Na dolegliwości

Suplementy na alergie

Różnego rodzaju alergie spotykają niemalże każdego z nas. Mogą przyjmować formę uczulenia na konkretne pokarmy, leki, substancje chemiczne, pyłki roślin, sierść zwierząt i wiele innych. Tego typu problem bez wątpienia znacznie obniża komfort naszego życia, obniżając swobodne funkcjonowanie. Często objawia się nieestetyczną wysypką, obejmującą całe ciało lub tylko jego partie, katarem, łzawieniem oczu, a często nawet objawami bólowymi, np. bólem gardła.

Muscle-Zone Sklep

O istocie alergii, ich skutkach, właściwościach oraz sposobach radzenia sobie z nimi należy mówić głośno. Naturalnym sposobem i podstawą do leczenia posiadanych alergii jest stosowanie diety zasadowej. Oznacza to całkowitą rezygnację ze wszystkich produktów określanych jako kwasotwórcze, czyli takich, które zawierają cukier prosty, gluten, mleko krowie. Równie ważnym aspektem jest urozmaicenie naszej diety w warzywa zielone, głównie szpinak (który jest źródłem żelaza), jarmuż, pokrzywa, rukola lub roszponka.

Co z suplementacją?

Zdrowe oraz wartościowe odżywianie przy alergii, to jednak tylko połowa sukcesu, drugą część stanowią bowiem suplementy przeciwalergiczne, które odgrywają niezwykle istotną rolę w kontekście rozwoju oraz funkcjonowania całego naszego organizmu. Jak możemy się domyślić, suplementy diety mogą nie tyle opóźnić, osłabić, ale również całkowicie zlikwidować objawy występowania alergii. Zwróćmy zatem uwagę na substancje zawierające spirulinę, chlorofil, chlorellę, trawę jęczmienną. To właśnie one w łatwy i szybki, a przede wszystkim w pełni bezpieczny sposób, mogą przywrócić komfort naszego życia. Wszystkie te składniki stanowią idealne zaopatrzenie dla procesów oczyszczających, ponieważ przyjmują formę antyutleniaczy – chronią organizm przed wolnymi rodnikami, bakteriami i grzybami, powodującymi liczne szkody. Co więcej, jeśli oczekujemy zmniejszenia ryzyka wystąpienia alergii, konieczne jest suplementowanie zdrowych kwasów tłuszczowych, czyli np. kwasów Omega-3, które nie tylko chronią organizm przed wszystkimi chorobami zwyrodnieniowymi,  krążeniowymi, jak również mutagennymi, ale także odbudowują jego struktury, zwiększają odporność na różnorodne czynniki środowiska i zapobiegają skrajnym reakcjom.

Warto pamiętać, że nasz organizm każdego dnia narażony jest na wiele różnych, często nieprzyjemnych czynników środowiska zewnętrznego, które stanowią niemałe wyzwanie. Współczesność, pod względem czystości powietrza oraz jego oddziaływania na nas, nie może pochwalić się wysokimi wskaźnikami jakości, niestety. Dzięki suplementom diety właśnie, możemy jednak zabezpieczyć się, tudzież zminimalizować skutki takiego rozwoju rzeczy. Alergie nie muszą stanowić codziennej przeszkody, ani bariery w żadnym aspekcie naszego życia, nie muszą być one w ogóle zauważalne, o ile zdecydujemy się na stosowanie odpowiedniej i dobrej jakościowo diety oraz suplementacji.