Suplementy na anemię

Warto rozpocząć od tego, co tak właściwie jest przyczyną powstawania anemii w naszym organizmie, jakie czynniki mają na to wpływ, jak sobie z tym radzić oraz jak ochronić się przed jej nawrotem. Otóż głównymi i najczęściej występującymi przyczynami anemii są zaistniałe w organizmie niedobory. Co więcej, anemia nie jest obecnie czymś rzadko występującym, wręcz przeciwnie, dotyka ona coraz większej grupy osób w każdym wieku, na całym świecie. Czym jest to spowodowane?

Wieloma czynnikami, natomiast podstawowym jest zdecydowanie brak odpowiedniej diety i suplementacji, a co za tym idzie – brak świadomości oraz nieznajomość przebiegu procesów w organizmie i związanych z nimi konsekwencjami. Anemia bardzo często pojawia się u kobiet i na początku rzeczywiście w żaden sposób możemy nie odczuwać jej skutków.

Muscle-Zone Sklep

Objawy anemii bardzo często są synonimiczne z przepracowaniem – zmęczenie, ospałość, osłabienie, nerwowość, rozdrażnienie, brak apetytu, nastroju i ogólnych chęci do życia, to jednak nie wszystko, ponieważ zmiany związane są również z naszym wnętrzem – narządy przestają pracować lub funkcjonują niewłaściwie, ciśnienie jest zbyt niskie, kondycja skóry, włosów i paznokci znajduje się w stanie krytycznym – a my sami nie do końca potrafimy stawić temu czoła. Z szybką i kompleksową pomocą przychodzą suplementy diety, których zadaniem jest odbudowa wszystkie struktury organizmu w jego wnętrzu, a także w sferze psychofizycznej.

Jakie suplementy stosować na anemię?

Skoro przyczyną anemii jest niedobór składników odżywczych, a ich najważniejszy punkt, tudzież fundament, stanowią witaminy oraz minerały – należy je niezwłocznie uzupełnić. Pomoże nam w tym – Witamina C, bez której organizm nie jest w stanie w ogóle egzystować. Odpowiada ona za funkcjonowanie niemalże wszystkich aspektów organicznych, a także stanowi silny i niezwykle skuteczny antyutleniacz, dzięki czemu niesamowicie odżywia, wzmacnia oraz chroni organizm. Witamina C odpowiada za układ immunologiczny oraz dodaje energii, dzięki czemu jesteśmy bardziej sprawni, wytrzymali i rześcy.

Niekiedy bierze ona również aktywny udział w procesach przemiany kwasów tłuszczowych, we wszelkich przemianach metabolicznych oraz w normalizacji poziomu dobrego cholesterolu, a także kwasów żołądkowych. Jej działanie skupia się głównie na prawidłowym działaniu przewodu pokarmowego, dzięki czemu nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, bólu, ani żadnych innych objawów, związanych z tym szczególnym dla nas obszarem.

Witamina B12 z kolei, odpowiada za ogólny rozwój naszego organizmu, czyli np. bierze aktywny udział w procesach wzrostowych oraz tych, które kształtują układ kostno-stawowy. Zapobiega też powstawaniu niedoborów, ponieważ skutecznie, regularnie, a także efektywnie je uzupełnia. Podobne działanie posiada kwas foliowy, który – co prawda – jest bardzo znany, jednak bardzo często nie doceniamy faktu, jak wiele pozytywnych skutków potrafi wywołać w naszym organizmie.

Jest on również zaliczany do witamin znajdujących się w grupie B, jako witamina B9. Jego działanie opiera się głównie na stymulacji ogólnorozwojowej, dzięki czemu poprawia nasz nastrój oraz równowagę psychofizyczną. Kwas foliowy nie tylko doskonale poprawia nasze samopoczucie, dodaje energii i maksymalizuje wydzielanie endorfin, ale również jest doskonałym dostawcą składników odżywczych, które doprowadzają organizm do pierwotnego stanu, a także są doskonałą perspektywą na jego dalszy sukcesywny rozwój, zarówno fizyczny, psychiczny, jak i intelektualny.

Nie możemy również pominąć najważniejszej kwestii, a mianowicie suplementacji żelaza, którego niedobór stanowi najczęstszą przyczynę powstawania anemii. W przypadku wystąpienia w naszym organizmie tej choroby, nie tylko musimy zadbać o spożywanie pokarmów z wysoką zawartością żelaza, ale również powinniśmy skupić się na jego dodatkowej suplementacji w formie tabletek. W ten sposób uzupełnimy groźne niedobory oraz usprawnimy proces odzyskiwania równowagi przez nasz organizm.