże w równie szybkim i efektownym stopniu, a nie zaszkodzi.