Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Na dolegliwości

Suplementy na anemie

Suplementy na anemie

Anemia (niedokrwistość) jest stanem, który wpływa na ilość czerwonych krwinek. Twoje czerwone krwinki przenoszą tlen z płuc do reszty ciała. Hemoglobina jest białkiem w czerwonych krwinkach, które pozwala im przenosić tlen. Ludzie, którzy mają niedokrwistość nie mają wystarczającej ilości hemoglobiny. Najczęstszą przyczyną anemii jest stan, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hemoglobiny, ponieważ nie ma wystarczającej ilości żelaza. Jest to tak zwana niedokrwistość z niedoboru żelaza.

Innym powszechnym typem niedokrwistości jest stan, gdy organizm nie ma wystarczającej ilości czerwonych krwinek, mimo że są one w normalnym rozmiarze. To się nazywa niedokrwistość normocytarna.

Żelazo wchodzi w skład barwników w postaci hemowej (hemoglobiny i mioglobiny w mięsie), niehemowej (w produktach roślinnych) oraz enzymów odpowiedzialnych za transport i magazynowanie tlenu w organizmie. Występuje w enzymach odpowiedzialnych za: metabolizm kwasów tłuszczowych, biosyntezę prostaglandyn,  katabolizm tryptofanu. Przyswajalność żelaza w produktach roślinnych jest niższa niż w produktach zwierzęcych. W produktach roślinnych obniżają ją zawarte w nich związki chemiczne: fityniany i szczawiany, również wapń oraz wysoka kwasowość (czynnik pH). Jedynie 8 % spożywanego żelaza jest wchłaniane przez organizm i transportowane do krwi. Do jego wchłaniania konieczna jest dostateczna ilość: kobaltu, manganu, miedzi i witaminy C. Samo zaś żelazo jest niezbędne do metabolizmu witamin z grupy B. Najlepszym produktem w tej kategorii jest bez wątpienia Iron Complex. Jest to unikalna kompozycja żelaza (Ferrochel®) w której składzie znajdziemy także Witaminę C, Kwas foliowy, Witaminę B-12 oraz Dong Quai (Angelica sinensis) i Red Raspberry (Malinę właściwą). Taka kompozycja preparatu sprawia że jest on łatwo przyswajalny i przyjazny organizmowi.

Kolejnym wartym zainteresowania suplementem jest Methyl B-12. Dzięki grupą metylowym zawartym w cząsteczce, aktywują szereg działań w organizmie. Witamina B-12 jest jednym z kluczowych działań przeciwko anemii. Biodostępność formy metylowanej stawia ją ponad wszystkimi innymi formami tejże witaminy.

Podczas kuracji przeciwko, bądź w celu zwalczania objawów niedokrwistości warto pamiętać o szeregu pozostałych witamin i minerałów, ponieważ wspierają one szereg reakcji zachodzących w naszym ciele. Wybierając kompleks witaminowo-minerałowy warto rozgraniczyć go na poszczególne płcie. Dla kobiet preferuje się EVE – produkt bogaty w witaminy i minerały warunkujące odpowiednią równowagę w ciele pań. Z kolei dla mężczyzn wartym uwagi na rynku jest ADAM, preparat o jednym z najbogatszych składów na rynku!

Anemia jak każda choroba powinna być konsultowana z lekarzem, zarówno pod względami leczenia, jak i profilaktyczne wsparcie, nie zalecamy leczenia na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *