Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Na dolegliwości

Suplementy na apetyt

Suplementy na apetyt

Brak apetytu sprawia, że organizm człowieka nie otrzymuje właściwej dawki składników odżywczych, które są mu niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. Z tego względu tak bardzo ważne jest to, aby zadbać o zwiększenie łaknienia poprzez zastosowanie właściwych suplementów diety.

Do zwiększenia apetytu wykorzystuje się między innymi witaminy z grupy B. Witaminy mają bowiem istotny wpływ na metabolizm białek, tłuszczów i węglowodanów. Ze względu na bezpieczeństwo witamin z grupy B, można je stosować nawet w przypadku dzieci, które mają problem z apetytem. Szczególne znaczenie mają witamina B1 i B12, jednak najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementu zawierającego zestaw witamin z grupy B, na przykład Dibencozide B-Complex firmy Activlab albo B-Right firmy Jarrow. Drugi z tych preparatów zawiera dodatkowo biotynę, kwas para-aminobenzoesowy, cholinę i inozytol. Biotyna jest niezbędna dla zachowania równowagi metabolicznej, natomiast kwas para-aminobenzoesowy wpływa na syntezę protein i przyczynia się do lepszego ich wykorzystania. Cholina i inozytol wykazują działanie lipotropowe.

Utrata apetytu może także stanowić objaw niedoboru witaminy C, szczególnie, jeżeli jest połączona z innymi objawami, takimi jak nawracające infekcje, senność, bóle mięśni i stawów. W przypadku zaobserwowania takich problemów wskazana jest zatem suplementacja witaminy C. Wśród szczególnie polecanych suplementów wymienić należy Gold-Vit C 1000 Forte firmy Olimp. Preparat ten poza witaminą C zawiera bioflawonoidy cytrusowe, które wzmacniają odporność i poprawiają samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *