Suplementy na apetyt

Dzisiejsza rzeczywistość opiera się o bardzo dużą świadomość. Doskonale wiemy – czego chcemy, oczekujemy, pragniemy. Marzymy o zdrowym, smukłym, idealnie wyrzeźbionym i odżywionym ciele. Bardzo często słyszy się również o odchudzaniu, redukcji masy ciała – o walce z otyłością, czy nadwagą. Nie mniej jednak, zapominamy o tym, że nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej może powodować problemy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że są osoby, które nie mają apetytu, chciałyby przytyć, zmienić coś – a wewnętrzna blokada odbiera im chęci na jedzenie. Na zwiększenie apetytu, również istnieje lekarstwo. Jakie? Zdecydowanie – suplementy diety! Regularna i systematyczna suplementacja potęguje działanie przemian i procesów, wzmaga apetyt, odżywia oraz regeneruje, zabezpiecza strefę psycho-fizyczną. Suplementy diety stabilizują układ nerwowy, jak również działanie narządów i organów wewnętrznych, a co więcej – usprawniają naturalną odporność organizmu. 

Witaminy i minerały 

Witaminy i minerały to absolutnie niezbędne i podstawowe elementy budulcowe naszego organizmu. Towarzyszą one przemianom, budują struktury skórne, wzmagają, a przede wszystkim normalizują poziom apetytu.

Muscle-Zone Sklep

Witamina A, witaminy z grupy B (B6 i B12), witamina C, witaminy K i E, witamina D, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, koenzym Q10 – to absolutne strzały w 10! Pamiętajmy, że dzięki dobroczynnemu działaniu witamin zapewnimy sobie  nie tylko większy i zdrowszy apetyt, ale również lśniące włosy, młodo wyglądającą skórę, silne paznokcie. 

Apollo's Hegemony Diamond Multivitamin - kompleksowy preparat witaminowy
Apollo’s Hegemony Diamond Multivitamin – kompleksowy preparat witaminowy który może pomóc w regulowaniu apetytu

Nawodnienie i dieta

To nie jest tak, że w momencie kiedy chcemy zwiększyć swój apetyt, to powinniśmy zrezygnować ze zdrowej żywności. Wręcz przeciwnie. Odżywiając się zdrowo i racjonalnie, jesteśmy w stanie dowartościować i odżywić swoje ciało a także dać mu poczucie stabilizacji oraz bezpieczeństwa.

Chcąc zwiększyć swoje łaknienie warto abyśmy stawiali w swojej diecie na produkty pełnowartościowe, pochodzenia naturalnego, od lokalnych farmerów i małych sprzedawców. Chemia, sztuczne barwniki i konserwanty naprawdę nie są dla nas korzystne i z całą pewnością nie przyniosą one niczego dobrego.

Tym bardziej, zwiększenie apetytu przy pomocy suplementów będzie o wiele bardziej skuteczne wówczas, gdy odrzucimy białe pieczywo i postawimy na wersję pełnoziarnistą, podobnie sprawa wygląda z białym cukrem, który warto zastąpić np. naturalnym miodem.

Powinniśmy odrzucić również słone przekąski, słodycze, dania typu fast-food, gazowane napoje i słodzone wysoko nektary. Zdrowe żywienie, to absolutna podstawa i fundament dla zdrowego ciała oraz pełnego bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o nawodnienie, to nasze ciało w niemal 70% składa się z wody, jest ona obecna w skórze, tkankach, krwiobiegu – wszędzie. Bez wody nie bylibyśmy w stanie jakkolwiek przetrwać, ponieważ nasza skóra najzwyczajniej w świecie uschłaby. 

W jaki sposób psychika wpływa na poziom apetytu? 

Jest to zagadnienie niesamowicie trudne i nieoczywiste. Powinniśmy jednak przeanalizować tę kwestię, ponieważ badania i analizy jednoznacznie wskazują, że psychika posiada bezpośredni wpływ na poziom apetytu. To, w jakim stanie znajduje się nasz umysł jest bardzo ważne. Bywa tak, że nie jesteśmy w stanie jeść, ani spać, nie możemy również myśleć, ponieważ coś nas trapi, czegoś możemy się np. bać. Wówczas, nie należy zwlekać i odkładać wszystkiego na później, warto od razu udać się do psychologa lub psychiatry. Może to być wewnętrzna blokada, która nie pozwala nam normalnie funkcjonować i zaburza rytmikę dnia.

Apetyt można w każdej chwili zmodyfikować, możemy go zmniejszyć, zwiększyć, ale zawsze warto najpierw dotrzeć do źródła problemu – rozwiązując go. Często zastanawiamy się także, dlaczego mimo dostatecznej ilości snu wciąż budzimy się zmęczeni. Myślimy wówczas, że to pewnie przez niewygodne łóżko lub zbyt twardą poduszkę – nic bardziej mylnego. Psychika niezauważalnie modyfikuje obraz rzeczywistości w naszym umyśle.

To, czy będziemy w stanie normalnie funkcjonować, myśleć, jeść i spać zależy od tego, czy uporamy się z tym, co nas męczy, dotyka, trapi, często również boli. To niesamowite, że ludzki organizm tworzy jedną wielką symbiozę, której wszystkie części połączone są ze sobą poprzez różne zależności, związki, kanały – tworząc wspaniałą całość. 

Zielona herbata na apetyt?

Zielona herbata co prawda wspomaga funkcje łaknienia, ale tak naprawdę jej świetne właściwości opierają się o coś zupełnie innego. Zielona herbata jako suplement diety doskonale oczyszcza, detoksykuje, nawilża i odżywia organizm. Działa ona także przeciwbakteryjnie, antyzapalnie, antygrzybicznie – przeciwdziała wolnym rodnikom. Dzięki temu, składnik ten tworzy swoistą barierę ochronną i sprawia, że nasze ciało oczyszcza się pozbywając się wszelkich toksyn i wielu innych trujących substancji.