Suplementy na Alzheimera

Żadna choroba nie jest dla nas sprawiedliwa i każda wiąże się z cierpieniem. Alzheimer lub demencja wcale nie wynikają jednak z nieuniknionych procesów starzenia organizmu. Wręcz przeciwnie, już w tym momencie jesteśmy w stanie w pełni zabezpieczyć się przed zagrożeniami regularnie stosując suplementy diety. W ten sposób zachowamy nasz mózg, serce, wątrobę, nerki oraz wszystkie inne narządy w odpowiedniej kondycji i będziemy mogli do końca swojego życia cieszyć się ich odpowiednią produktywnością. Wracając jednak do początku, choroba Alzheimera z góry wywołuje w nas strach oraz niepokój, boimy się jej dużo bardziej aniżeli jakiegoś innego schorzenia. Być może wynika to z faktu, że jest ona wynikiem utraty świadomości osobowości, własnego „ja”. Niestety, wedle dzisiejszej wiedzy, badań oraz analiz, w chwili wykrycia tej choroby jej wyleczenie jest po prostu niemożliwe, a wręcz przeciwnie – będzie ona postępowała. Nie mniej jednak to właśnie dzięki suplementom jest możliwe spowolnienie występowania objawów tej choroby i zminimalizowanie jej postępu. Suplementy diety wzbogacone o niezbędne składniki aktywne biologicznie są w stanie uczynić w naszym organizmie ogrom dobrego, odżywić go, wzmocnić, ochronić, skoordynować, a także uzupełnić niedobory i zapewnić produktywność. 

Suplementacja jako ochrona przed Alzheimerem

 W przypadku choroby takiej jak Alzheimer, bardzo ważną rolę posiadają witaminy oraz minerały, ponieważ to właśnie na nich opiera się cały fenomen. Stosowanie witamin z grupy B, a zwłaszcza witaminy B6, B12 oraz kwasu foliowego, to bardzo doceniany sposób na minimalizację poziomu homocysteiny w organizmie. Homocysteina z kolei jest tzw. markerem powiększonego ryzyka zjawisk demencji oraz choroby Alzheimera, dlatego w tym przypadku zastosowanie suplementacji witaminowej może okazać się zbawienne. Okazuje się, że według światowych badań przeprowadzanych na najlepszych uniwersytetach przez światowej klasy specjalistów, witaminy są w stanie spowolnić w stopniu znacznym zanikanie kory mózgowej, a także zahamować do minimum utratę pamięci w badanej grupie osób w przedziale od 70 lat. 

Muscle-Zone Sklep

Składnikami koniecznymi do suplementacji przy tej chorobie są również: szałwia, miłorząb japoński, kurkuma, a także pierwiastki, np. magnez, potas, żelazo, cynk. Szałwia posiada bardzo silne działanie antyoksydacyjne, jak również przeciwzapalne, co wykazały badania z użyciem środka placebo. Okazało się, że składnik ten znacznie podnosi umysłowe zdolności, jak również umiejętności koncentracji, logiki, koordynacji oraz siły. Wpływa również na jakość snu i długość regeneracji. Podobne działanie posiada też witamina E, która doskonale koi i regeneruje, co pozwala nie tylko spowolnić bieg choroby, ale również zniwelować skutki jej odczuwania. 

Kurkuma natomiast jest przyprawą pochodzenia indyjskiego, zawiera się w niej naprawdę pokaźna ilość pozytywnych dla organizmu substancji działających na rzecz organizmu. Składnik ten stanowi element pobudzający procesy usuwania z mózgu złogów beta-amyloidu poprzez układ immunologiczny, czyli makrofagi. 

Co jeszcze warto suplementować? Na pewno witaminy: B, D, C oraz kwas foliowy, ekstrakt z zielonej herbaty, olej z wątroby dorsza. Dzięki suplementowaniu powyższych składników organizm nabiera potencjału do walki z chorobą, do zatrzymania jej postępu w stopniu w jakim jest to możliwe i do obudowywania organizmu. Okazuje się, że już po kilkumiesięcznej suplementacji można spodziewać się widocznych zmian w degradacji kory mózgowej oraz w postępujących w nich zmianach. Struktura organu, dzięki suplementom, zaczyna się odbudowywać. Dochodzi do odrodzenia się czynności życiowych oraz do restrukturyzacji poziomów biologicznych zarówno kory mózgowej, jak i wszystkich innych kondygnacji organizmu, w których doszło do jakichkolwiek zniszczeń.

 W przypadku takich chorób jak Alzheimer, bardzo ważnym pozostaje również odpowiednia dieta, jak również dostosowana do preferencji aktywność fizyczna, która może być nawet 10 minutowym spacerem. Zdrowe, nieprzetworzone i racjonalne żywienie, odpowiednie przygotowanie oraz skomponowanie posiłków, są bardzo ważne. Tylko żyjąc zdrowo i oddziałując na swój organizm w taki sposób, aby pomimo trudności nie poddał się – pomoże nam w walce o zdrowie i o w miarę normalne oraz komfortowe funkcjonowanie w codziennym życiu.